Klark Acoustic Jade One MKll

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Cundo
Profesionál

Klark Acoustic Jade One MKll

Příspěvek od Cundo » 30 dub 2010 21:27

Pred par minutami som priniesol domov dvojicu starsich pouzivanych aktivnych monitorov od Klark Teknik-Jade One.Stiahol som manual a napadlo mi,kym vyrobim kable a dopracujem sa k nejakym vlastnym poznatkom (a rozhodnem sa,ci si ich necham), ze popatram medzi ezonakmi po pripadnych skusenostiach s tymito monitormi. Na prvy pohlad som zistil na jednom basovom repro zvetrany,mierne deformovany a popraskany gumovy zaves (hned mi napadlo niecim to natriet a spevnit :) ),inak vizualne v norme-zodpovedajuce veku (ak dobre citam na stitku,rok vyroby je 93).
Přílohy
Jade1.JPG
Jade1.JPG (67.6 KiB) Zobrazeno 733 x
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Cundo
Profesionál

Re: Klark Acoustic Jade One MKll

Příspěvek od Cundo » 11 kvě 2010 12:55

Prve dojmy-subjektivne citalelnejsi zvuk oproti Genelec 1030A. Co ma trochu matie je, ze hraju "pekne"- az cas ukaze ,ci na skodu alebo na osoh.Uplne inac zobrazuju priestor ako som bol zvyknuty z Genelecov , lahsie sa mixuju priestoty hlavne na bubnoch. Problemy so sykavkami sa identifikuju okamzite. V basovom pasme nepocut ziadnu gulu ako doteraz-aj provizorne zmeranie ukazalo menej hrbolaty bas oproti 1030A.Charakter spodneho pasma mi trosku pripomina moj prastary 70kg monitor Tesla s 15 palcovym repro (mam len jeden-druhy niekto ukradol,ked bol vylozeny na chodbe v panelaku a cakal na odvoz do opravy).Paradoxne,box so zvetranym gumovym zavesom repro po zmerani vykazoval rovnejsiu charakteristiku,ako na pohlad bezchybny druhy.Na nom je dost znacny prepad v oblasti deliacej frekvencie 2500Hz. (Laicky uvazujuc-zeby vyschnute kondenzatory?) Inak som dostal info, ze nove staly v 93-tom cca 120 000Sk.

kexik

Příspěvek od kexik » 11 kvě 2010 13:22

v aktivnych vyhybkach sa pouzivaju na mieste RC clenov foliove kondenzatory a tie nevysychaju... skor sa zmenila frekvencna charakteristika menica (zhnil nater alebo zaves...)
osobne by som zvazil vymenu basakov. firma este existuje? obvykle to nebyva problem... len penazny

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 11 kvě 2010 13:37

Vyhradne zastupenie v SK ma SBL Acoustic. http://www.sbl.sk/firmy/klark-teknik/ Nieco mi ale hovori,ze vymena repro bude dost nakladna zalezitost. Musel by som dostat nejaky popud , ci uz z vnutra alebo z von - ze bez tych monitorov nemozem existovat. :) Zatial ich mam na vyskusanie,celkom by ma zaujimal ich kredit vo svete.

kexik

Příspěvek od kexik » 11 kvě 2010 14:29

pozeram manual a ma to dost solidne zosilovace... koncaky su diskretne, mosfet... je to evidentna vyssia trieda

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 kvě 2010 00:00

nechcem prudit .. ale podla mna vsetko je lepsie ako genelec 1030 ..

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 12 kvě 2010 08:41

Kexik: vďaka za relevantnu info, toto posúdiť neviem.Snáď bude mat zmysel do nich investovať.Sú mi sympatické. Pytkin: vďaka za povzbudenie k tomu,že 1030 pôjdu z domu preč,neviem sa s nimi skamarátiť.

kexik

Příspěvek od kexik » 12 kvě 2010 09:59

povedal by som ze ak ti firma za cenu low end monitorov doda nove basaky, tak by som isiel do toho... rozhodne vymen oba, aj pokial je zly len jeden. novy reprak hra inak ako stary a mal by si cudne stereo...

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 12 kvě 2010 11:03

A čo výškové repro??

kexik

Příspěvek od kexik » 12 kvě 2010 12:06

tie zvyknu byt o dost trvanlivejsie... su citlive na spalenie ale pokial hraju bez skreslenia, tak su v podstate ako nove. navyse cim su starsie tym hraju lepsie, hlavne kovove kaloty

Odpovědět