Aktivne studiove monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
longsleeper

Re: Aktivne studiove monitory

Příspěvek od longsleeper » 07 úno 2012 11:11

Pomohl by panel metr x dva třeba 20 cm tlustej pověsit nad hlavu ?
Myslíš že ty čtyři kusy VICOUSTIC Round Bass mi pomůžou,nebo víc ? vypadá to malý...
Každopádně dík všem za příspěvky

delay

Příspěvek od delay » 07 úno 2012 12:29

longsleeper píše:Pomohl by panel metr x dva třeba 20 cm tlustej pověsit nad hlavu ?
Myslíš že ty čtyři kusy VICOUSTIC Round Bass mi pomůžou,nebo víc ? vypadá to malý...
Každopádně dík všem za příspěvky
Nad hlavu je to podle mě zbytečný, tam by stačilo cokoli 5 - 7 cm.
Jinak nevim, nijak nechci kopat za Vicoustic, mě to službu udělalo, líp s emi míchá a monitoruje to spodní pásmo, i poslech je lepší, není nějaká extra změna, je to hlavně o pocitu a o tom že nic nehučí. Prostě daleko víc vnímám minoritní změny EQ ve spodních frekvencích, většinou měl člověk tentenci přidávát okolo 200 - 300 Hz, pač v tý bouli okolo 100 - 200 Hz neslyšel artikulaci, teďka vnímám, že bych kolikrát to QE takhle ani nepoužil. U mě spokojenost.
Jinak jo, maj 120 cm (2x 60) na výšku a průměr 30 nbeo 40 cm? není to žádnej mega obr, ale tím ž eto není na zdi nýbrž v rohu kus od zdi si myslím že to pracuje líp jak ty lepený, protože to bere i zpětný odrazy...

kexik

Příspěvek od kexik » 07 úno 2012 12:47

najlepsie to imo riesi sikmy strop

delay

Příspěvek od delay » 07 úno 2012 13:03

Jako levny a elegantni reseni se mi libily ruzne dlouhe polystyrenove kvadříky, který se daj i tónovat barvou. Prostě levnej difuzer... nekdo to tady myslím mel...

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 07 úno 2012 13:27

kexik píše:najlepsie to imo riesi sikmy strop
Půdní vestavba je můj mokrej sen :) ,ale zadělat celej strop aspoň 10cm rockwoolem a mít zároveň klid od sousedů (hlavně oni ode mně) by možná taky šlo.
Delay: tak si říkam že bych mohl taky ty VICOUSTIC prvky nahradit DIY z levnějšího rockwoolu,koupit pár balíků...vyzkoušet různý varianty,a pak to do něčeho stylově schovat.Sice akusticky je na tom asi hůř ,ale líp jak polystyren.
Prohledám to tady na ezone ještě trochu,určitě nejsem jedinej paneláčák :)

delay

Příspěvek od delay » 07 úno 2012 13:34

Ja sem RW zavrhnul, spatna manipulace a kdyz vidim dite jak vsechno zkouma a nici, tak si rikam ze mi to za ty problemy se skelnou vatou nestoji. Takhle mi sem tam urve nejakou pyramidu, coz me taky sere, ale neni to tak nebezpecny...

Jinak polystak sem myslel jako dyfuzor nebo pohlitivej matros...

delay

Příspěvek od delay » 07 úno 2012 13:35

Jinak koukni na thomann.cz, je tam dost akustickejch blbinek,i ruzn ydesky a nektery nejsou drahy...

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 07 úno 2012 13:58

Rockwool je vata z čediče...prej to neni tak nebezpečny jak skelna vata,no ale stejně je to bordel....

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 11 úno 2012 16:24

A poslouchej nebude problém spíš to, že ti tam prostě píská něco na 15-20kHz ? už to moc nejde slyšet ale bolí z toho hlava a jde cítit tlak do vnitř hlavy.
Může to být - Vadná bedna ? kabel ? zvuk z PC až do beden ? vadný pulzní zdroj ? Problém může být zvukovka a taky to, že na starší bedně jsi to neslyšel ,ty Adamy mají jiný výškáč který hraje do více kHz než klasický driver a potom se to daleko více projevilo.

Odpovědět