První zkušenosti BravoAudio V2

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
LukasHr

První zkušenosti BravoAudio V2

Příspěvek od LukasHr » 07 říj 2014 14:09

Zdravím,

při rozhodování jaký sluchátkový zesilovač k převodníku jsem natrefil na lampový zesilovač od BravoAudio, konkrétně model V2.
Na fórech je možné nalézt pozitivní hodnocení na poměr cena/výkon, vzhledem k tomu že zesilovač stojí 1400, tak jsem si řekl že za test to stojí, o necelých 7 dní později ho mám na stole. (Objednáno z UK)

Zesilovač dorazil velice pečlivě zabalen, taktéž balení nevypovídá o nízké ceně- potisknutá kartonová krabice, zesilovač vložen v pěně, přibalen manuál, napájecí adaptér a redukce z velkého jacku na malý.

Zesilovač je otevřené konstrukce, vymetání prachu bude trochu problematické ale jinak vypadá velmi pěkně, materiální zpracování velmi dobré.
Prvních 30 sekund při každém zapnutí se má nechat na minimální hlasitost zahřát, hned při zapnutí se rozsvítí poměrně silná LED pod elektronkou ( čínská elektronka bez dalšího značení, dle ostatních uživatelů výměna za kvalitnější přinese výrazný zvukový posun) a červená led na plošném spoji která značí stav zařízení, respektive zdroje.
rsz_img_1427.jpg
rsz_img_1427.jpg (137.65 KiB) Zobrazeno 412 x
Zvuk jsem srovnával s dacem "The predator" od Ray Samuels Audio a věstavěným sluchátkových zesilovačem u Focusritte Saffire 2i2, BravoAudio jsem krmil výstupem z Audiofire 12 na sluchátkách Sennheiser HD 598.
Zvukově se mi BravoAudio líbí mnohem víc než ostrý Predator, dle mého názoru Bravo podává mnohem přirozenější,plnější zvuk než ostatní jmenovaní, nehledě na lepší stereobraz, celkově se mi charakter zvuku velmi líbí.
rsz_img_1434.jpg
rsz_img_1434.jpg (140.19 KiB) Zobrazeno 412 x
Zesilovač má (podle zahraničních uživatelů) dobrý potencionál na jednoduché vylepšení - výměna elektrony a kondenzátorů prý udělá dost, jedinou nevýhodu vidím otevřenou i když líbivou konstrukci a to že zesilovač docela slušně hřeje.

Odpovědět