AKG240S vs. Senneheiser HD280.... preco ten rozdiel?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Poshook

AKG240S vs. Senneheiser HD280.... preco ten rozdiel?

Příspěvek od Poshook » 20 lis 2006 21:58

uz viac ako 5 rokov mam Sennheiser HD280 a som s nimi velmi spokojny. V predajni mame AKG K240S, tak som ich zobral na skusku a porovnanie s HD280 po stranke zvukovej.

Ako porovnavaci material som pouzil dobre napocuvany AIR Moon Safari z 1998:)

Co ma zarazilo hned na zaciatku, bol obrovsky rozdiel v zobrazeni basov. AKG240S hra ako s 18" subwooferom a HD280 su v tomto smere skoro bez basov. AKG-cka hraju celkovo o poznanie viac HI-FI, maju vyrazne basy, pekne prekreslene vysky a menej stredov. Sennheisery maju zase viac detailov, ale posobia trosku ukricanejsie.
Z referencii na nete som zistil, ze obe sluchadla su zvukovo dost rovne (linearne), tak preco ten obrovsky rozdiel?

Otazkou je, co je lepsie pre cloveka, ktory potrebuje presnu kontrolu nad tym, co hra v mixe (ide mi hlavne o kontrolu basov).

fova

Příspěvek od fova » 20 lis 2006 22:46

To je o K240 zname - silne basy, slabsi vysky. Dobre pro techno a rock. Sennheisery jsou takove jakoby neslane, nemastne. Uplatnis je na klasiku a mozna pop. Zrovna o K240 jsem uvazoval, ale nakonec jsem sel do Sennheiseru.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 20 lis 2006 23:06

fova píše:To je o K240 zname - silne basy, slabsi vysky. Dobre pro techno a rock. Sennheisery jsou takove jakoby neslane, nemastne. Uplatnis je na klasiku a mozna pop. Zrovna o K240 jsem uvazoval, ale nakonec jsem sel do Sennheiseru.
no HD595 su hodne HIFI, ked tak, tak by som skusil HD250Pro alebo nieco na ten sposob.
ako sa ti robi s HD595, pouzivas ich aj pri komponovani a mixazi alebo len na pocuvanie a relax?

Poshook

Příspěvek od Poshook » 20 lis 2006 23:17

existuje nieco hodne rovne? co bayerdynamic?

fova

Příspěvek od fova » 20 lis 2006 23:17

Co si predstavujes pod pojmem hi-fi?
Me prislo, ze hrajou hodne rovne, kdyz to porovnam napriklad s prednesem svych Truthu. Je to hodne podobny zvuk.
To Kossy UR20, ktere jsem pouzival pred tim, nesly skoro pro praci pouzit, protoze hraly uplne jinak nez bedny - silne basy, normalni stredy a zadne vysky.
Koupil jsem si HD595 na kontrolni poslechy nahravek, takze na ne nemicham, na to mam Truthy. No a pak je mam na poslech muziky.

fova

Příspěvek od fova » 20 lis 2006 23:21

Zrovna Bayerdynamic je taky silny v tech basech. To spis asi Grado, ale ty asi u nas nesezenes.

Jestli pod pojmem hi-fi rozumis zvyraznene basy, tak to mi prijde, ze je u HD595 prave naopak. Byvaji kritizovane za neprilis vyrazne basy. A mozna je tam moc vysek - slysim nahore uplne kazdy detail.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 20 lis 2006 23:24

fova píše:Co si predstavujes pod pojmem hi-fi?
Me prislo, ze hrajou hodne rovne, kdyz to porovnam napriklad s prednesem svych Truthu. Je to hodne podobny zvuk.
To Kossy UR20, ktere jsem pouzival pred tim, nesly skoro pro praci pouzit, protoze hraly uplne jinak nez bedny - silne basy, normalni stredy a zadne vysky.
Koupil jsem si HD595 na kontrolni poslechy nahravek, takze na ne nemicham, na to mam Truthy. No a pak je mam na poslech muziky.
no HD595 sa radia medzi hifi sluchadla podla oficialnej stranky sennheiseru :)

tiez mam celkom slusne bedne na miesanie, ale aj tak mam pocit, ze neviem najst to spravne miesto, kde si sadnut, aby som pocul vsetko tak ako mam, hlavne tie basy. ked urobim nejaky mix a kontrolne ho pustim v praci na aktivne PA od HKAudio, vyleze mi kopec bordelu hlavne na basoch a vobec neviem odhadnut, kolko kde v basovom pasme (medzi 20Hz a 150Hz) pridat a kde ubrat.
Preto by mozno pomohlo mat sluchadla, ktore eliminuju problem polohy pocuvajuceho a reproduktorov a polohy reproduktorov vo vztahu k miesnosti.

fova

Příspěvek od fova » 20 lis 2006 23:32

Ja vim, ze je maji v sekci Audiophile a ne Professional. Cetl jsem na ne ale docela pozitivni reference a za tu kratkou dobu, co je mam, jsem s nimi spokojeny. Mam z nich dojem, ze hraji docela verne. HD650 jsou take v sekci Audiophile :wink: a rekl bys, ze nejsou dobre na kontrolni poslechy? (pokud je znas).

Tady jsou IMHO velmi zajimave testy:
http://www.headphonereviews.org/manufacturer.php

Konkretne HD595 jsou tam popsane takto:

Review by Senior Member spike33 on 22 May 05 19:55

I'm a bit disappointed in the build quality with these. It is flimsy like 555 but at least they are comfy and look good. It is solid though, I doubt it'll fall apart anytime soon.
The biggest difference between 595 and its little bro is speed and clarity. While 555 lacked the speed for rock, 595 handles it very adequately. 595 also sound much crisper and clearer. The bass is noticeably tighter and extend further. Again these are not for bassheads, they lack the punch.
These take a bit of getting used to. They have very flat frequency response so they don't emphasize anything. Instead, music is heard as a whole making the experience very involving. The mids are where these excel. Like the 555, they are very magical and convey alot of emotion especially in vocals. It is also very detailed, I can actually envisage every movement of the singer's lips.
I don't agree with some people who say this can is neutral. It is not. It sweetens the sound and makes music more enjoyable for me. Although it certainly natural and sounds like what I'd hear in a live acoustic show.
The soundstage is also another thing to point out. The angled drivers make the sound come from in front of you instead of all around you. This also adds a natural crossfeed effect. Very evident on tracks where sound is very spread apart. This will also make some people feel the soundstage is compressed, while it is true the stage is smaller, it is also has more depth.
Having spent alot of time with 555 and 595, I can safely say the difference in price is more than justified, especially for the sweet headphone holder ;) While 555 is midfi, 595 is truly hifi. One can be fully satisfied with these. Add in the fact it is VERY easy to drive, this one is a winner. Highly recommended.

A k tomu tvemu problemu: A jak dlouho michas na tech samych bednach a tech samych sluchatkach? Me prijde, ze je to o tom mit svou aparaturu naposlouchanou a vedet, co mi dela spatne na zaklade poslechu nekde jinde (autoradio, bezna hi-fi vez, atd.). Podle techto zkusenosti se nenechas svou aparaturou pri michani osalit (ze je treba ty basy jeste pridat, ale das je min) a nahravka pak bude jinde znit ok.

shagy

Příspěvek od shagy » 21 lis 2006 00:02

poshook) skus akg k 240 df, tie hraju ovela prirodzenejsie...podla mna hraju najviac neutralne zo vsetkych tu spominanych sluchadiel...na analyticky posluch su uplne ok, radsej mam ale beyer dt990 pro kvoli tej farbe aku maju...
http://www.shagy.sk - zvuk nazivo aj v studiu

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 21 lis 2006 08:24

Bayerdynamic (DT990pro, otevřená) mi přijdou jako správně rovná - rozhodně nic nepřibarvují, mají dobře čitelné jak basy, tak i výšky. Řekl bych dobrá investice.

P.

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 21 lis 2006 08:36

fova píše:Zrovna Bayerdynamic je taky silny v tech basech. To spis asi Grado, ale ty asi u nas nesezenes.
Grado som videl v Niseli v Ba Raci, len tak pohodene :)
Ale v kazdom pripade, si myslim, ze asi nikto z nas ich nema na kontrolny posluch, to si radsej v tej cene kupim naspat noveho Kurzweila 2600 :)

A hlavne to tiez nie su vyslovene referencne sluchadla pre studio, skor velmi kvalitne snobske Hifi, pre typka na doma, ktory objavil, ze v muzike su aj detaily, ktore sa oplati pocut.

HD 280 pro mam asi 4 roky a ja osobne som s nimi spokojny a zatial by som nemenil. Kupoval som si ich prave preto, ze su nemastne neslane a v ramci cenovej hladiny my dokazu prezradit detaily, ktore potrebujem pocut.

shagy

Příspěvek od shagy » 21 lis 2006 08:39

pavlii) no netvrdil by som ze nefarbia, podla mna maju svojsku farbu, hlavne na basoch, ale mne sa to paci, preto som si ich na posluch kupil...aj ten komfort nosenia je fajn. ale akg k240df hraju urcite presnejsie, na prvy posluch malo basov, trosku mi pri dlhsom noseni prekazali kozene nausniky, ale inak su tiez fajn...akurat si potrpia na zosilnovac...
http://www.shagy.sk - zvuk nazivo aj v studiu

kexik

Příspěvek od kexik » 21 lis 2006 09:50

grado ti zozenie kazdy hifi shop v BA...
a s hd595 by som vobec neriesil, ze su v sekcii hifi, pri sluchatkach v tejto cenovej to nic neznamena. hraju dost dovonka, mozno preto.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 21 lis 2006 09:54

2shagy: ale jo, všechna sluchadla maj svojí barvu :-) jen tak namátkou jsem si prošel i pár diskusí a názory se pohybují od "maj slabé středy" až po "jsou rovný jak dálnice". Holt co si člověk neposlechne sám...... ;-) viz dalekosáhlé diskuse o monitorech.

P.

kexik

Příspěvek od kexik » 21 lis 2006 10:04

obece maju menej farby otvorene druhy. tie ale nebudu nikdy rovne od 20Hz, takze ak na kontrolu basov... tazko povedat, toto je vecna dilema. alebo potom esp950 od kossu a mate po dilemach. teda, ak mate tisic eur

Odpovědět