Hohner Orgaphon 24

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
matucha

Re: Divný komba/apáraty (dobry i spatny)

Příspěvek od matucha » 10 zář 2010 17:53

Tos asi neco spatne pochopil, muj rhodes je pri tlustym nastaveni tlustej jak prase az je to nepouzitelny z 90%. Tady sem schvalne zkousel, jak de udelat mensi, protoze to tak casto potom procesuju v mixu a hledam cestu, jak toho dosahnout uz pred tim, nez to dopadne na AD prevodnik ;).

delay

Příspěvek od delay » 10 zář 2010 19:40

Ty Rhodesy jsou krásný, líbí se mi. Basa ani moc ne, ale zrovna tu by chtělo slyšet spíš v mixu. Kytara bude fajn bych řek. Díky za ukázky.

matucha

Příspěvek od matucha » 10 zář 2010 19:46

Ta basa je hrana tlumene dlani.... zkusim to casem este poslat ciste linkovy. Teda budu to muset znovu zahrat ;(.

delay

Příspěvek od delay » 10 zář 2010 19:50

Jasně. Každopádně odvážnému štěstí přeje, já utratil o trochu víc za výkonovou brzdu k celolapovýmu kombu a rozhodně bych raději doma měl tohle, protože cokoli jínýho přes Fendera kromě kytary zní fakt blbě. Takže dobrá volba... Asi začnu koukat, jeslti se něco ještě neobjeví :idea:

matucha

Příspěvek od matucha » 10 zář 2010 19:57

No schvalne, jak se na to budu divat po case a treba az k tomu pridam nejaky jiny proverenejsi, tak budu mit asi ucelenejsi nazor. Ted je to cely moc cerstvy.

Uvedomil sem si, ze me na tom hodne bavej ty korekce, extremy na tom fungujou pekne, hlavne ta extremne vejskova varianta, kdy na me nic neplive, neni to ostry, jenom se vytahne ton a detaily. Cely to asi zakomprimuje ten koncak nebo co mi to rikal o tom Mykl. Treba na ty base ke konci je tam urcity lehky zkresleni, ktery me docela rajcuje ;). Je to samozrejme vintazovitej basovej zvuk, on ten jazzbass ani nijak extremne nebasuje, spis s nim fungujou hodne svetlobasovy polohy. Mam to rad... kdyz to treba este podporim nejakym subbasem. Asi na nem vymenim casem snimace stejnak.

delay

Příspěvek od delay » 10 zář 2010 20:05

Jo, zní to fajn, jak to popisuješ, hlavně za ty peníze že jo... Fender Deluxe má třeba korekce uplně na ho... jsou průběhově hrozně líný a takový široký, v romhle směru se mi ten aparát moc nezamlouvá. Co se týče Jazz Basse, měl sem celkem 4 různý od Mexica přes Japonskýcho, custom až teď sem teprve trochu spokojenej z origo US (tam je ještě S1 spínač, kterej umí seriově zapojit ty dva sigly a celý to pak zmohutní a zní to podobně jako Precission. Snímače hlavně u Squierů a Mexikánců je dobrý určitě vyměnit, jinak JB je hodně univerzální nástroj a mám ho rád. Paradoxně jsem začal hrát v kapele na kytaru, ale to už je OT :)

matucha

Re: Hohner Orgaphon 24

Příspěvek od matucha » 11 zář 2010 00:20

Tak sem nahral linkovy veci. Poucny docela. U toho rhodese je tam urcitej detail a plnost ve stredech, ktery skrz to kombo neprolezly uplne. Schvalne, co to fakt udela v nejakym mixu. Basa se mi zkrz to kombo libi vic. Rhodes skrz kombo me bavi vic, ten linkovej je proti tomu skoro VSTi (jak mi jednou rikal Martin Amorph o tom, jak mi znel rhodes v jedny skladbe ;-) ).

matucha

Příspěvek od matucha » 11 zář 2010 00:34

delay píše:Jo, zní to fajn, jak to popisuješ, hlavně za ty peníze že jo... Fender Deluxe má třeba korekce uplně na ho... jsou průběhově hrozně líný a takový široký, v romhle směru se mi ten aparát moc nezamlouvá. Co se týče Jazz Basse, měl sem celkem 4 různý od Mexica přes Japonskýcho, custom až teď sem teprve trochu spokojenej z origo US (tam je ještě S1 spínač, kterej umí seriově zapojit ty dva sigly a celý to pak zmohutní a zní to podobně jako Precission. Snímače hlavně u Squierů a Mexikánců je dobrý určitě vyměnit, jinak JB je hodně univerzální nástroj a mám ho rád. Paradoxně jsem začal hrát v kapele na kytaru, ale to už je OT :)
No ja prave vubec nevim, jestli pro me ma lepsi basa smysl... slysis jak hraju, vono jak to zni je tim urcite taky dany. Nekdy to funguje lip, nekdy hur, ale urcite mam hodne uzky meze, co muzu s tou basou udelat (i pri kompilovani vice taku a strihani). Zase se tolik netrapim, uz sem s ni udelal nekolik skladeb a s vysledkem sem spokojenej ;). A nikdo si na basu nestezoval ;).

No este me ceka jedna jolana (basso V), na tu sem zvedavej, jak bude fungovat vedle toho squiera.

c9000

Příspěvek od c9000 » 11 zář 2010 07:57

za mě teda basa lepší na sucho linkou, přez to kombo nic moc, Rhodesu to naopak pomohlo.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

matucha

Příspěvek od matucha » 11 zář 2010 11:53

No objektivne je to oboji tim kombem zmrseny ;), subjektivne je to pak u kazdy veci jiny. Sem rad, ze sem si tenhle testik udelal, protoze se mi diky tomu bude lip rozhodovat, co na co pouzit.

Odpovědět