Monitory v trochu jine cenove relaci, nez je tady zvykem...

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Look_ass

Monitory v trochu jine cenove relaci, nez je tady zvykem...

Příspěvek od Look_ass » 22 úno 2006 14:29

Chtel bych si v nejblizsi dobe kupovat monitory (Jestli se to teda da v tehle cenove kategorii vubec monitorama nazvat). Doted delam vse na starych tripasmovych Hi-Fi monitorech, ktere uz bohuzel prestavaji plnit i zakladni (tj. nejen monitorovaci) funkce - spatne filtry, vynechava zvuk. Na tom uz se neda nejen tvorit, ale ani poslouchat mp3...

Dival jsem se po diskuzich na netu, ale vsude jsem narazel jen na hodnoceni monitoru okolo 10 tisic (truth, S8 apod.) - ono vlastne ani driv nic jinyho nebylo... ale ted vidim, ze se vyrobci profiaudia zameruji na potencionalni zakazniky v podobne situaci, jako jsem ja. V prodeji jsou monitory od znacek, jako Edirol, ESI, M-Audio apod. a ja nevim co si o tomto zbozi mam vlastne myslet.
Jinak monitory by mely byt aktivni a pokud mozno bi-amp (myslim, ze repraky bez bi-ampu ani nemuzou hrat slusne). Jde mi jen o nahradu starych beden, za neco pouzitelneho. Az bude cas a penize na studio, koupim neco UPLNE jineho - tohle ma byt jen na doma...

par tipu zatim :

Edirol MA10A - libi se mi hlavne cena
Edirol MA15D - zajimal by me rozdil oproti vyse zmineny, teda krome vykonu
Fostex PM0.5 - videl jsem je na audionet.cz, ale nevim jestli je to cena za kus, nebo za par
M-Audio studiopro 3,4 - opravdu nevim co si o tom mam myslet...
M-Audio DX4 - Ny tyhle bedny jsem sice slysel par ohlasu, ale nebyly moc kladne...
Roland DM20 - vypadaji celkem solidne, ale bohuzel jsem taky nenasel, jestli je to cena za kus nebo za par...
ESI near04
Behringer MS20.MS40

Vim ze se pod mym prispevkem budou hromadit vybuchy smichu a posmesne narazky, ale prosim rady typu chce to jeste tak 20 tisic nepotrebuji. moc dobre to vim. spis bych chtel poradit od nekoho kdo pracuje v nejakem obchode, nebo tak a aspon na chvili si je treba ze zvedavosti odzkousel. Mohl by me treba rict, jestli to ma vubec cenu, popripade, jestli nekterych z techto mnou jmenovanych kousku nejak moc nevycniva, nebo tak. Jinak podle meho nazoru tyto repraky aspon nejakou cenu mit budou (oproti hi-fi), protoze jinak by tech beden nebylo v podobne cenove a vykonove tride tolik. Opravdu asi nebude nahoda ze se tolik vyrobcu uchylilo k tomu aby zacali vyrabet jeste nizsi rady, nez v cene okolo 10tisic.

Predem dekuji za aspon trochu vstricne postrehy.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 22 úno 2006 14:33

Nevim jestli jses z Prahy, ale prodavac v K-audiu mi na podobnej dotaz odpovedel, at se vykaslu na Ediroly a jdu do Esi near, ze jsou prej "o tisic procent lepsi". A mel je tam, takze by se tam treba daly poslechnout... Drzim palce.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 22 úno 2006 15:06

Aktivni Bi-Amp? Nejak nechapu, jakou zvukovku do toho chces zapojit?

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 22 úno 2006 15:16

Tapco S8 - jsou za ty maly prachy nejlepsi. Utekly o velkej kus i uliho TRUTHum.

V tydle cene namas duvod spekulovat, kup S8 budes spokojenej.

.

kexik

Příspěvek od kexik » 22 úno 2006 15:28

z toho co pises jedine near04 ma slusny tweeter, zbytok zoznamu pouziva plastikovy 0,9cm mylarovy shit, ktory silne kresli. toz ja by som tiez dalej setril...
co ma na tom near04 desi je ze ma oba koncaky v jednej bedni, do druhej ide drot cez perovu svorku a samozrejme to nie je biamp. nepocul som to, ak to hra ako near05 tak potespanboh. ale ako hovorim, zbytok zoznamu neprichadza do uvahy

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 22 úno 2006 16:27

moc ti asi neporadim, ale videl jsem jich par tehle tridy a myslim, ze ti budou schazet basy.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 22 úno 2006 16:47

Člověče neblázni, na tom nic neuděláš. Nebo jinak, jestli řešíš i takové věci jako bi-amping, mohlo by tě i zajímat, jestli to hraje aspoň nějaké basy.
Pokud máš ňějaký trochu hrající zesilovač, raději kup za stejnou cenu pasivy z vyšší třídy a časem můžeš upgradnout zesilovač...
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 22 úno 2006 16:52

ja mam Esi nEar05 a na basy obcas nadavam :) sice kdyz si to clovek vyhmatne tak vi .. ale stejne.. jenze me se stejne vejdou na stul nejvetsi bedny tak ty Truthy ty maj tusim 6 a neco palce. ty 8palcovy uz nejsou kam dat :( bohuzel.. a nebo jedine koupit subwoofer, coz by me zajimalo jestli se na tom da neco smichat.. my mame v radiu tapco S5 a subwoofer a teda libi se mi vic zvuk tech mejch Esi, protoze ty tapca jaxi nemaj nic moc vejsky.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 úno 2006 18:52

Look-as : jedna moznost je kupit pasivne Truth 2030 .. Tie su celkom lacne .. okolo 5000 ? a pouzit zosilovac ktory mas ..

alebo potom .. u thomanna toto :

http://www.thomann.de/thoiw2_the_box_nf ... dinfo.html

Nazory som cital celkom dobre .. Ale nie na serioznych forach ..

Cyril

Příspěvek od Cyril » 22 úno 2006 23:43

Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Look_ass

Příspěvek od Look_ass » 23 úno 2006 00:26

Diky za ohlasy...

Tapco S8 urcite kupovat nebudu, protoze na to proste nemam :) Muj strop je tak 5000, max. 6 kdyby za to byl opravdu nejaky "zazrak". Koupit pasiv a nejakej zesik me nenapadlo, nebo jsem o tom spis nepremyslel, protoze by ten zesik, kterej bych si k tomu sehnal stal asi za starou backoru (i kdyz je pravda ze je lespi menit zesik, nez komplet bedny). Jinak je mi jasny ze z beden ve kterych je basak o prumeru 5cm (prehanim) asi kdovijake basy nepolezou.

Nejradsi bych si vse poslechl osobne, ale prusvih u tehle beden je ze je nikde nemaji na sklade. Bydlim v Breclavi, takze v uvahu prichazi max. Brno - o Thomannovi uz ani nemluvim :(.

Zkusim jeste prokoumat ty behringery - ony se daji kolem 5 tisic sehnatu uz i 2031P, ne jenom 2030 a myslim si ze at k tomu budu mit jakejkoliv zesilovas bude to porad lepsi, nez produkty firmy Edirol. Muze nekdo srovnat aktivni a pasivni verze tech behringeru?? nekde jsem slysel, ze ty bedny nehrajou uplne identicky.

P.S: Resim podobny problem, jako TOM-Thak se stolem, ale nejak si misto udelam. Budu muset.

Diky za info :) Kdyby jste meli jeste nekdo nejakej komentar, nebo napad budu jenom rad :)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 23 úno 2006 00:27

Pytkin píše:Look-as : jedna moznost je kupit pasivne Truth 2030 .. Tie su celkom lacne .. okolo 5000 ? a pouzit zosilovac ktory mas ...
Z druhé ruky za ty peníze (i levněji :) )koupíš Truth 2031 a ty už basy opravdu hrají (je jen otázka, zda se ti vejdou na stůl)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 úno 2006 01:16

viac ludi pise , ze pri malych priestoroch a velmi blizkom posluchu vyzeraju vhodnejsie 2030 ako 2031 .. aj tu to ktosi pisal .. Takze to treba zvazit .. nieco som tu zahliadol o malom stole ..

delay

Příspěvek od delay » 23 úno 2006 08:34

TAPCO S5, na to by jsi mohl mít. Zkus to třeba na AUDIOTEK na splátky, a máš to v Brně. Maj tam celej sortiment monitorů...
http://www.audiotek.cz/atk/atk_select.a ... e-monitory

Nechce se mi věřit tomu, že ESI Near 05 hrajou lépe než TAPCO S5.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 23 úno 2006 09:46

delay píše:TAPCO S5, na to by jsi mohl mít. Zkus to třeba na AUDIOTEK na splátky, a máš to v Brně. Maj tam celej sortiment monitorů...
http://www.audiotek.cz/atk/atk_select.a ... e-monitory

Nechce se mi věřit tomu, že ESI Near 05 hrajou lépe než TAPCO S5.
no nevim pro koho lepe, kazdopadne z S5 leze takovy zaobleny sound ty esi maj ostrejsi. Basy jsou na tom dost podobne.

Odpovědět