Beyerdynamic Dt 770 M

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
ball
Příspěvky: 75
Registrován: 04 pro 2012 13:39

Beyerdynamic Dt 770 M

Příspěvek od ball »

Beyerdynamic Dt 770 verze M ? Jsou zvukove podobná těm dt 770 pro ? Vim jen ze maji vetší útlum ..pro bubeníky atd.. .chtěl bych to jak na nahrávaní tak i občasný poslech,mix... Mate zkušenost?? Díky

Uživatelský avatar
Pierre niko
Příspěvky: 719
Registrován: 28 pro 2004 11:04

Re: Beyerdynamic Dt 770 M

Příspěvek od Pierre niko »

Recenze s nohama na zemi:

http://www.gearslutz.com/board/reviews/ ... 770-m.html

Vypliva mi z toho, ze to zas tak pro bubeniky nebude. Taky bubnuju a budu bici nahravat tak to ted taky zacinam resit, diky tem popisovanym rezonancim do toho asi nepudu. Jsou na trhu jiste daleko vice vyhovujici sluchadla.

Trash
Příspěvky: 3
Registrován: 25 srp 2013 18:47

Re: Beyerdynamic Dt 770 M

Příspěvek od Trash »

Mám , znám je - je to opravdu bubenický model - nejen větší útlum , ale i podstatně větší přítlak na uši , silnější repro , delší nemotaná šňůra s poťákem hlasitosti, náušníky kožené. Pro náběr ve studiu ideální sluchátka - zvlášť pro bicí - bubeníkovi už teče skoro krev z uší a do overheadů nic neleze. Mají zdvih na basech , což vychází z principu uzavřených sluchátek , ale dá se s nimi v pohodě dělat kontrolní poslech - pokud to není jediný poslech :). Díky velkému přítlaku jsou po delší době na hlavě nepříjemné - dělat s nimi déle jak 5h v kuse se nedá. Dt 770pro jsem ještě v ruce neměl , ale verze dt 770 je proti nim opravdu mnohem méně zatlumená a s menším výkonem.

Uživatelský avatar
Pierre niko
Příspěvky: 719
Registrován: 28 pro 2004 11:04

Re: Beyerdynamic Dt 770 M

Příspěvek od Pierre niko »

Trash: Diky za recenzi a zkusenosti.

Uživatelský avatar
Tonysss
Příspěvky: 469
Registrován: 16 pro 2005 19:29

Re: Beyerdynamic Dt 770 M

Příspěvek od Tonysss »

Používám už asi 6 let DT770 pro, používám je jako náběrová sluchátka i jako kontrolní při mixu, jsou pohodlnější než verze "M" ,bubeníci je mají většinou vytavené na krev, ale přeslechy kliku do OH nejsou nikdy. Nikdy si také bubeníci na DT770 pro neztěžovali. Používám je i jako hlavní sluchátka pro zpěvy a natáčení ostatních nástrojů. Jediné na co jsem si nikdy moc nezvyknul při míchání je ta velká prezence na výškách a vyšších středech,na kontrolu dobrý ,ale míchat čistě na tom je pro mne nesmysl,výsledné mixy jsou potom "tupé" pod dekou. Občas na nich mix zkontroluju protože jsem na nich vždy slyšel více informací na výškách a vyšších středech než na ADAMech (A7,A5,A3x) ale teď momentálně už ani to ne, JBL 305 jsou na tom líp.

ball
Příspěvky: 75
Registrován: 04 pro 2012 13:39

Re: Beyerdynamic Dt 770 M

Příspěvek od ball »

Díky moc za info

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Beyerdynamic Dt 770 M

Příspěvek od Hammond »

Taktiez pouzivam 770pro (80ohm verzia) a absolutna spokojnost. S dobrym sluchatkovym zosilovacom nemoze mat podla mna nikto problem, ze by mu netscil ich vykon. Nahravam s nimi v podstate vsetko a klik mi do mikrofonov nikdy nepreliezol.

radek_p
Příspěvky: 233
Registrován: 31 srp 2006 17:37

Re: Beyerdynamic Dt 770 M

Příspěvek od radek_p »

Mam nebo jsem mel DT770 M, DT770 PRO 80Ohm a DT770 PRO 250Ohm.

1) mechanicka konstrukce
Jak uz bylo popsano vyse, verze M ve srovnani s PRO ma opravdu vetsi utlum okolniho hluku a je mene pohodlna. Rozdil je ve trech vecech: (1) pritlak, (2) kozenkove nausniky a pozor to se nikde nedoctete ani na sajte u Beyera ne: (3) verze M nema "bass reflex" otvory.

2) zvuk
M: nedoporucuju na bezny poslech ani na mix. Velky zdvih na stredobasech (200Hz), dost chybi vysky. Celkovy dojem zahuhlany. Pokud to nekomu vyhovuje jako odposlech pri nahravani tak OK, me to moc nevyhovovalo (problem s intonaci - asi dobre pro bubeniky, mozna kytaristy, ale problem pro zpevaky, kontrabasisty apod.)
PRO250: hodne HIFI zvuk, hodne vysek, vykuchane na stredobasech. To muze byt prijemne pro nekoho na bezny poslech, pro me ne.
PRO80: podle me nejvyrovnanejsi poslech, u tech jsem nakonec zakotvil jak pro naber tak pro mix. Mene vysek nez PRO250, vice nez M. Vice stredobasu nez PRO250, mene nez M.

Osobne me neprijemne prekvapil rozdil mezi PRO 80 a PRO 250. Na sajte u Beyerdynamiku tvrdi, ze rozdil je zanedbatelny, ze pouze PRO 250 by mely hrat "presnejc" kvuli tencimu dratu = lehci civce. Zkousel jsem dva kusy PRO 250 a jeden PRO 80. Oba PRO 250 hraly stejne, prestoze byly jedny nove a jedny dva roky hrane. Oproti nim ten jeden kus PRO 80 hral VYRAZNE jinak. Ten jsem koupil.

Uživatelský avatar
Pierre niko
Příspěvky: 719
Registrován: 28 pro 2004 11:04

Re: Beyerdynamic Dt 770 M

Příspěvek od Pierre niko »

Radku, diky. A co spill do overheadu, nebo do majku obecne? Srovnatelny u vsech modelu? Budu hodne nahravat kontrabas a jine akusticke nastroje.

radek_p
Příspěvky: 233
Registrován: 31 srp 2006 17:37

Re: Beyerdynamic Dt 770 M

Příspěvek od radek_p »

U M byl preslech nula, u PRO neco malo bylo, ale pro moje pouziti to je uplne v pohode. M je v tomhle samozrejme lepsi, protoze nema ty bassreflexy, kterejma malinko zvuku utika a pres ty kozenkovy nausniky to taky min propousti nez pres ty chlupaty. Lze samozrejme dokoupit kozenkovy nausniky a nasadit na PRO, pripadne zaspuntovat bass reflexy. Ale jak rikam, ja s preslechama nemam problem ani u nemodifikovanejch PRO. Nezkousel jsem je ale v exponovanejch vecech, coz je pro me hlavne pripad, kdyz zpevak zpiva do pomocnyho metronomu v nejaky dlouhy generalni pauze. Tam bych mozna sahnul po tech emkach, kdybych je jeste mel. Kontrabasu jsem s nima nahraval dost, tam uplne v poho, protoze mikrofon je vetsinou hodne daleko od sluchatek. U kontrabasu taky pristupuje dalsi parametr a to "tloustka sluchatek", aby basista neskrtal sluchatkem o krk basy. Tam jsou 770 takovej nejakej prumer, vetsina basaku s tim hrat muze, obcas nekdo potrebuje neco placatejsiho (napr. Senn HD25).
Naposledy upravil(a) radek_p dne 07 lis 2013 22:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pierre niko
Příspěvky: 719
Registrován: 28 pro 2004 11:04

Re: Beyerdynamic Dt 770 M

Příspěvek od Pierre niko »

Vyborne postrehy. Diky.

Uživatelský avatar
Tonysss
Příspěvky: 469
Registrován: 16 pro 2005 19:29

Re: Beyerdynamic Dt 770 M

Příspěvek od Tonysss »

Tak tím se vysvětluje ta převýškovanost u mých sluchátek , mám model Pro 250 Ohm, netušil jsem že je rozdíl ve zvuku mezi 80 a 250 Ohm verzí....

Odpovědět