ALESIS M1 Active MKII vs. KRK Rokit RP-6

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
pc.masters

Re: ALESIS M1 Active MKII vs. KRK Rokit RP-6

Příspěvek od pc.masters » 10 kvě 2009 15:55

Do pici, ty kurvy to stihli zdrazit a to o dost, mrdam na to, pojedu na pc bednach, svine....

(sorry, totalne jsem se nervnul protoze jsem se na to tesil, ale o 1520,- Kč zdražit par ze dne na den je hnus :-! Z audioteku je to taky o litr vic nez to melo music city. Litr je litr. )
... ...Core 2 Quad Q6600 (3,0Ghz), 2x2Gb DDR2 Vitesta 800+, GB-P35-DS3, MSI R2600XT ... ... E-MU 1212M, Alctron HAT800, Samson C-Valve, ESI nEar 06, AKG K66, AKG K240S, M-Audio Axiom 49 ... ...

indierock

Příspěvek od indierock » 10 kvě 2009 18:32

Ak ti to pomôže mne Audiotek ich ponúkol za 5310 kč, keď som im poslal cenu z e-shopu kytary.cz a možno zajtra vyjednám ešte lepšiu a kúpim ich.

indierock

Příspěvek od indierock » 12 kvě 2009 11:35

Takže som sa rozhodol, kupujem tie KRKy RP-6 G2. Len ešte mi prosím poraďte, keďže v balení s monitormi nebudú audio káble, aké káble mám dokúpiť aby som ich prepojil so zvukovkou (tá má TRS jack-ové výstupy), takže som uvažoval nad týmto http://www.musiccenter.cz/Adam-Hall-KP3 ... y/:3:30242 , len ešte aj neviem či dľžka 3 metre nieje priveľa.

Vďaka za odpoveď

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 12 kvě 2009 12:24

Jo, bud takovy, nebo TRS-TRS, monitory maji oba vstupy, takze si muzes vybrat.

jsem.devka

Příspěvek od jsem.devka » 05 zář 2010 18:51

Alesis Monitor One MK II (pasivní verze). Můžu koupit za 4500 kč, ale můžu napojit na Sony TA-F420 Spontaneous Drive zesilovač? Poradí mi prosím někdo?

http://hifi-leipzig.de/shop/product_inf ... 53ef0f4843

Fakt tomu nerozumim, vidim jen že zesilovač tam má 110W, a Alesisy mají 120W... Hlavně ale nevím, jestli je zesilovač na tyto nearfildy dost kvalitní...
prosím o rady

Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 zář 2010 20:26

S kvalitou neporadim, i kdyz tyhle starsi kousky znamejsich firem byvaji docela kvalitni. Nicmene to, ze pasivni bedny maji 120W, znaci jejich maximalni prikon (vetsinou v RMS). Pokud tedy bedny maji vetsi prikon nez je vykon zesaku, vubec to nevadi, opacne by to mohl byt problem. Pro tebe je dulezita zejmena impedance a ta sedi (oboji 4Ohm), takze by nemel byt problem.

jsem.devka

Příspěvek od jsem.devka » 05 zář 2010 20:49

Děkuju, jinak je to kvalitní zesilovač. Pral sem přes něj tenkrát Grundigy a lá nearfield, a ještě jedny ruský bedny a hrálo to obstojně. Tak já to teda zkusim. Odešly mi teď Event Asp 8, a já se modlim, že zítra mi disk.cz kde se je kupoval poradí, kde je spravit, kolik to bude stát, a jak dlouho to bude trvat. Na to se třesu. Než se opraví, pořídil bych tyhlety, a pak používal jako druhý bedny naležato. Doufám, že sou kvalitní. Ví někdo, jestli je tam větší rozdíl ve kvalitě než ty aktivní? Já vidim že už jenom vzhledově vypadaj jinak, a mám z toho strach.

jsem.devka

Příspěvek od jsem.devka » 05 zář 2010 21:07

Už jsem je objednal, tak doufám že neskáču do pasti.

jackies

Příspěvek od jackies » 06 zář 2010 01:14

btw :
Wohma píše:Pokud tedy bedny maji vetsi prikon nez je vykon zesaku, vubec to nevadi, opacne by to mohl byt problem.
Vadí to, a to dost, pokud by měl fachat slabší zesilovač "na doraz".
Tož já osobně bych raději obráceně, a sáhl po silnějším zesilovači ( klidně dvounásobně ) než jsou bedny :wink:
( samozřejmé je chování s respektem k výkonu )

c9000

Příspěvek od c9000 » 06 zář 2010 09:44

o těhhle bednách je tady myslím psano dost, nejsou uplně špatný ale rozhodně nehrajou referenčně. Za malej peníz poměrně dost muziky ale člověk se je musí naučit slyšet. problém , tedy alespon u mě je že maj propad na spodních středech, trochu zvýrazněnej bass okolo 100-120hz. Sou citlivý na rozmístění, zatím nejlíp mi hrály v rovnostraným trojuhelníku cca 1,2 m od uší, naležato výškáčema dovnitř (možná proto my přijde ten meší prostor). Hrajpu docela hluboko ale opět od nějakých 80hz dolů, je to rozmlžený ale když tam něco je, tak to zahrajou. Zesík je k tomu důležitej, to co píšeš, bude něco jako můj zesík, nijakej zázrak, aůe má to direct funkci a 4x repro. Nejlepší k tomu je pořádnej koncák aspon 2x 200W.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 06 zář 2010 10:13

jackies píše:btw :
Wohma píše:Pokud tedy bedny maji vetsi prikon nez je vykon zesaku, vubec to nevadi, opacne by to mohl byt problem.
Vadí to, a to dost, pokud by měl fachat slabší zesilovač "na doraz".
Tož já osobně bych raději obráceně, a sáhl po silnějším zesilovači ( klidně dvounásobně ) než jsou bedny :wink:
( samozřejmé je chování s respektem k výkonu )
A ty si myslis, ze pro nearfield bude muset ten 2x110W RMS zesilovac pracovat nadoraz? Samozrejme u tranzistorovyho zesilovace neni vubec dobry, kdyz jede na plny vykon, ale to tady myslim nastat nemuze

jackies

Příspěvek od jackies » 06 zář 2010 11:22

Já to myslel obecně.
Pointa měla být, že také můžeš lehce odpálit bedny právě slabším zesilovačem.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 06 zář 2010 12:25

jsem.devka píše:Už jsem je objednal, tak doufám že neskáču do pasti.
hele, ja je pred dost dlouhou dobou kupoval v nemecku a staly porad stejne, jako dnes..
http://www.thomann.de/de/alesis_monitor_one_ii.htm

jeste stale jsem neupgradoval a vicemene souhlasim s tim co pise c9000. ten tvuj zesik neni nic extra, ale asi "muze bejt", z hlediska toho jak bedny umej zahrat. taky uz jsem to tu kdysi psal, ze kdyz jsem bedny pripojil na lepsi zesilovac, pripadalo mi, ze najednou hrajou daleko konkretnejc a hlavne v basech se to blato prokreslilo. takze to byl takovej castecnej upgrade a poucil jsem se, ze zesik je od urcity urovne stejne dulezitej, jako dobrej menic a ozvucnice. kazdopadne je treba jit po case dal... ale tak je to skoro se vsim, zvlast v tyhle tride..

Odpovědět