Jak zapojit aktivní monitory k PC (noob)

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
MiKi_93

Jak zapojit aktivní monitory k PC (noob)

Příspěvek od MiKi_93 » 12 lis 2015 17:23

Zdravím,

již delší dobu vybírám nějaké aktivní 2.0 repro k PC (hudba, filmy) do 20k a nejspíš (na 90%) půjdu do ADAM Audio A5X.

Jenomže jsem absolutní noob co se týče propojování kabelů typu A<--->B.

Takže bych chtěl vysvětlit (pokud si teda monitory pořídím), jakým způsobem propojím za prvé tyto monitory mezi sebou (čili aby z toho bylo stereo) a za druhé jak výsledné stereo propojím s PC. Mám k dispozici pouze Jack výstup z desky a nebo USB DAC na sluchátka, který má dva line out výstupy L a R (což je mi asi k ničemu předpokládám)

Jde mi o to, když už se jedná pro mě o docela drahou věc abych nějak "nezabil" kvalitu zvuku kterou z toho bude lézt.

Děkuji mnohokrát předem za odpovědi. :wink:

Kermitak
Moderátor

Re: Jak zapojit aktivní monitory k PC (noob)

Příspěvek od Kermitak » 12 lis 2015 17:38

Line out L zapojis do levyho repraku, line out R zapojis do pravyho repraku. Hotovo ;) To je nejbeznejsi zapojeni.
Jestli chces hlasitost ovladat cudlem na jednom repraku, pak to propojis pres ten stereo link, tj. line out R (napriklad) do analog input pravyho repraku, line out L do pravyho repraku do "stereo link input" a z nej pak "stereo link output" do analog input levyho repraku. V manualu je to vsechno popsany.

MiKi_93

Příspěvek od MiKi_93 » 12 lis 2015 18:58

Děkuji velice za obsáhlou odpověď. Takže mé obavy z toho, že když to půjde přes USB nebo jacka do PC, tak se kvalita zvuku "zmrší", byly naštěstí nevyplěny? :D

EDIT: Abych nepsal další post, jaké kabely a kolik tedy budu potřebovat k zapojení? Monitory budou od sebe cca 1,5m vzdáleny.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 12 lis 2015 20:27

Na zakladnej doske mas 3,5mm jack - budes potrebovat rozbocovaci kabel jack- 2x cinch (jack- 2xRCA), napr.:
http://www.thomann.de/at/the_sssnake_yrk2015.htm

alebo... na prevodniku mas zrejme 2x cinch (RCA) - t.j. budes potrebovat :
http://www.thomann.de/at/the_sssnake_cck1.htm

Na prepojenie medzi repro - mono cinch. Ten mozno bude pribaleny, netusim.
Ak nechces nicit kvalitu, kup su slusnu zvukovku. Taketo repro si ju zasluzia.
Jo, a ta tvoja mluva: "...že když to půjde přes USB nebo jacka do PC... " :lol: :wink:

charonme

Příspěvek od charonme » 13 lis 2015 16:41

nechcel by si nahodou na filmy surround respektive kvadrofonicky zvuk? a na filmy si zvyknu ludia davat aj subwoofer.

near field monitory su podla mna skor vhodnejsie na pracu so zvukom ako na zazitkove pocuvanie hudby (nehovoriac o filmoch)

Odpovědět