dilema sluchatiek a monitorov ;)

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
geo20

dilema sluchatiek a monitorov ;)

Příspěvek od geo20 » 03 led 2009 03:11

Zdravim Vas!

Viem ze sa to tu uz milion krat preberalo, aj som si to uz poctivo vsetko precital, moja otazka vsak je trosku ina...(ak tu uz bola tak sorry:D )

neviem ako sa mam rozhodnut, na mix a master hip-hopovej hudby (nahravany hlas mikrofonom, stelovanie basov atd...) ci kupit za 5000 SKK high-end sluchatka Sennheiser HD 595 a snazit sa o mix na tom + kupit k tomu za cca 6000 monitory a to bud: Fostex PM04 ( http://www.musiccenter.cz/FOSTEX/Fostex ... e/:3:12392 ) , alebo M-Audio BX5A ( http://www.musiccenter.cz/M-AUDIO/M-aud ... y/:3:12302 ) respektive nieco v podobnej cenovej kategorie s najlepsim pomerom cena/vykon a porovnavat a stelovat zvuk na tychto sluchatkach a monitoroch

alebo 2ha moznost vykaslat sa na tie HD 595 a kupit si za cca 10 tisic nejake lepsie a vacsie monitory (ako napr. Fostex PM-1notky, alebo 2030A Behringer)

Ktoru moznost by ste zvolili vy a ako by ste mi poradili?

Dodavam jednu vec, ze ta miestnost kde sa to bude tvorit, "mixovat", upravovat atd. je pod zemou a ma velkost cca 4x3 metre?

Tesim sa na vase odpovede (dufam ze budu :D )

delay

Re: dilema sluchatiek a monitorov ;)

Příspěvek od delay » 03 led 2009 09:18

geo20 píše:Zdravim Vas!

Viem ze sa to tu uz milion krat preberalo, aj som si to uz poctivo vsetko precital, moja otazka vsak je trosku ina...(ak tu uz bola tak sorry:D )
Kolik já jen podobnejch úvodů četl :)

:?: Já bych rozhodně co nejvíc peněz investoval do monitorů, naprosto jednoznačně a ani bych se nerozmýšlel, snad jen v případě, že tvoříš v nějaké ultramalé místnosti. A monitory bych bral min s 6'' bassákem. Pokud potrebuješ sluchátka na nahrávání, tak si kupu takový ty velký šmejdy treba v Tescu za pár stovek.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 03 led 2009 10:50

Ja posledne zkousel mixovat na svych Sennech HD280 pro a nevim, jestli je to tim sluchatkovym predzesilovacem V Presonus Firepod, ale i kdyz jsem delal tunu kontrolnich poslechu oproti oblibenym interpretum a rikal jsem si, jak se mi to povedlo, tak to ranni vystrizliveni pri poslechu na monitorech bylo opravdu trpke :D Takze za me jednoznacne monitory... Za 10K se dnes daji bez problemu poridit KRK RP6, pripadne kdyz trochu prisetris, tak na bazarech se obcas objevi Adam A7 kolem nejakych 13K.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 led 2009 11:12

Urcite co najlepsie monitory ..

kexik

Příspěvek od kexik » 04 led 2009 10:04

na sluchatka zabudni
3x4metre je nie profi ideal ale v pohode. fakt dobre sluchatka maju svoj vyznam ale ako hlavny a jediny nastroj na kontrolu mixu su scestne. na mastering potrebujes hodne rovny posluch na bedne a pravdepodobne to znamena sumy celkom mimo tvoj rozpocet. mozno najlepsi postup bude nieco zmiesat, nazdielat sem na ezone nejake ukazky a ludia ti povedia ci to ma zmysel mastrovat v komercnom studiu alebo dalej vylepsovat mix. jadro pudla je vzdy v mixe a dobry mix = vela skusenosti. bez dobrych kontaktov ti to nik neurobi externe, takze pocitaj, ze budes miesat a trapit sa radovo roky. zavisi od toho aky dobry material mas, ale v zasade nemas moc na vyber

Odpovědět