KRK RP6 / RP6 G2

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
rastis

KRK RP6 / RP6 G2

Příspěvek od rastis » 13 črc 2008 13:10

je medzi tymito bednami nejaky rozdiel ? alebo iba designovy ? cena je rovnaka. videl som uz aj verzie s ciernym reprakom a videl som aj verzie zlty reprak / biela bedna. su to vsetko tie iste monitory ? mate niekto konkretne RP6 ?

dik.

radek_p

Příspěvek od radek_p » 13 črc 2008 18:33

RP 6 jsem mel, pred casem jsem je prodal

rastis

Příspěvek od rastis » 13 črc 2008 19:28

radek_p - vsimol som si. vadilo Ti nieco konkretne alebo si iba jednoducho upgradeoval ?

inak to G2 su nove verzie, na stranke pisu aj o nejakych vylepsieniach.

ta verzia s ciernymi reprakmi sa vola tusim CL a tie su nejake lacnejsie. preco ? a tie cele biele sa volaju Special edition a su pre zmenu zase drahsie...

radek_p

Příspěvek od radek_p » 13 črc 2008 19:39

Special Edition pokud vim byla identicka s RP6, lisila se jenom barvou.

Ve verzi G2 se objevily ty zkosene rohy, coz by mohlo znamenat, ze je piksla (nebo jenom predni stena) z plastu. Stare RP6 byly z drevotrisky.

Jak uz jsem tady psal, byl jsem s RP6 spokojeny, az na brum trafa, coz jsem vyresil vymenou za toroid. Upgradovl jsem, protoze v DISKu byla akce na KRK V6.

elbissop

Příspěvek od elbissop » 16 črc 2008 15:56

radek_p píše:(...)Ve verzi G2 se objevily ty zkosene rohy, coz by mohlo znamenat, ze je piksla (nebo jenom predni stena) z plastu. Stare RP6 byly z drevotrisky. (...)
Myslis, ze by aj tak pisali "Rigid wood cabinet"?

Tu dole: http://www.krksys.com/rokit/index.html

elbissop

Příspěvek od elbissop » 19 črc 2008 08:49

Tak som napisal do KRKu.
Hello,

what's the New Radically Curved Front Baffle of KRK RP-5 G2 made of?
Po 2 dnoch prisla odpoved:

Hello,
Plastic

Best Regards,
Otazne je, ci to ma zmysel riesit a mozno maju aj pravdu, ked tvrdia, ze to zakrivenie rozsiruje sweet spot.

Nema niekto skusenosti s nejakym monitormi, kde su tie predne rohy zaoblene ako na tychto: http://www.krksys.com/rokit/index.html ?

radek_p

Příspěvek od radek_p » 20 črc 2008 19:28

elbissop píše: Otazne je, ci to ma zmysel riesit.
Plast vs. drevo bych moc na urovni RP6 neresil. Drevotriskova bedna originalnich RP6 nebyla moc vychytana, basovej reprak drzel jenom na 4 sroubech a prislo mi, ze se diky tomu neda moc dobre repro v dire usadit (aby to bylo vzduchotesne a nic nerezonovalo). Stejna potiz byla se zadni stenou, ta drzela na 8 sroubech, ale taky tam byl klasickej problem s nekvalitni drevotriskou - strzene zavity, opet bylo tezky to poradne pritahnout. Jestli aspon neco z toho vylepsili v plastovy verzi, tak bych to bral jako plus.

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 07 srp 2008 20:27

tak dnes mi dosli a ako tukam tak tukam toto plast nebude.. :lol:

je to drevo / rigid wood / ale oni pravdepodobne mysleli nie predny panel - ale okrajovu cast okolo reproduktorov - ta je plastova. Inac je cela bedna z dreva / drevotriesky ? /

Co sa tyka zvuku nemozem porovnavat zo starymi, tie som pocul len raz v predajni ale je to supa co sa tyka stereoobrazu a taktiez to ma pekne bassy na 6´ ku repro / 48Hz - 20Khz / a celkovo velmi vyvazene a take ciste. Nemam este spravene stojany resp ulozenie na desktope takze ked to doladim, jupi jupi yeeeeah :)

moje prve monitory takze este sa zoznamujem ale ten zvuk to je pecka!! pustil som si svoje stare mixy a neake referencne nahravky - a pocul veci nepocutelne.

myslim ze ako Rokit / Rokie - novacik / je dobra volba na prve monitory.

kexik

Příspěvek od kexik » 07 srp 2008 21:07

novacik je rookie. rokit je imo zlepenina z rocket a rock it

phoniq

Příspěvek od phoniq » 12 srp 2008 10:27

Má ještě někdo zkušenosti s novou řadou monitorů KRK G2??

elbissop

Příspěvek od elbissop » 17 srp 2008 11:44

Mne prisli KRK RP-5 G2 pred 2-3 dnami. Su to moje prve monitory, pred tym som len par krat pocul par hodin Behringer Truth 2030A, takze ich neviem objektivne zhodnotit. Mne sa pacia :)

Ale tu je aspon nejaky nazor z priameho porovnania v obchode:
"The first gen KRK RP-5's: Sounded good, clear and excellent mids and highs, but the low end was pretty much anemic and non-existent.

With the gen 2 RP-5's, it seems that KRK addressed the low end issue. It's there, present but it's not exaggerated. It's just right. Now everything across the entire frequency spectrum seems present, and everything just sounds tighter and more clear than the first gen RP-5's. And everything else on sale.
" -- http://djforums.com/forums/showpost.php ... ostcount=7

Odpovědět