Domáce nahrávacie študio . pls pomoc

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
TeoProductionz
Příspěvky: 2
Registrován: 03 led 2013 00:11

Domáce nahrávacie študio . pls pomoc

Příspěvek od TeoProductionz »

Prvýkrát si idem zariadovať domáce nahravacie študio tak neviem možno na pomery dosť amatérske ale ja nepotrebujem niake predražené a mám taku otazku
takže.. zhodou okolností máme doma dosť drahý nový Mac normálni domaci počítač nie notebook.
Robenie songov plánujem tak povedzme že už mám hudbu že len naspievam a potom ten song spojim uuž s hotovou hudbou v garagebande.
V študiu budem mať asi tieto veci:
1.Zvukovu kartu/audio interface
2.Niaky ten mikrofon bude napojeny na tu zvukovu kartu
3.Potom niake tie sluchadla v ktorych budem počuť jak bude znieť moj spev a prípadne aj spolu s hudbou.
4. No a tu mám otázku: Budem potrebovať tie studo alebo jak sa to volá nearfield monitory ? Ked len prakticky spievam a len to spojim s niakou hudbou v pozadí ? A vobec načo su ? Nie som si v tom celkom istý. A zošumarizoval som toto celkovo právne ?
Viem že som asi najvačší amatér na svete :? ale veľmi veľmi by som ocenil pomoc ak by ste mi pomohli!
Vopred dakujem ak mi niekto pomože ! Budem vám veľmi vdačný.

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Domáce nahrávacie študio . pls pomoc

Příspěvek od Fractal »

Dá se bez nich obejít, ale už jenom pro ten pocit za to nějaké entry level malé bedničky stojí (do 150 eur za obě)

Jinak si to zesumarizoval správně. Ještě budeš potřebovat kabely a je dobré si pořídit alespoň základní přepěťovou ochranu.

Abys měl vyvážený setup počítej zvukovku taky za 150,- sluchátka a mikrák tak za cca. 75 každý. Orientačně. Tipuju že více než 500 eur stejně asi utratit nechceš. Pokud ano pak už je na místě se bavit typově o produktech nebo o značkách.

Jenom tak nahodím pokus o vyvážený setup:
Monitory: M-audio AV-40 Mk II
Zvukovka: M-Audio Mobile Pre Mk II
Sluchátka: AKG K99
Mikrofon: Rode M3

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Re: Domáce nahrávacie študio . pls pomoc

Příspěvek od delay »

K99 bych asi nedoporučoval, na recording si kup raději zcela uzavřená sluchátka, jinak se těžko ubráníš přeslechům.
RODE M3 - to je takovej hybrid mezi nástrojovým a zpěvovým mikrofonem, za danou cenu je to možná OK, ale 80 EUR ma majk je prostě málo, kromě kabelu budeš ještě potřebovat stojan a případně pop filtr. Osobně bych prozatím vykašlal na monitory a peníze použil na ostatní věci.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Domáce nahrávacie študio . pls pomoc

Příspěvek od Pytkin »

A co tak apogee one.. Bsetko v jednom vcetne mikraku.. Pre amatera ako ty, je to idealna vec
http://www.studio.sk/apogee-one-series/one/

Uživatelský avatar
mando
Příspěvky: 375
Registrován: 13 srp 2008 09:29

Re: Domáce nahrávacie študio . pls pomoc

Příspěvek od mando »

okrem toho apogee one hra naozaj dost slusne...


TeoProductionz
Příspěvky: 2
Registrován: 03 led 2013 00:11

Re: Domáce nahrávacie študio . pls pomoc

Příspěvek od TeoProductionz »

Ste najlepší ľudia ! Pomohli ste mi veľa díky moc !

Odpovědět