Akustické izolátory pod monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
dJR
Příspěvky: 229
Registrován: 10 říj 2012 12:07

Akustické izolátory pod monitory

Příspěvek od dJR »

Zdravím,

mám monitory postavené na rackových 4U skříňkách vyrobených z lamina. Zatím v nich ani není žádnej ten out gear, plánuju to stejně jen pro patch bay, takže mě to slouží spíš hlavně jako podstavce pro Adam A5X, aby byly tweetery ve výšce uší +/-. Ale ono Vám to (nečekaně!) nějak rezonuje v basech, takže bych si chtěl od toho odpomoci nějakými akustickými izolátory.

Máte s tím zkušenost? Jak kdo z Vás řeší, aby mu hrály monitory na basech pravdivě?

invisible_E
Příspěvky: 259
Registrován: 25 kvě 2008 17:22

Re: Akustické izolátory pod monitory

Příspěvek od invisible_E »

Netreba chodit daleko, Ak si spokojny s pracou ktoru odviedli berlinsky Adam GMBH - tak im doveruj aj v tom co pod monitory - ja som si nedavno zadovazil a musim povedat ze som viac nez spokojny.. a pozor nejedna sa o nejaku penu - bol som velmi milo prekvapeny ake je to tazke a hlavne aj stabilne..

http://image.rakuten.co.jp/cfeonlinesho ... xstand.jpg

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Akustické izolátory pod monitory

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

DJ Radil píše:Zdravím,

mám monitory postavené na rackových 4U skříňkách vyrobených z lamina. Zatím v nich ani není žádnej ten out gear, plánuju to stejně jen pro patch bay, takže mě to slouží spíš hlavně jako podstavce pro Adam A5X, aby byly tweetery ve výšce uší +/-. Ale ono Vám to (nečekaně!) nějak rezonuje v basech, takže bych si chtěl od toho odpomoci nějakými akustickými izolátory.

Máte s tím zkušenost? Jak kdo z Vás řeší, aby mu hrály monitory na basech pravdivě?
dobre (z toho, co jsem zkusil, tak nejlip) fungujou stolni podstavce od isoacoustics, ale jsou drazsi (~100e).

Uživatelský avatar
W.Cable
Příspěvky: 856
Registrován: 07 lis 2007 09:45

Re: Akustické izolátory pod monitory

Příspěvek od W.Cable »

Take by se dalo tohle reseni, monitory postavit na Cerabally a pod ne umistit 3-5cm vysoky zulovy desky... jestli by to nebylo celkove moc vysoko. http://www.rpaudio.cz/produktLevel3.asp?p=526

Uživatelský avatar
dJR
Příspěvky: 229
Registrován: 10 říj 2012 12:07

Re: Akustické izolátory pod monitory

Příspěvek od dJR »

Mám spadeno buď na Iso Acoustics ISO L8R155 nebo na Primacoustic’s Recoil Stabiliser.

První volba haní vše, co je založeno na polyuretanové pěně, jako nedostatečné. Druhá volba zase vytýká první, že umožňuje reakční pohyb (recoil) a tím ubírá věrohodnosti na basových transientech.

Monitory mám v konstelaci "Down Fire - Console Bridge" tak, jak je to na obrázku v druhém odkazu. Primárně mi jde hlavně o to, aby mi basy "nelezly po celém stole". Ale zalekl jsem se toho, že by mi Iso Acoustics pady ubraly na "punktu" v basech.

Je tu někdo, kdo má zkušenost s Primacoustic’s Recoil Stabiliser a nemá monitory na stojanech, ale "Down Fire - Console Bridge"?

Uživatelský avatar
W.Cable
Příspěvky: 856
Registrován: 07 lis 2007 09:45

Re: Akustické izolátory pod monitory

Příspěvek od W.Cable »

Koukni take na antirezonancni hroty.
Obrázek

Uživatelský avatar
Tonysss
Příspěvky: 469
Registrován: 16 pro 2005 19:29

Re: Akustické izolátory pod monitory

Příspěvek od Tonysss »

Já mám monitory podložené mikroporézní pryží
http://www.gumex.cz/mikroporezni-pryz-t ... 24637.html

Přesně na plotru vyřezaný obdelník pod monitory, pryž je trvdost 30°Sh což je podle mého ideální na to aby to nerezonovalo ale zase to bylo stabilní.
Mám mikroporézní pryž tloušťky 10mm , mám dvě na sobě, takže podložka má 20mm.

Pokud Máš zájem můžu ti vyřezat přesné podložky z mikroporézní pryže pod co chceš....(tloušťka 5,8,10mm)

Odpovědět