Jake aktivni studiove monitory v cene max. 30tis. Kc / par??

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
BS

Jake aktivni studiove monitory v cene max. 30tis. Kc / par??

Příspěvek od BS » 19 led 2007 09:53

Vim, ze na tema monitoru v nejruznejsich cenovych relacich toho uz bylo napsano i receno vic nez dost, takze uz pri zbeznym pohledu na titulek tohodle threadu se nekterym lidem muze vyrazit ..... na ..... :)

Kazdopadne rad bych zjistil postrehy, tipy, zkusenosti s aktivnima nearfieldama v cenovy relaci max. +- 30tisic Kc / par. Vim, ze nejlepsi je si to pujcit a doma poslechnout, ael tezko clovek zrealizuje poslech treba 5-10 paru.

Delam tanecni hudbu, takze predevsim mne jde o to, aby bedna nemela vykuchany stredy a hrala slusny basy (samozrejme v ramci moznosti).

Mezi kandidaty o kterych uvazuju patri:

Adam A7 (cca 20tis/par)
DynaudioBM5A (cca 20tis /par)
Mackie HR624 (cca 26tis/par)

Koukal jsem i na nektery levny modely FAR, nebo Focal, ale i u tech nejlevnejsich jde cena nad 30k KC. A neni realny je nikde u nas poslechnout...

Doufam, ze se najde nekdo kdo se rad podeli o sve dojmy, diky....

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 19 led 2007 10:03

2BS: Tak toho se zucastnim :D delam tanecni muziku rovnez i kdyz obcas i neco jinyho.. treba i jingly apod. kazdopadne mas tam ty same favority jako ja ADAM A7 a Dynaudio BM5A. Poslechl jsem tedka hodne monitoru i v ruznych levnejsich i drazsich kategoriich. Stale, ale nevim zda Adama nebo Dynaudio ty BM5A sem slysel a hrajou dobre.. a byl bych s nima v klidu spokojeny, ale porad se tu basnilo o adamech takze sem z toho jelen :)

kexik

Příspěvek od kexik » 19 led 2007 10:13

no, len hruby pohlad do thomanieho katalogu mi hovori ze je toho oovela viac... mne napriklad intuicia nasepkava ze by si mal rozhodne vypocut nove 8" revealy s kovovym vyskacom (reveal aktiv 8D), a pokial pojdes nedajboze do thomanna, urcite skus aj prodipe pro 8 (viem ze je to panbohvie co za znacku ale predavaju to aj tu v grenobli a zvuk je imho velmi zaujimavy za tu cenu)
no a je tu aj yamaha hs80 + fostexy + e-mu pm5
i ked posluch u thomanna nepovie vsetko, urcite povie viac ako ezone :)

BS

Příspěvek od BS » 19 led 2007 10:46

kexik: Uprimne se priznam, ze po prozkoumani informaci o favoritech typu A7 a BM5A uz jsem nejak vic ani nezkoumal, takze dik za typy..

Ted koukam na musik-produktiv.at

Tannoy Reveal aktiv 8D (28tis / par) - 8" bassovy woofer by mohl bejt dobrej, ale buhvi jak to bude fungovat na stredech.

Yamaha HS80 (15tis/par) - O tech jsem premyslel. Ty by mohly byt dobry jako druhy referncni monitory,. Jako hlavni bych do nich asi nesel.

E-mu PM5 (15tis/par) - Tady mne neladi ten 5" bassak. To se mi zda docela malo.

BS

Příspěvek od BS » 19 led 2007 10:51

TOM-Thak píše:2BS: Tak toho se zucastnim :D delam tanecni muziku rovnez i kdyz obcas i neco jinyho.. treba i jingly apod. kazdopadne mas tam ty same favority jako ja ADAM A7 a Dynaudio BM5A. Poslechl jsem tedka hodne monitoru i v ruznych levnejsich i drazsich kategoriich. Stale, ale nevim zda Adama nebo Dynaudio ty BM5A sem slysel a hrajou dobre.. a byl bych s nima v klidu spokojeny, ale porad se tu basnilo o adamech takze sem z toho jelen :)
Jak se ti zdaly ty BM5A na stredech?
Nekdo basni, ze to ma krasne vyrovnany zvuk na vsech frekvencich,. nekdo zase, ze tam je akorat koule na basech a nad tim dira.. Nevim, taky uz jsem z toho zmatenej. Poslech nekde v shopu napovi, ale stejne kdyz nemam na poslouchani klid a idealne prostor kterej znam, tak toho moc nepoznam, chjo.
U Adam A7 jsem neslysel moc negativnich reakci. Je to mozna tim, ze lidi co je maji, na ne presli z levnejsi tridy,takze pro ne je to mazec. Na druhou stranu lidi co znaji vyssi rady, napr S3A rikaji, ze to zas az takova pecka neni.... uz nevim...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 19 led 2007 11:22

BS: kde jsi slysel ty lidi co znaj S3A mluvit o A7kach jakoze to neni pecka? To bych si rad precetl...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

matucha

Příspěvek od matucha » 19 led 2007 11:25

pucit a poslechnout, jinak z tohob udes jelen

BS

Příspěvek od BS » 19 led 2007 11:41

Cyril píše:BS: kde jsi slysel ty lidi co znaj S3A mluvit o A7kach jakoze to neni pecka? To bych si rad precetl...
Budu muset prolezt zpetne tech cca milion stran a snad to najdu :)

BS

Příspěvek od BS » 19 led 2007 11:43

matucha píše:pucit a poslechnout, jinak z tohob udes jelen
JJ, o tomhle premyslim, a asi to zrejme nejmene u 2 favoritu, tj. A7 a BM5A budu muset udelat. Nejsem z Prahy, takze nevim jak to pujde v pripade tech Adamu,u Dynaudio snad nebude problem, ty by mohli mit v AudioTeku, tak snad se s nima pujde domluvit,. Ikdyz nevim jak by se pak divali na to, ze kdyby se mne libily a chtel bych je, tak bych je pak vzal od Safy z Audiopro a ne od nich. :)

peteness

Příspěvek od peteness » 19 led 2007 11:49

kexik píše:no, len hruby pohlad do thomanieho katalogu mi hovori ze je toho oovela viac... mne napriklad intuicia nasepkava ze by si mal rozhodne vypocut nove 8" revealy s kovovym vyskacom (reveal aktiv 8D), a pokial pojdes nedajboze do thomanna, urcite skus aj prodipe pro 8 (viem ze je to panbohvie co za znacku ale predavaju to aj tu v grenobli a zvuk je imho velmi zaujimavy za tu cenu)
no a je tu aj yamaha hs80 + fostexy + e-mu pm5
i ked posluch u thomanna nepovie vsetko, urcite povie viac ako ezone :)
jenom prihodim jeden amatersky postreh. nevim teda do jak velkych mistnosti to kdo kupujete. Mam cimru cca 5 x 5 metru. Mel jsem ty vetsi Behringry a zdalo se mi, ze basy jsou vsude. Bylo to prijemne poslouchat. Nedavno jsem koupil KRK RP 5, ktere tady nekde chvalil Ecson a na stredech/vyskach vylezly veci, ktere jsem predtim vubec neslysel. Bohuzel tomu citelne chybi basy, kopak (takovy ten dunivy, vrstveny subbasem)ktery na Trutech paradne kopal, tady uplne zanikal(Rozpeti tech beden zacina na 53Hz). Po domluve mi je vymenili za KRK RP 6 a to bych rekl ze je tak akorat. Ma to konkretni stredy-vysky jako RP 5 a clovek zaroven slysi basy, ktery tem vyskam nijak neublizuji. Jsou sice nekonkretni, ale jsou tam a je toho tak akorat............osobni dojem z toho plynouci je: Do baraku, do bytu patri sestipalcove bedny.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 19 led 2007 11:55

2BS: takze muj subjektivni nazor poslech jsem delal na 3vecech

Fragma - Man in the moon (Duderstadt mix) original MCD
Ronald van Gelderen - This Way (Rank1 Rmx) wav z beatport.com
Delerium - SIlence (Airspace mix) original MCD
o techto skladbach vim, ze hraji vsude dobre a ze zneji tak jak bych chtel.
Maji takovy ten spravny "studiovy sound"
Slysel jsem je spolu s ostatnimi singly na BM6 a narozdil od techto.. se na ostatnich singlech ukazalo na BM6 spoustu chyb nedostatku v mixu .. chabe rozmistneni ve stereu nedynamicnost apod.
Tolik k vyberu tracku.

Ted k BM5A. Slysel sme je u shafy a porovnavali jsme s Truth 2030A 2031A Dynaudio BM5A BM5AC a BM5A z toho vysli zdaleka nejlepe.
Nerekl bych, ze by tam byla boule na basech. Dle meho subjektivnyho dojmu a cca hodinoveho poslechu se mi zdali dost vyrovnane lepsi stereo obraz a konkretne kreslili. Je jasny ze truthy sou o tridu niz.. i cenove, ale ten rozdil byl pro me tedy dost markantni.
(co se tyce tech stredu tak tech meli dost toho bych se nebal jinak ta boule na basech tu sem pozoroval spis u 2030A a diru na stredech.. nevim jestli nebyly ty truthy treba v nejakym hluchym miste.. )

biscuit

Příspěvek od biscuit » 19 led 2007 12:34

predem se omlouvam ze to ted zavadim trosku jinam, ale jak moc mate poresenej prostor, kdyz jste se rozhodli pro vyssi tridu monitoru. me ta myslenka na porizeni neceho lepsiho taky sedi nekde v koutku mysli, ale porad si rikam, ze do toho myho obejvaku, jsou to vyhozeny prachy... co si myslite vy?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 19 led 2007 12:37

Jasne, je potreba poresit akustiku. Nicmene vetsinou neni nutny delat zadny brutalni upravy, abys ocenil kvalitu tech monitoru.

Jerry Forester

Příspěvek od Jerry Forester » 19 led 2007 12:53

Teď jsem koupil alesis one mk 2 nové za 4500 a k tomu nový zesilovač alesis ra 150 za 4900,je to vyvážená sestava od jednoho výrobce a kdo to slyšel,je překvapený kvalitou kterou možná nenajde ani za těch 30 litrů.

kexik

Příspěvek od kexik » 19 led 2007 13:16

Jerry Forester píše:Teď jsem koupil alesis one mk 2 nové za 4500 a k tomu nový zesilovač alesis ra 150 za 4900,je to vyvážená sestava od jednoho výrobce a kdo to slyšel,je překvapený kvalitou kterou možná nenajde ani za těch 30 litrů.
tak tomu ver, ze za 30 je to celkom inde... ale za 10 je to dobra zostava, to urcite

Odpovědět