Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
indus3

Re: Externí zvukovka nebo sluchátkový zesilovač?

Příspěvek od indus3 »

Ano, je to blbost a to mají přímo na jejich stránkách. Na dotazy na jiných fórech, o specifikaci, z nich vylezlo, že zvládá sluchátka do 300 ohmů.

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Ahojte, začínam byť doma dosť obmedzovaný čo sa týka vydávania rôznych zvukov hudobného charakteru - či už z monitorov alebo pri hre na gitaru atď., navyše čoskoro budem musieť vypratať izbu, v ktorej prevádzkujem kvázi štúdio, pre dorastajúceho syna, čo pomaly ale iste znamená, že veškeré moje hudobné aktivity budem musieť realizovať na sluchádlách. Honbu za nízkoimpedančnými uzavretými som už započal, ale vystáva problém, akými slúchadlami a ako riešiť mixing. Už som si viacmenej naštudoval, že tie kvalitnejšie slúchadlá na mixing by mali byť otvorené a, ak to správne chápem, s vyššou impedanciou. To ale znamená, že majú aj nižšiu citlivosť. Mojou zvukovkou mám už teraz problém dostatočne vybudiť 55 ohm-ové AKG K240 (citlivosť 104 db/V), keďže mix musí byť celkovo pod úroveň, musím ísť s levelom na zvukovke takmer do krajnosti + pomôcť si na mastri v DAWe prebudením (=skreslenie). A ako tak pozerám, tak veľa tých vyšších otvorených (napr. všade doporučované Beyery DT 990 250ohm), majú ešte nižšiu citlivosť, takže do úvahy pripadá jedine asi teda sluch. zosilňovač. No a tu je kameň úrazu - tých zosíkov zas až tak veľa na výber nie je, prakticky by mi stačil jedno-dvoj výstupový, ale u nás na eshopoch je takých max. 1-2 modely. Otázka znie - akým zosíkom, ktorý by nijak nefarbil zvuk, dostatočne vybudiť vysokoimpedančné slúchadlá? Prevádzkujete vysokoimpedančné sluch. na externých zosíkoch? Ale hlavne - nezafarbujú sluch. zosilňovače zvuk slúchadiel?

upman
Vybavení

Příspěvek od upman »

Ahoj, ja nedavno poridil na Binaural Beats meditace (kdo nezna muzete mkrnou ke me na blog a pripadne zkusit, bomba: (https://havlajznik.wordpress.com/2018/0 ... ats-znate/) a jsem nadseny z sluchatek AUDIO-TECHNICA ATH-M40x. To hlavni nadseni (krome dokonaleho zvuku) je take z toho, ze v pohode behaji s iPhone i na Macbook Pro - a to si nedovoluji je pustit na max volume. Maji impedanci pouze 35 Ohmu a proto takhle paradne slapou.

Takze netreba sluchatkovy zesilovac (ktery jsem puvodne take zvazoval).

Zkusil jsem i na starem iRivier prehravaci a doslova jsem si sedl na zadek pri poslechu starych Chillout pecek. Poridil jsem je na kytary.cz (https://kytary.cz/audio-technica-ath-m40x/HN148749/) - obecne doporucuji zajit tam a vyzkouset nekolik typu (ja jeste zvazoval DJ Sony, ale proti Audio-technica - ktere jsem do te doby btw neznal - delaly spise kraval, nezli pekny zvuk.

Sluchatka sem uz pichl i do el-akusticke kytary a bomba, jedu pres efekty, luxus. Stejne tak samo do zvukove karty, na mix super.

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Hm, tak to je fakt zhoda okolností, lebo ATH M40x mám už od minulého týždňa tiež doma, riskol som a kúpil ich na blind... :) V porovnaní s tými Yamahami (viz: nakupova-poradna/sluchatka-do-8-000-kc-t24967-30.html) sa mi zdajú podstatne vyváženejšie, aj keď tie detaily vo výškach boli lepšie na Y. Nemal som ich v pláne používať na mixing (obával som sa uzavretej konštrukcie), ale ostal som prekvapený ako dobre v nich znie aj mix.
Na môj vkus by mohli byť stále o kúsok hlasnejšie, na iPhone na max. je to tak akurát, tie Yamahy boli v tomto smere podstatne lepšie, ale zas to je možno subjektívne vnímanie hlasitosti, ja zvyknem počúvať hudbu dosť hlasno. Na druhej strane, čo som nečakal, je že z git. multiefektu, mi ich zvuk až tak veľmi nepasuje, tu majú tie AKG K240 navrch, to že, neintepretujú detaily až tak jasne a ostro, asi gitarovému zvuku pristane lepšie, neviem to definovať, ale je taký zaoblenejší a príjemnejší na posluch, zaujímalo by ma, či to vyplýva z povahy konštrukcie (otv. resp. polootv.), alebo to je len ich špecifikum, nemám až tak veľa slúchadiel napočúvaných, aby som vedel posúdiť. No a úplne ma po týchto skúsenostiach dorazilo, ako zásadne môžu mať štúdiové sluchadlá rozdielny prednes...
Naposledy upravil(a) IvanB dne 19 úno 2018 11:01, celkem upraveno 1 x.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman »

Tomu rikam nahoda :) Hele bacha na ten hlasity poslech - hudba neni o hlasitosti ale o zvuku, pricemz hlasitost zvuk przni - stejne jako normalizace btw. Doporucuji zkusit vytrenovat zpet bubinek v uchu na nizsi hlasitost - je to hodne o pozornosti a neodbihani od “tematu”. Jinak muze ucho jit do kytek :(

Ja mam druha studiova sluchatka (prvni nejake AKG predpotopni) a tyhle mi proste sedi lepe (vcetne pohodli, meditace 2h a zadne otlaky). Na mix sem pouzil zatim vyjmecne, porad radeji jedu z beden - i nadale na ne sluchatka nemaji (tedy alespon tyto).

IvanB

Příspěvek od IvanB »

"Jinak muze ucho jit do kytek..." ano, toho som si vedomý, ale nemôžem si pomôcť, niekedy sa proste potrebujem dostať do akéhosi tranzu a bez toho, aby som to poriadne osolil, to skrátka nejde.... :?

upman
Vybavení

Příspěvek od upman »

Jasne, taky jsem si tim prosel :) Zkus si pustit pod sound binaural wave, na iPhone app (urcite i na Androidu) Binaural Beats, najednout zjistis, ze staci min volume a sound tam je - zajimave cviceni

Odpovědět