Můj malý test : ADAM A5x, A7x, A8x, Event 2030

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Ondra P.

Můj malý test : ADAM A5x, A7x, A8x, Event 2030

Příspěvek od Ondra P. » 21 bře 2013 20:09

Sorry za gramatiku :)

Jelikož jsem se rozhodl si pořídit monitory v nižší cenové relaci, tak jsem si pár kousků půjčil domů na poslech, abych si udělal představu o tom, jak hrají monitory v nižší cenové kategorii.
Doma se mi sešly čtyři kousky a to ADAM A5X, A7X, A8X a EVENT 2030 ( novinka )

EVENT 2030 - Na tyhle monitory jsem byl vcelku zvědav, protože se jednalo o třípásmo, s kterým jsem už měl dobrou zkušenost z K+H O300D. Vím, jasně ,úplně jiná cenová kategorie a také jsem k tomu tak přistupoval. Nečekal jsem nějaký zázrak, ale pořád jsem si říkal , že by to mohlo hrát dobře.
Monitory mají opravdu pěkný vzhled , trošku okopírované K+H, velikostně naprosto vyvážené.
Zvuk, no zde se musím pozastavit a předem říkám, že je nebudu šetřit. Byl jsem docela zklamanej, protože monitory nehrají moc detailně , bas jakoby hučí, středobas jakoby nebyl, cítil jsem díru mezi 500hz - 3khz, což mne překvapilo, protože o to by se měl právě starat ten středový reproduktor. Bohužel ani marnou snahou seřídit monitor na zadním panelu , jsem nedosáhl lepšího výsledku. Výšky byly čisté , ale trochu plechové ( jsem zvyklý na ADAM ).
Celkový dojem tedy spíše negativní, zahuhlaný :) . Prostě tahle "bedna" mě ničím neoslovila a jen mě to utvrdilo v tom, že za kvalitní třípásmo je třeba si připlatit, to je prostě reálnej fakt.

ADAM A8X - Po Eventech jsem zapojil A8čky a hned jsem nějak cítil, že to bude ono ( hledal jsem bednu , která hraje i pořádně basy ) .
Jedná se o opravdu velký monitor a designově mě tak nějak rozesmívá, prostě ten Adam style se spíše hodí k menším velikostem :), ale to je to nejmenší.
Zvuk : velký monitor potřebuje pořádný prostor - místnost, to je naprosto pevné pravidlo a toho je třeba se držet, jinak si u A8X pěkně naběhnete. Osobně prostor mám dostatečný, bydlím v novostavbě, takže prozatím nemám potřebné akustické úpravy, které jsou pro tento monitor nutností. Půjdu zase od spoda, tedy od basů. A8ky umí bas naprosto perfektně, neni k nim potřeba žádný přídavný sub, za který by jste dali minimálně 10k. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že jdou mnohem níže než uvádí výrobce tj. 38 Hz. Je fakt, že úplně nízké subbasy jsou takové pomalejší, četl jsem jinde v recenzi, že je to způsobeno zesilovačem, ale připomínám, jsme v nižší cenový kategorii, takže se jim to dá prominout. Basy tedy hrají naprosto obstojně, sic jsou tak trošku "přebasované", ale k tomu se ještě dostanu. Středy, zde bohužel na úkor basů hrají tak trošku méně, než by si zasloužily, ale stále je sylšet čitelný detail, což mě příjemě uklidňovalo. Výšky u ADAMU netřeba představovat, dle mne je to špička. Když to tedy vemu jako celek, tak monitor se zdá být jakoby přebasovaný a trošku ztrácí na středech, to je fakt. Co má ADAM ale vychytaný, tak jsou vyvážené "použitelné" korekce na zadní straně monitoru. Po stažení LF pásma o - 4 db monitor hraje na můj vkus skvěle ve všech pásmech. Také znova připomínám , nemám prozatím akustické úpravy v místnosti. A8ky hrají naprosto monstrozní masivní stereo sound, skoro si na ten sound můžete sáhnout a když "otočíte volume doprava" tak vám to roztřese i kulky mezi nohama :) .
Těmto monitorům dávám palec nahoru a to i když jsou trochu přebasované, lehce ztrácejí na středech. Nicméně po seřízení na zadním panelu vše OK. A8čky jsou něco mezi nearfield a midfield monitorem, zkrátka je to monitor větší velikosti.

ADAM A7X - Zde asi neni co představovat, proto se jim nebudu tolika věnovat.
Zvuk, tak A7ky mají opravdu perfektně vyvážený sound od středobasů nahoru, tam to je opravdu pecka. Bohužel jim ale chybí spodní basy, což byl můj požadavek. Monitory mají i o dost menší sound, jak A8čky, což je celkem jasné , když jsou "o dost " menší.
A7ky jsou vhodné pro klasický nearfield poslech, hrají tak jakoby hodně do "obličeje" středově, ale krásně . Somozřejmě dávám palec nahoru.

ADAM A5X - pár slovy : " menší A7X " a to bez nadsázky. Jasně hrají zas o trošku míň basy, ale celkový charakter a vyrovnanost mi přišla hodně podobná, jako A7X. Jelikož je to menší monitor , tak má také o hodně menší " prostor " , vše tam zní jakoby o dost menší. K těmto monitorům budete rozhodně potřebovat nějaké kvalitní sluchátka a to kvůli kontrole spodků.

Jak už asi víte, tak pro mě jsou favoriti ADAM A8X, které mi také doma zůstanou.
Pro ty kteří hledají nějaký ten kompromis, tak bych doporučil ADAM A7X.
EVENTY 2030, bych nerad zatracoval, ale prostě mi ty monitory nesedly, každopádně je nutné si je poslechnout a udělat svůj vlastní názor, třeba pak budete tvrdit úplný opak ( i když tak trochu pochybuji ).
ADAM A5X je mini-monitor a na to jak je malý , tak hraje perfektně.
IMG_0970.jpeg
IMG_0970.jpeg (230.97 KiB) Zobrazeno 2147 x
IMG_0979.jpeg
IMG_0979.jpeg (226.35 KiB) Zobrazeno 2147 x

TOM-Thak

Re: Můj malý test : ADAM A5x, A7x, A8x, Event 2030

Příspěvek od TOM-Thak » 22 bře 2013 08:32

Diky za rychlo-test. Na jaky bedny si zvyklej? Myslim tim na cem si delal? Me by dost zajimalo jestli si k titanovejm aeonum porodit maly adamy nebo maly krky vxt - maly = u me mensi nez 8" takze 6.5 idealne. Ale asi to pak udelam stejne jako ty.. proste si to pujcim domu.

onb

Příspěvek od onb » 22 bře 2013 08:49

skoda ze si nevyskusal tie moje pasivne Eventy, myslim ze by si bol urcite spokojnejsi, kazdopadne gratulujem k Adamom...

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 22 bře 2013 08:50

Jednoznačně půjčit, ale Prodance chce plnou zálohu, s Milanem z Disku to bylo mnohem vstřícnější a jednodušší.

Měl jsem EVENTY 20/20, pak K+H O300D, pak jsem začal stavět dům, takže nebyl čas, tedy měl jsem ADAM A5X.

Tedy A5X mám stále doma a určitě si je nechám, je to super pidi bedýnka a krásně hraje, takže mohu naprosto doporučit. Hraje dost jinak než A8X, tím nemyslím v basech, tam je to jasný, ale i středy. JEstli jsi měl A7X , tak můžeš očekávat něco podobného, ale bez "basů".

Ještě se vrátim k těm A8X... monitory se rozehrávaji, začínají hrát úplně skvělě. Dobré je to, že i při nízkých hlasitostech je vše slyšet. Včera večer jsem si do ranních hodin hrál na nízkou poslechouvou hladinu, aby manželka mohla spát a vše jsem slyšel, dokonce i basy , kde u jiných monitoru bývá problém s nižší hlasitostí. Ve srovnání s K+H maji opravdu větší bas ( je možne ho ale seřídit dle potřeby ).
Je to " bedna " pro ty kdo neustále honí bas, tedy mají ho nedostatek.
Naposledy upravil(a) Ondra P. dne 22 bře 2013 08:53, celkem upraveno 1 x.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 22 bře 2013 08:51

onb píše:skoda ze si nevyskusal tie moje pasivne Eventy, myslim ze by si bol urcite spokojnejsi, kazdopadne gratulujem k Adamom...
no pak jsem se rozhodl, že passive nechci, takže jsem to dál neřešil.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 22 bře 2013 09:16

2ekeaze: Měl jsem ADAM A7 tu druhou várku cca po tom, co byli rok na trhu (jiné volume kolečko), ale ne tu X řadu.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 22 bře 2013 10:16

Já jsem krky niky neslyšel, takže mohu jen spekulovat, to chce opravdu slyšet, ale můj odhad je že adamy A7x budou trochu více "středovější", pak samo jiné výšky. O KRK se říka , že jsou trochu HI-Fi, ale to nemusí být právě vůbec špatné.

Magion

Příspěvek od Magion » 22 bře 2013 10:45

porovnával jste někdy někdo nové Adamy A8x... s řadou s2.5a a spol?

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 22 bře 2013 10:50

Jen jsem se dočetl, že je tam právě rozdíl v zesilovačích, že ty A8X mají kůli tomu pomalejší subbas.

delay

Příspěvek od delay » 22 bře 2013 13:03

Díky, super!

Na 20/30 jsem překládal nějaký data, což mi teda nedává žádnou zkušenost, ale bylo mi pocitově jasné (taky podle ceny) že to bude pěknej průser, už jen podle technických specifikací a výrobních materiálů...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 22 bře 2013 14:36

( jestli mas ty A8-ky umisteny na fotce, tak ten zdvih na basech -- a spodnich stredech -- byva na 99% stolem. jestli nemas nebo neplanujes stojany, muzu doporucit treba http://www.thomann.de/cz/isoacoustics_iso_l8r155.htm )

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 22 bře 2013 14:39

mám je na stojanech, ty sojany jsou za stolem, na fotce nejdále.
Takhle jak jsem to nafotil bylo jen ukázkový.
Ale dík za tip , stojánky se budou hodit.

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 23 bře 2013 19:52

Ty A8x jsou obrooovskyyyy ) :lol: ten dizajn v tejto velkosti fakt cloveka rozosmeje..

Tak mne konecne dorazili male A3x a musim povedat ze sa mi ten zvuk velmi paci. Je to ine ako KRKy hlavne ten vokal v priestore, reverb tails apodobne - popocuval som nahravky co som poznal a fakt mi to odhalilo veci ktore som tam nikdy nepostrehol. Na tak male bedne maju velmi vyvazeny zvuk a typci z adamu vravia ze od 30 hz nahor nemaju cutof na bassy ale len minus 40db takze napriek tomu ze ten bass na papieri nieje az tak velky, je fajn a pekne pumpuje.. samozrejme ze sa bavime o 4,5 repre..

zial sa ukazalo ze inak super cena za dve skoro nove bedne v orginal baleni bola predsa len nerealna a po hodinke hrania mi stichol vyskac na jednej bedni a uz nenabehol.. kedze to islo cez ebay z UK radsej som sa dohodol o financnej kompenzacii ako to cele posielat spat.. takze ak by niekto vedel o nejakom servise na slovensku alebo v cechach co by sa mi na to pozrel potesil by som sa lebo pri nich urcite zostanem. Do mojho mensieho panelakoveho studia bez vacsej zvukovej upravy - uplne postacujuce..

Odpovědět