Dynaudioacoustic BM5

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
tomasEXetien

Dynaudioacoustic BM5

Příspěvek od tomasEXetien » 03 led 2005 12:19

Dynaudioacoustic BM5 sem ted mel doma na par tydnu a slibil sem safovi, ze utrousim nejaky moudro.
takze mozkovy pruplach od chlapka, kteryho nejvic zajima jestli ma posledni rapovy hadry a
jestli mu ty bedny tvarem a barvou ladej do pokoje [taky ma velky problemy s cestinou].
o zvuk teda moc nejde aby bylo jasno.

BM5 jsou fakt dost maly bedynky,nemoh sem je teda nikomu moc ukazovat,
znate to maly bedny, maly ego, no proste co by si lidi rekli.
nastesti mam v pokoji jeste velky bedny v tak sem o BM5 tvrdil ze je mam na hrani her.
no to jen tak na okraj abyste vedeli ze to proste nemam jednoduchy.

1. prekvapeni jsou basy, kua jak to ze z tak maly bedny leze tolik basu, nechapu.
hiphopovy kopaky kopou jak o zivot a basy basujou, to je pro nas zedniky dulezity.
v parametrech pisou ze hrajou od 50hz. skoro bych tomu veril, vo to vic me haluzi,
ze od 50hz hrajou i jiny bedny co maj o 1.5" vetsi woofer.
2. prekvapeni je, ze vlastne jediny co ty bedny delaj je to ze basujou.
chapes, sedim s felakama doma a poslouchame desky, duty zlaty retezy chrastej,
nase skvostny favority na parkovisti sou vytuneny a pripraveny.
no a rikame si, kua to je super umichany ten rap, spousta basu a dal nic noc,
stredy a vejsky, tak to ma bejt. pak sem ale zjistil ze neposlouchame hiphop,
ale nejakej bigbeat. koukal sem jestli producent toho bigbose neni nas clovek,
ale asi ne. mel mega vlasu, kejtru kolem krku a zadny zlaty retezy.
dali sme teda svoje vyhuleny hlavy dohromady a zacali spekulovat, jak to jako je.
no a po 5 brku a nejakym redidle se zda, ze seversky socialni model "vsem a vsechno stejne"
ma par chyb, kua. ne ze bych se osobne neradoval,basu neni nikdy dost a zbytek
neni potreba,ale nekdo, kdo si mysli, ze by melo bejt v poslechu zastoupeny cely
zvukovy spektrum, by se moh ozvat, ze se mu to nelibi.
3. jasno teda nemam, ale nabizi se vysvetleni, ze ty bedny maj nakotleny basy a pak nic,
nebo nemaj nakotleny basy ,ale maj ubranej zbytek frekvenci.[ to by ale asi udelal jenom silenec]
nebo sem hluchej.
4. no ale jak sem rikal na zacatku, vo zvuk nejde.
zajima me jestli mi padnou do pokoje, tak to zase jo.nenucena, lehce chladna elegance
severskyho fjordu a navrharu z ikei je tam patrna. nekdo to mozna neoceni, ale ja jo.
co teda oceni kazdy, je absolutne tichy zapinani a vypinani a v pripade ze do tech beden
nejde zadnej signal, je to pocit na hranici rozkose.

to je asi tak vsechno.

kexik

Příspěvek od kexik » 03 led 2005 12:41

dzizs, takze jaky je vlastne verdikt?

syncro

Příspěvek od syncro » 03 led 2005 12:50

No jakej asi 8-) Kup si zlatej retez, dostatecne dlouho houpej kebuli az se ti vyhoupne mozek a budes tomu pofidernimu capkovi z panelaku na Jizaku rozumet - hraje to dost basu a mozna az moc. Na tak malou bednu solidni, ale nekomu by mohla chybet transparentnost. Hersvec, prekladat z cestiny do cestiny, kam jsem se to ja polocizinec dopracoval... Jo a neber jmeno Bozi nadarmo 8-) A jeste, urychli BM15A, please 8-)

Sasa

syncro

Příspěvek od syncro » 03 led 2005 12:51

Sakra, ja uz mam oci sejdrem, ja myslel, ze odpovidam Safovi... Sorry kexiku, sorry Safo, stydim se...

Sasa

kexik

Příspěvek od kexik » 03 led 2005 13:26

dzizs neni bozie meno ale paskvil .)
a ta masa basov nebola len zlym umiestnenim a miestnostou? panelakove priestory su zakernost...

pm

Příspěvek od pm » 03 led 2005 13:51

Mam silnej pocit, ze sem tady o tom uz psal.. ale nemuzu to najit tak to napisu este jednou.

BM5a - veliky basy, ktery sou docela slusne citelny, ale vubec netlaci, coz je zrejme dano velikosti bedny. Nad basama jakoby chvili vubec nic nebylo a nad tim sou takovy nekonfliktni stredy a vejsky, ktery jsou ale nejak potichu ve srovnani s tou bouli na basech. Hodne slusnej prostor a slusny stereo. Frekvencne ale mi ty bedny prisly hodne nevyvazeny. Mistnosti to nebylo protoze eventy tam hraly stejne jak sem zvyklej od sebe, takze mistnost nema bud nic extra divnyho, nebo je stejne divna jako ta moje, tudiz pro me normalni.

Kdyz sme je zapinali a delali obihacku kolem telefonnich budek BW, tak sem se opet nastval ze dali vypinac dozadu jako skoro vsichni vyrobci... kdyz to tam muzou mit Matuchovo Adamy a kdyz do toho muzou vyvrtat diru pro LEDku, tak by tam jiste mohli vyvrtat i diru pro vypinac. Ne ze by to neslo vyresit vypinacem na zasuvce, ale proc to resit na zasuvce, kdyz tim vypinacem se to podle me vypne setrnejc.

Muj dojem byl, ze basy jakoby byly z jiny bedny nez zbytek frekvenci. A okolo treba 200-400hz a mozna i vejs mi neco uplne chybelo.

tomasEXetien

Příspěvek od tomasEXetien » 03 led 2005 14:46

jenom prikourim na souhlas s pm:
moje mistnost> jestli ma nejaky chyby tak by je meli hrat vsechny bedny co mam doma. tzn. 4 pary, ale to se nedelo.
prostor v nahravkach> jj ten je peknej, prehlednej citelnej, asi sem si rek tem uz nic nepomuze tak sem to sem nenapsal.

matucha

Příspěvek od matucha » 03 led 2005 18:19

to nezni moc priznive... ty BM6 sou na tom lip? Nejspis jedinej PM slysel oboje...

pm

Příspěvek od pm » 03 led 2005 18:58

Pochopil sem ze Sasa byl taky u pana Suchanka, tudiz asi my dva sme je slyseli oboje...

BM6A je neco uplne jinyho. BM5A neni "mensi varianta" BM6A, to je uplne jina a podstatne horsi bedna - BM6 je subjektivne frekvencne vyrovnana, zni mi to prirozene, dynamika je rek bych lepsi, a hlavne ty basy jsou proste prirozenou soucasti celku, tlaci a clovek (ja) vi co si ma myslet. BM6A je urcite "dospela" bedna. Kdyz sem slysel BM6A poprve, tak se mi rozbusilo srdce a krev se ruzne hrnula, kdyz sem slysel BM5A tak sem mel akorat kecy co je kde spatne - a to sem mozna trochu doufal ze se mi ta bedna bude libit.

Sme si rikali s panem Suchankem, ze to tak vypada jako by chteli Dynaudio udelat i "malou bednu" pro zarizeni, kde od nich maji i vetsi veci a maji je radi a chteji si teda i treba do strizny nebo tak dat taky Dynaudio, aby meli Dynaudio.

Ale zase ty BM5A nejsou uplne blby. Libila se mi jak jsou pekne detailni, i ty "blby" basy byly slusne citelny. Jenom bych je proste urcite nechtel.

safa
Profesionál

BM15A

Příspěvek od safa » 03 led 2005 19:49

syncro píše:ja polocizinec dopracoval... Jo a neber jmeno Bozi nadarmo 8-) A jeste, urychli BM15A, please 8-)

Sasa
... pochopil jse. MMno budu tam obden volat, ok ?

syncro

Příspěvek od syncro » 04 led 2005 09:16

safa: Diky 8-)

pm: Sasa je bohuzel u pana Suchanka neslysel, slysel jsem je jen v Thomannu, ale z toho se neda rict vubec nic. BM6A jsem slysel doma a bylo to hodne pekny. Spis jsem se snazil prelozit pana Suchanka, protoze pan Suchanek uz mluvi ponekud, ehm, tedy zvlastne. Ne, ze by pan PM ci pan Sasa mluvili mene zvlastne, ale prece jen mluvi vice cesky... Huh, uhm uhm muuuoaaah. Kroan dobry, umba umba, Kroan dobra bedna, pip pip pip... Ztrata spojeni.

Sasa

pm

Příspěvek od pm » 04 led 2005 09:57

syncro: Slyste Gron-c-chove! Jednou Zarici snesl vejce - v nem byl Maly buh! On prisel s lovci do Udoli! Maly buh bude s nami - Gron-c-chum bude dobre! Tak! Cha-ha-haha!

syncro

Příspěvek od syncro » 04 led 2005 10:15

PM: Skvelej komiks. Nedavno pri uklidu knihovnicky jsem si precet celej ten special a tohle je fakt BOMBA!!! Pak jeste Druha vyprava, ta me taky brala... A to samozrejme nemluvim o parte spravnejch chlapku, co chodili se zlutejma spendlema za Rozdelovaci tridu, aby tam vypatrali tajemstvi jezka, Velkyho Vonta a potazmo Jana Tleskace. Ale to uz se nechavam unest, sorry Dynaudio, Kruan vitezi.

Sasa

pm

Příspěvek od pm » 04 led 2005 11:30

syncro: Maly buh dobry, ale ja sem vetsi fanda Galaxie.

Kazdopadne bych si nedelal srandu ze Syna Zaricich Suchanka, protoze si s tim textem dal spousty prace a je na to haklivej.

syncro

Příspěvek od syncro » 04 led 2005 12:19

pm: Pan Suchanek je mozna haklivej, ale vi, ze ho mam rad a jeho text me osobne sdelil celou a vycerpavajici PRAVDU. Nekteri ale potrebovali preklad 8-)

Sasa

Odpovědět