Jeden Monitor hraje silněji

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
CliffhAnger

Jeden Monitor hraje silněji

Příspěvek od CliffhAnger » 21 bře 2010 10:21

Zdravim všechny, mám menší problém ohledně monitorů snad mi někdo bude schopen poradit....Zakoupil jsem BX5a Deluxe os M-AUDIO asi před 3 měsíci. OVšem po připojení a zapnutí jeden z monitorů zkrátka hrál hlasitěji...do teď jsem to nějak neřešil ale už mi celkem došla trpělivost myslel jsem nejdřív že to je akustioku pokoje ovšem když zaměním monitory levý za pravý tak pořád hraje hlsiteji ten samy..(ten co byl vlevo hlasitější je ted hlasitejsi v pravo)...zkoušel jsem různě prohazovat kabely atd ale nic moc nepomáha...ovšem je zvláštní že někdy zkrátka hrajou oba stejně a pak zas na nakou dobu zase zacnou zlobit....jestli mi nekdo dokaze poradit budu mu velice vdecny...ja doufam ze chyba je ve me a ne v monitorech

W.Cable

Re: Jeden Monitor hraje silněji

Příspěvek od W.Cable » 21 bře 2010 10:40

Zkus pustit do monitoru mono signal a umistit je doprostred mistnosti, mono signal by mel byt vlevo i vpravo stejny. Pokud to bude i potom delat, odnes to tam kdes to koupil.

CliffhAnger

Příspěvek od CliffhAnger » 21 bře 2010 11:57

Takže zkusil jsem to co jste říkal...akorát jsem je neměl uprostřed místnosti je to v tuto chvíli technicky nemozne takze jsem zaimprovizoval a zkratka jsem pustil sinusovej signal tak aby hral hlavne nizsi frekvence neco kolem 200Hz(jelikoz mi pride ze prave z wooferu to leze z kazdyho jinak vejsky mi pridou vetsinou stejne hlasity) a nejdriv jsem zapnul jeden monitor a dal ho tesne pred sebe chvili poslouchal pak sem je zamenil a dal pred sebe ten druhy a rozdil byl patrny...jenze pote sem zkusil u monitoru vytocit volume knob na 3/4 a kousek u obou monitoru a najednou hraly oba stejne....jenze ja je pouzivam asi na 1/4 takze nevim jestli toto je na reklamaci, jelikoz si to hraje jak chce a kdyz mu to v obchode bude zrovna v tu chvili hrat normalne tak budu za blbce...uz sem z toho celkem zmateny, je to jak pandorina skrinka...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 21 bře 2010 13:23

Hele a cim ovladas hlasitost tech monitoru? Jestli ti neblbne soubeh treba na nakym pasivnim volume kolecku, jako me... kdyz to mam potichu, tak jedna v bedna hraje hlasiteji, pripadne ta druha vypadne uplne :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 21 bře 2010 13:38

no problemem jsou ty potenciometry na monitorech. to nevyreklamujes. nikdy nebudou dva stejny, kor u tyhle tridy monitoru..
hlasitost ovladej nejakym pasivnim ovladacem a oba monitory si predtim zezadu nastav tak aby hraly oba stejne

CliffhAnger

Příspěvek od CliffhAnger » 21 bře 2010 13:44

hlasitost vystupni ovladam pres zvukovku "output level knob"... zvukovku mam Lexicon I-Onyx U22 ale tam problem asi neni protoze ted ty monitory jedou zase normalne...rikam je to proste jak kdy...ale dost me to znervoznuje...no ale jasny asi bude problem v tech potentakach ale zase ted je mam uplne nastejno a jedou uplne stejne prave de o to ze jednou je to tak a podruhy zas tak pri stejny pozici toho volume potentaku...to je prave to co mi vadi na tom...a za druhy zas ono kdyz ted jeden hraje potiseji tak sice clovek to dotahne ten potak vejs aby hrly stejne nahlas to jo jenze ten co hraje min tak stejne je ten zvuk sice stejne pak hlasitej ale furt je takovej min hutnej..prave proto mi pride ze mozna bude problem jeste nekde jinde...doufam ze se to da pochopit jak sem to napsal tezko se to vysvetluje

CliffhAnger

Příspěvek od CliffhAnger » 21 bře 2010 13:49

jinak vsem dekuju ze se snazi poradit...necekal sem ze to bude tak rychla odezva diky moc.....

CliffhAnger

Příspěvek od CliffhAnger » 21 bře 2010 13:51

asi takhle proste obcas kdyz clovek toc tim potentakem tak ma pocit jako by se zesiloval signal jen ten co leze do vejskovyho vickrat nez ten co leze do wooferu..ted je to snad srozumitelny...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 21 bře 2010 14:00

ja bejt tebou, bych zkusil oba potaky otocit na ty 3/4, kde ti to prislo ok (proste oba nastavit do jiny polohy, nez ve ktery to dela kejkle) a stahnul trochu vstupni hlasitost a cekal, co to udela - snad to nepovede ke zhorseni kvality poslechu - vetsi sum. sance, ze to bude potakem na zvukovce jsou podle me tak 10/90. takze kdyz to bude zlobit dal, asi by to melo bejt reklamovatelny.. samozrejme to by melo bejt spravne hned, ale zname to tady u nas ;)

edit: hele jestli to taky neni nekde uvnitr na vyhybce, nejakej studenak nebo neco, kdyz rikas, ze se zesiluje vic vejskac nez basak

Odpovědět