Dutch and Dutch 8c

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
sigurt

Dutch and Dutch 8c

Příspěvek od sigurt »

Dostali sami do ruk velmi zaujimave bedne Dutch and Dutch 8c. Je to moderna kompaktna aktivna DSP bedna , ktora sa snazi riesit dva zakladne akusticke problemi,
odrazy basov od zadnej steny SBIR effect a bocne odrazy. Speakre vyuzivaju passivny cardioid. Nieje to v podstate nic nove , tento efekt je vyuzivany napr pri koncertoch kde
zadne suby hraju v protifaze a dochadza k cancelovanie spodneho pasma, v pro audio svete nie este masovo aplikovany. Na podobnom principe pracuju napr. Kii Three ,
kde je pouzity aktivny cardioid. Vysledkom je menej odrazov od bocnych stien a vyrazne lepsie smerovanie zvukovych vln. Druha ovela zasadnejsia vec su odrazy od zadnej steny ,
kedze basy su vsesmerove a dochadza k dalsim a dalsim interferenciam a vysledny zvuk je nekonkretny , zahuhlany s vyraznym smearingom v time domene. Dutch and dutch maju vzadu dva suby,
ktore hraju do 100Hz a spolupracuju so zadnou stenou. Bedne sa daju konfigurov cez net kde je mozne nastavit vzdialoenost od zadnej a bocnych stien , na zaklade coho si DSP
upravuje delay jednotlivych woofrov. Frekvencna odozva je 30hz-20Khz +/- 1dB , cize jedna sa o full range, ktore nedosahuju ani 2x drahsie modely.
Ako to cele hraje ? Tazko sa opisuje nieco ako zvuk ale nic lepsie som doteraz nepocul!!! Zvuk je uplne konkretny, fanstasticky detailny a pritom prirodzeny bez vyrazneho
ear fatigue, jasne tranzienty a time domain. Je to bedna buducnosti , light years pred konkurenciou ako focal,adam,eve..whatever, comu nasvedcuju aj vyborne recenzie vsade po svete.
Samozrejme kazda technologia ma svoju cenu. Par Dutch and Dutch stoji cca 10k eur, co za full range v mastringovej kvalite nieje az tak vela. Ak by sme sa bavili a bedniach s
akustikou za tisice urcite je mozne najst lepsich kanditav, ale v realnych podmienkach momentalne asi nieje nic lepsie znejuce. Stalo sa coho som sa obaval a bedne ostavaju v studiu.

Obrázek
Přílohy
DD.jpg

mando

Re: Dutch and Dutch 8c

Příspěvek od mando »

gratulácia, vážna investícia, zvažoval / skúšal si aj iné repro?

sigurt

Příspěvek od sigurt »

zvazoval som Kii Three alebo Dutch and Dutch. Nepocul som ich vsak side by side ale co som sa rozproval s ludmi tak tie rozdieli su minimalne, Kii maju viac analytickejsi zvuk a DD viac relaxed a fuller na basoch, predsa je tam 8 palec oproti 6,5 u Kii a samozrjeme ine zosiky , Kii Hyper Ncore a DD Pascal audio. Plus cenovo vychadza o cosi lepsie DD.

matucha

Příspěvek od matucha »

Supr, tyhle jsou prej supr, gratulace.

Odpovědět