Monitory (najmensie zlo)

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Bedo

Monitory (najmensie zlo)

Příspěvek od Bedo » 02 lis 2011 13:33

Zdravim rozmyslam o kupe monitorov ale zas nie do profi studia skratka iba nieco lepsie nez geniusi a podobne pc repro... cena by mohla byt do tych 250€ za oba... rozmyslal som nad tymito

http://www.thomann.de/cz/esi_near_08_classic.htm
http://www.thomann.de/cz/esi_near05_exp ... nitore.htm
http://www.studio.sk/m-audio-aktivne-st ... ry/bx5-d2/

budem vdazcny za kazdy postrech

dusanmsk

Re: Monitory (najmensie zlo)

Příspěvek od dusanmsk » 03 lis 2011 14:35

Nenapisal si, na co ich budes pouzivat. Kupovat lacne monitory ako nahradu geniusov prakticky nema zmysel. Hudba sa na tom pocuvat neda, pretoze hraju priliz "plocho" a takisto sa na tom neda solidne pracovat, lebo su to proste lacne sunty.

Presiel som si tymto martyriom pred rokom. Bol som upozornovany, ze si nemam kupovat lacne "monitory", ze po case zistim, ze mi nevyhovuju a s velkou stratou ich predam a kupim lepsie ... A tak sa aj stalo. Teda este som nepredal, ale uz sa obzeram po nejakych krkoch alebo niecom podobnom v hladine 10-15kczk. Nie, ze by mi alesisy neposluzili, to by som kecal, stredy a vysky som zrazu zacal vnimat uplne inak a v tomto pasme su moje mixy podstatne lepsie, ako pred tym. Problem zostal ale v nosnom pasme hudby, ktoru skladam - basoch, ktore na nich aj tak nepocujem a orientujem sa prevazne podla analyzerov, pripadne podla pridavneho sub-u ( z lacnych geniusov - a vysledok presne podla toho vypada ).

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 03 lis 2011 14:40

Ale aby som nezvastal uplne od veci - 5" esi som pocul a hrali horsie ako moje 5" alesisy. 8" na tom mozu byt lepsie co sa tyka vykreslenia basov, ale tie som nepocul. O m-audio sa hovori, ze su to lepsie hifi repraky a nie monitory, ja som pocul len radu AV a to bola katastrofa aj v porovnani s kdejakym geniusom. BX5 su uz predsa len cenovo trosku dalej, ale ani tu by som zazraky necakal.

Rada nad zlato - zajdi si niekde a v klude vypocuj, pokial je to mozne. ( ale ono vacsinou nie je, pretoze ak aj najdes predajnu, kde ich maju pokope, bude okolo teba 5 ludi mlatit do bubnov, brnkat do gitar a podobne, takze napocuvas aj tak houby :-) )

Bedo

Příspěvek od Bedo » 03 lis 2011 18:06

pouzitie v domacich podmienkach na tvorbu hudby nic profesionalne tak preto hladam nieco lacnejsie... a mam taky pocit ze ty sa venujes tvorbe drum and bassu ked pises ze hlavne potrebujes bassy... ci? ja tiez by som robil dnb, dubstep a tak dalej... tak ja neviem mam radsej zainvestovat aspom do tychto ?
http://www.techhouse.sk/studiova-techni ... -rokit-5g2

Soimmo

Příspěvek od Soimmo » 03 lis 2011 19:11

Hodně důležitý je prostor ve kterém to budeš mít. U basů obzvlášť. Nepodceň to !

U levnějších řešení doporučuju radši monitory s míň basy + sluchátka pro kontrolu, protože místonst ti na basech udělá strašnou paseku.

A poslední doporučení je, že do monitorů a převodníků dej co nejvíc to de ! Pokud neslyšíš přesně tak vlastně nevíš co děláš.

Konkrétní tip ti nedám, to musíš vybrat sám, protože každému vyhovuje něco jiného.

edit: Jinak nEar jsem měl nějakou dobu taky. Namíchat se na tom dají tak středy (hodně nepřesně), ale basy rozhodně ne. Na kontrolu jsem používal AKG K66. No prostě něco sem na tom udělal, ale výsledky vcelku nevalné.

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 04 lis 2011 08:55

Osobne ich nepoznam, kazdopadne by som predpokladal, ze budu lepsie ako vsetky dosial vymenovane. VTX to ale neni, ze :-)

Ja D&B nerobim, snazim sa prevazne trance a spol, ale tam spravne basy potrebujes mozno este viac. Co sa este tyka kontroly basov na sluchatkach, neni to ono. Sluchatka su proste mrchy mrchate, nemaju dost "vzduchu" na spravne vykreslenie basov a rozne to fake-uju. Mozno nejaka ta vyzsia rada, napr. AKG70x, alebo SH6x0, ale za tie $ uz mas jeden velmi slusny monitor. Kazdopadne ano, miestnost je zaklad uspechu. Pokial mas nahouby miestnost, budes mat nahouby aj odposluch a to su potom by som asi zvazil highend sluchatka ( moj pripad ).

Bedo

Příspěvek od Bedo » 07 lis 2011 20:59

dusanmsk píše:
Osobne ich nepoznam, kazdopadne by som predpokladal, ze budu lepsie ako vsetky dosial vymenovane. VTX to ale neni, ze :-)

Ja D&B nerobim, snazim sa prevazne trance a spol, ale tam spravne basy potrebujes mozno este viac. Co sa este tyka kontroly basov na sluchatkach, neni to ono. Sluchatka su proste mrchy mrchate, nemaju dost "vzduchu" na spravne vykreslenie basov a rozne to fake-uju. Mozno nejaka ta vyzsia rada, napr. AKG70x, alebo SH6x0, ale za tie $ uz mas jeden velmi slusny monitor. Kazdopadne ano, miestnost je zaklad uspechu. Pokial mas nahouby miestnost, budes mat nahouby aj odposluch a to su potom by som asi zvazil highend sluchatka ( moj pripad ).

a tvoj pripad su konkretne ktore sluchadla?:) lebo moje akg k518 su dobre na djing ale na produkciu urcite nie:)

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 08 lis 2011 08:57

Ja mam SH HD212Pro ( absolutne nepouzitelne ) a nejake shitozne AKG za par stovak ( absolutne nepouzitelne ). Zvazujem nakup AKG 701, ale chcem ich pred tym najprv pocut. Dalsou alternativou je, ze sa na to vsetko vybodnem, lebo ma uz pol roka nie a nie kopnut muza ...

Odpovědět