Focal CMS 50

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
c9000

Focal CMS 50

Příspěvek od c9000 » 27 bře 2009 21:45

Dnes jsem tyhle dvě těžké celokovové bedýnky nainstaloval na svůj stůl v práci.
CMS 50
Zapojil zvukovku a poslouchal. (firma mě na mé žádání o slušný studiový monitory připravila právě tyhle Focaly).
Musím uznat že na malou bedýnku s 5tkou voofrem to hraje opravdu dobře, příjemně, výbornej detail a prostor.
Dokonce i slušně hrajou na basech jen by mohl být bas konkrétnější ale třeba se rozehrají.
Zatím jsem na ně neměl moc času ani jsem neslyšel důvěrně známé skladby, ale líbí se mi, provedení vypadá taky poctivě.
S hs50tkama od Yamahy jsem se ani nepokoušel srovnávat.

Jsem zvědav jak obstojí časem.
Pokud máte nějaké zkušenosti s těmito, či jinými monitiry od Focal klidně se podělte o své názory, budu rád, anebo si je přijdtě poslechnout
:)
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

c9000

Příspěvek od c9000 » 27 bře 2009 22:07

ještě sem házím jeden link na krátký video k technologiji a zpracování CMS série.

http://www.focalprofessional.com/index.php

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 bře 2009 22:26

může to hrát dost hustě podle fota a popisu, chtěl bych to slyšet :)

delay

Re: Focal CMS 50

Příspěvek od delay » 05 čer 2012 11:10

Dneska je budu mít... :).

Ze všech různejch variant mi to nakonec vyšlo jako nejrozumnější řešení do malé místnosti (stěhuju se do 4 x 3 m), ikdyž bude akusticky dobře upravená. V případě nutnosti do budoucna dokoupím nějakej sub, což se mi po vícero zkušenostech s 8'' monitory jeví stejně jako lepší varianta poslechu v obalsti nižších frekvencí - mít to oddělené a vychytat si umístění i dělící frekvenci s celkovou hlasitostí subu. Jako poseldní "+" jsem příhlížel k faktu, že asi budeme do budoucna hodně točit ve zkušebně a bedny nejsou nijak velké ani těžké, takže bude pohodlnej transport.

Původně jsem uvažoval o Dynaudio BM5A, který jsem dlouhodobě chtěl a následně i o ADAM A3X (A5X) + Sub7, jakožto relativně levném full-range řešení. Košem jsem dal třeba Genelec 8030, nevim proč, ale působěj na mne nesympaticky a nemám k nim důvěru, ikdyž je to "pouze" na základě intuice. Ovšem čím více jsem pročítal zejména GS a jiná fóra, reportáže atd., tím více jsem narážel na tyhle Focaly respektive taky na CMS40 nebo 65 a ve srovnání s výše uvedenými souputníky vycházely snad pokaždé lépe, samozřejmě beru v potaz hlavně uživatelské reportáže a srovnávací testy s určitou vypovýdající hodnotou... Nakonec se vesmír postaral a já koupil CMS50 s mírnou slevou a naslepo, protože nebyla žádná možnost je srovnat s něčím pro mne zajímavým, takže uvidíme jaké budou dojmy. Moc se těším.

120BPM

Příspěvek od 120BPM » 05 čer 2012 11:36

Ja pouzivam jako monitory Focal Solo 6 BE a jsem s nima velice spokojenej. Ten tvuj popis CMS 50 sedi uplne stejne na ty Sola. Hlavne ty basy me prekvapily u tak malych beden.
Mac Pro "Nehalem" Quad-Core 2.66GHz, 10GB RAM, Mac OS 10.10.2, Pro Tools HD 9.0.6, Logic Pro 10.0.0, MOTU 828 MK2

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 05 čer 2012 12:16

delay píše: Původně jsem uvažoval o Dynaudio BM5A....
Neznáš obchod,kde by se daly poslechnout ?...všude mi řekli že jen na objednávku

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 05 čer 2012 13:22

longsleeper píše:
delay píše: Původně jsem uvažoval o Dynaudio BM5A....
Neznáš obchod,kde by se daly poslechnout ?...všude mi řekli že jen na objednávku
zkusil bych audiopro.cz

delay

Příspěvek od delay » 05 čer 2012 13:27

Jo, tam by je měli mít, minimálně tam maj BM5A Compact a BM6A...

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 05 čer 2012 15:39

Dikec za tip....žádnej vyhledávač zboží to na mě nevyblil

c9000

Příspěvek od c9000 » 05 čer 2012 16:49

Vozí to sem groovemusic Pardubice. myslim že je tam má i ty velký.

c9000

Příspěvek od c9000 » 05 čer 2012 16:50

delay píše:Dneska je budu mít... :).

Ze všech různejch variant mi to nakonec vyšlo jako nejrozumnější řešení do malé místnosti (stěhuju se do 4 x 3 m), ikdyž bude akusticky dobře upravená. V případě nutnosti do budoucna dokoupím nějakej sub, což se mi po vícero zkušenostech s 8'' monitory jeví stejně jako lepší varianta poslechu v obalsti nižších frekvencí - mít to oddělené a vychytat si umístění i dělící frekvenci s celkovou hlasitostí subu. Jako poseldní "+" jsem příhlížel k faktu, že asi budeme do budoucna hodně točit ve zkušebně a bedny nejsou nijak velké ani těžké, takže bude pohodlnej transport.

Původně jsem uvažoval o Dynaudio BM5A, který jsem dlouhodobě chtěl a následně i o ADAM A3X (A5X) + Sub7, jakožto relativně levném full-range řešení. Košem jsem dal třeba Genelec 8030, nevim proč, ale působěj na mne nesympaticky a nemám k nim důvěru, ikdyž je to "pouze" na základě intuice. Ovšem čím více jsem pročítal zejména GS a jiná fóra, reportáže atd., tím více jsem narážel na tyhle Focaly respektive taky na CMS40 nebo 65 a ve srovnání s výše uvedenými souputníky vycházely snad pokaždé lépe, samozřejmě beru v potaz hlavně uživatelské reportáže a srovnávací testy s určitou vypovýdající hodnotou... Nakonec se vesmír postaral a já koupil CMS50 s mírnou slevou a naslepo, protože nebyla žádná možnost je srovnat s něčím pro mne zajímavým, takže uvidíme jaké budou dojmy. Moc se těším.
Sou to dobrý bedny trochu hi-fi hrajou ale jsou přesný! :wink:

matucha

Příspěvek od matucha » 05 čer 2012 18:25

delay píše:Ze všech různejch variant mi to nakonec vyšlo jako nejrozumnější řešení do malé místnosti (stěhuju se do 4 x 3 m), ikdyž bude akusticky dobře upravená.
Do 4x3 bych se nebal dat i 10" bedny pokud bys mel dostatecnou vzdalenost na poslech (ne 50cm ale treba 1.5-2m). Zbytek je o umisteni a o tom jak udelas akustiku. 5" mi pridou zbytecne maly, ledabych potreboval nejaky na zachod ;).

delay

Příspěvek od delay » 05 čer 2012 19:18

Vdálenost poslechu při míchání je necelý metr, předchozí 8" Tannoye měli sweetspot ca o metr dál, což mi dost vadilo, často jsem ujížděl se židlí od stolu s myší na klíně, takže to není kvůli rezonancím, ale spíš kvůli té vzdálenosti... (hlavně sem si ně za 3 roky nezvyknul a vždycyky sem v nahrávce měl více basů a bláta jelikož blíž u beden jich tolik nebylo). Nemůžu se posunout dál se stolem, prostože je to zároveň i prostor na nahrávání vokálu a dalších nástorojů, ale ikdyž jsou to věci řešitelný... prozraď svůj typ na bedny, který dokážou velmi dobře zahrát od 40 - 45 Hz a stojej okolo 25 tis. za pár...? Já takový nenašel - vyjma těch BM5A, je jasný že CMS 65 který hrajou o 10 Hz níž by byly super, ale prostě na ně nemám, navíc jsem několikrát četl, že CMS 50 jsou vyváženější a maj lepší podání středů zatímco CMS65 nemá uplně pevný a čitelný basy.

Krom toho přeci počítám s tím subem do budoucna. Ale určitě si nekoupím ten z CMS řady, pač stojí dvacku :(
Zatím se mi tady už pár hodin rozehrávaj...

c9000

Příspěvek od c9000 » 06 čer 2012 10:03

Na midi.cz se ted objevily BM6A, což je myslím víc než ověřená bedna lety a uživateli. 25 mít na to du do BM6A.

delay

Příspěvek od delay » 07 čer 2012 11:27

Já sem je viděl již těsně před nákupem CMS 50. Určitě by to byla taky dobrá volba, ale vůbec nelituju, že jsem se rozhodl jinak...
Zatím fakt jen se zájmem pozoruju, jak hodně se ty bedny měněj vlivem rozehrávání. V manuálu píšou minimálně 10 h, optimálně 20 h. Zatím jsem neměl tolik času, takže jsem tak na 8 h.
Když sem je nainstaloval, tak ty vejšky byl příšerný, bolela mě za chvíli hlava, ale už teď po dvou dnech jsou monohem příjemější, co se týče zbytku, tak ze začátku působil jaksi tvrdě a ploše, nyní cítím jak je celé spektrum více plastické, zvuk je daleko měkčí a hlavně prokreslenější... Dá se říct, že sem si včera poprvé užíval poslech Deluxe CD verze alba Dangerous od MJ... třeba basa v Black or White hraje parádně. Oproti Adam A7, který sem tady chvíli měl netrpěj budkovitostí, zvuk je větší a vzdušnější. Tannoye kromě objemu vespod smetou naprosto ve všem. Asi tolik k poslechu... K mixu třeba příště.

Odpovědět