B2030A - Drnčí basák

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5039
Registrován: 24 lis 2005 22:22

B2030A - Drnčí basák

Příspěvek od Amorph »

Mám asi 14 dní monitory Behringer Truth B2030A a před pár dny jsem začal mít dojem, že jeden z nich trochu drnčí. Včera jsem to zkoumal víc. Pustil jsem skladbu oříznutou na výstupu lo-pasem na 150Hz a pak dal pan úplně vlevo a úplně vpravo. Levej reprák hraje v pohodě na jakoukoliv hlasitost, pravej už od hodně poticha začne drnčet a při bližším poslechu drnči přesně střed basáku. Děje se to při jakémkoliv nastavení korekcí monitoru. Drnčení není moc hlasité, běžně se v skladbě ztratí, ale při tišších nebo basovějších pasážích je slyšitelné a samozřejmě rušivé. No nevim, zdá se mi to skoro na reklamaci. Co myslíte?

Uživatelský avatar
Venti
Příspěvky: 798
Registrován: 20 dub 2003 10:50

Příspěvek od Venti »

Amorph...
My sme mali.. resp mame podobny problem na normlanych domacich reprakoch uz zaniknutej slovenskej firmy. O basovu membranu sa opiera kablik ktory ide do cievky a potom to drnci. Alebo je ta cievka prepalena.
Podla mna to je na reklamaciu.

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

jemne posuvaj membranu basaka pri vypnutych monitoroch, ak citis skrabavy odpor, ide o spuchnuty lak na cievke (vplyvom prehriatia). to je na reklamaciu. alebo ide o extremne prechodove skreslenie alebo nestabilitu koncoveho zosilovaca, co je rovnako na reklamaciu.

Cyril
Příspěvky: 5833
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

Cili secteno a podtrzeno, nicim jemne neposouvej a jdi to reklamovat ,)

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

dodatocne ma napadol este prechodovy odpor v kabelazi, skus prehodit kable na lavom a pravom repraku, pripadne skontrolovat/vycistit konektory

ak je zasvinena/nedolieha samicka v monitore, tak je to zasa na reklamaciu, ale moze to byt aj kabel

Uživatelský avatar
Venti
Příspěvky: 798
Registrován: 20 dub 2003 10:50

Příspěvek od Venti »

kexik ja to vidim skor na ten Tvoj prvy prispevok. To bude nejaka taka trivialne jednoducha zavada.

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5039
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Příspěvek od Amorph »

kexik: nedokazu si uplne predstavit, proc by problem v kabelazi zpusoboval drnceni basaku pri basovych frekvencich. problem s odporem by ovlivnoval vysoke frekvence, ale basove?

Kazdopadne prohazovat kabely jsem zkousel a bylo to to same. krom toho drnceni mi i nejak subektivne prijde, ze ten reprak hraje celkove hur, nez ten zdravej. Reklamace je asi jasna volba.

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

poznam z vlastnej skusenosti... srackovy cinch so zle nanitovanym stredovym pinom; sposobovalo to velmi zvlastne, praskave skreslenie a samozrejme ubytok hlasitosti tak cca o 3 dB... stalo sa mi to uz parkrat. a zazil som nieco podobne aj v studiu, praskala nam nahravka a bol to zasvineny jack...

Uživatelský avatar
safa
Profesionál
Příspěvky: 2849
Registrován: 12 říj 2003 18:37

Příspěvek od safa »

Venti píše:reprakoch uz zaniknutej slovenskej firmy. O basovu membranu sa opiera kablik ktory ide do cievky a potom to drnci. Alebo je ta cievka prepalena.
... mmno prepalena asi ne, ale dejou se ze zkusenosti dve veci: Presne jak pises cas od casu se stane ze nejtery z privodnich kabelu se dotyka repraku, ale to zpravidla dela jen pri vetsich vychylkach. Pravdepodobnejsi vych videl spratne prilepenej stredovej vrchlik na repraku. Nicmene at je to jak chce nejlpi to vzit, zabalit a poslat na reklamaci.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Odpovědět