Modifikacie studiovych monitorov

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Sabiani

Modifikacie studiovych monitorov

Příspěvek od Sabiani » 27 lis 2014 13:55

Zdar,
dnes som natrafil na tuto stranku:

http://www.zenproaudio.com/zenpro-mods/ ... o-monitors

Typci robia modifikacie low end monitorov, konkretne Yamahy a lacne Focaly. Celkom by ma zaujimalo ci to robi aj niekto v nasich koncinach, resp. ako velmi narocne to je. Pri Yamahach je mod nasledovny:

Stock op-amps are replaced with Burr Brown brand (which delivers over 10x the slew rate, increasing detail and clarity)
Electrolytic capacitors in the signal path are replaced with Panasonic low ESR type caps, in combination with high quality WIMA polypropylene caps
Limiter circuit is disabled (preventing compression of the bass response, and allowing midrange transients the ability to punch)

Vedel by to spravit aj nejaky sikovny technik a ma to vobec zmysel?

Kermitak
Moderátor

Re: Modifikacie studiovych monitorov

Příspěvek od Kermitak » 27 lis 2014 14:06

Urcite vedel, jsou to jednoduchy upravy. Ale nejsem si jistej jejich prinosem. Nejakej urcite bude, ale zazraky bych od toho necekal, lepsim umistenim nebo akustikou mistnosti clovek imho docili vetsi zmeny ;]

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 27 lis 2014 14:22

Suhlasim s akustickymi upravami, za par mesiacov sa konecne stahujem do vlastneho takze akustika miestnosti je prva vec co spravim. Ale aj tak mi to vrta hlavou, lebo mam tie HS80m a keby ten MOD zlepsil prednes len o 10% tak by to za pokus asi stalo. Samozrejme niesom ochotny dat 460,- dolarov, jak pytaju v tom shope :-)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 27 lis 2014 14:24

Prave, to uz by mi prislo lepsi prodat soucasny monitory, tech 460 USD pridat a koupit neco lepsiho, klidne i z druhy ruky.

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 27 lis 2014 14:47

Tak urcite, zmysel by to malo keby to niekto lokalny vedel spravit podstatne lacnejsie. Ja ale niesom elektrotechnik a vo svojom okoli ani nikoho takeho nepoznam.
Btw. je tu niekto taky co by sa na to podujal?

Marinada

Příspěvek od Marinada » 27 lis 2014 14:54

Nemalo by vacsi vplyv vymenit menice za lepsie? Na ebayi sa predavaju menice z roznych minotorov ako aj napriklad Dynaudio.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 lis 2014 15:39

sabiani : zmysel to ma , ked si to spravis sam .. ze nemusis platit za pracu .. suciastky budu asi to lacnejsie na tych upravach , ako ta praca .. ked mas dakomu zaplatit , co ti to zbucha , tak uz je rozumnejsie predat a kupit dake lepsie monitory ..

ak by si to fakt chcel robit , mam spoluziaka co mi vsetky tieto veci opravuje .. okrem videi a zosilovacov uz mi opravoval par akai samplerov, preamp od Universal Audio , kaykovi robil mackie pult d8b , a podobne ..

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 27 lis 2014 16:03

Pytkin skus mi prosim ta dat kontakt na toho tvojho kamosa. Napisem mu a uvidim, mozno je to fakt blbost zaoberat sa tym, ale neda mi to :-)

Odpovědět