Sluchátka bez přeslechů

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Becherius

Sluchátka bez přeslechů

Příspěvek od Becherius » 10 lis 2008 11:39

Ahoj lidi,
Potřeboval bych nějaké typy na sluchátka, která by byla vhodná pro odposlech při nahrávání mikrofonem. Pochopitelně pro muzikanta. Trápí mně přeslechy. Je mi jedno jestli to budou špunty nebo sluchátka přes půl hlavy, jde mi jen o to, aby muzikantovy šel přijatelný zvuk, aby se v nich cítil příjemě a aby jejich zvuk nelezl do mikrofonu. Cenu jsem si orientačně stanovil do dvou tisíc, ale budu rád, když mi doporučíte dražší modely. Díky.
**** Becherius ****

vasek

Příspěvek od vasek » 10 lis 2008 11:56

Prostě potřebuješ zavřený sluchátka, co víc řešit. Pak už je to o tom, jak ti vyhovují zvukově a pohodlím. Já mám rád sluchátka AKG a můžu říct, že ze zavřených typů jako třeba K271 prostě ven nic neleze.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 lis 2008 13:13

Pouzivame K271 tak isto ..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 10 lis 2008 13:17

zalezi taky na zpevakove hluchote a hlavne myslim, ze zabranit tomu uplne nejde ;) slysel jsem spoustu vokalovejch stop vydanejch i jako akapely a velmi casto je ten podmaz slyset, kdyz neni slyset hlas zpevaka.. ale od toho je gate

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 lis 2008 13:25

Mne sa raz stalo , ked som nahraval s Kontrafaktom , ze im stale bolo v sluchatkach malo .. K240DF totalne prebudene a oni stale ze daj viac .. potom som im dal K55 , co su v podstate male repraky v sluchatkach .. a to uz sa im zdalo dost .. v nahravke ale pocut vsetko :)

ripper

Příspěvek od ripper » 10 lis 2008 15:24

Ja z K271 preslechy mel - zpevacka se potrebuje slyset - kompresor s tim udela divy. Bez preslechu snad jen traktoristicke chranice...

radek_p

Beyerdynamic DT 770M

Příspěvek od radek_p » 10 lis 2008 17:57

DT 770M

Zname Beyerdynamic DT 770 se delaji v "superizolovane" variante "M". Pouzivam je, ale neznam ty obyc. bez "M", takze nemuzu posoudit, jestli je tam rozdil. Izolace od okolniho hluku dost dobra, na preslechy ven dokonale, ovsem uvedomil jsem si s nima, ze slyset sam sebe z venku je vlastne dobre. S temito sluchatky clovek sam sebe z venku neslysi vubec (zpev, akusticka kytara apod. tissi veci), coz mi v pripade zpevu dost vadi, protoze se zacnu slyset neprijemnym zpusobem "zevnitr". Tezko se to vysvetluje, ale zacpete si poradne usi a mluvte - uslysite se zevnitr. Je to takovy neprijemny basovy vjem, equalizace odposlechu musi byt znacna a stejne nestaci k tomu, aby byl odposlech komfortni, takze muj zaver je, ze 770m pouzivam na odposlech pri nahravani jenom kdyz je to nutne, napr. aby nelezl klik do mikrofonu. Jakmile neni preslech kriticky, volim vetsinou neco lehciho.

Apropo - mozna je to problem meho basu - sopraniskam treba budou vyhovovat.

Becherius

Příspěvek od Becherius » 10 lis 2008 22:45

No to je právě ono, ideální sluchátka by byla taková, ze kterých by ven nešlo nic a dovnitř skoro všechno. :-) Je mi jasné, že to nejde. Ale je potřeba nějaký kompromis. Nahrávám často kytaru a klik není slyšet často jen v mezerách, ale i při doznívání tónu. Už mám takhle pár totálně pokažených míst a nic s tím dodatečně neudělám. Napadlo mně, jestli by to třeba neřešili nějaké špunty.
**** Becherius ****

Becherius

Příspěvek od Becherius » 10 lis 2008 22:46

Jo a s tím vnitřním hlasem to naprosto chápu. Brrrr :-]
**** Becherius ****

kexik

Příspěvek od kexik » 10 lis 2008 23:13

ja si davam pri nahravani sluchatko na jedno ucho a druhe mam volne. samo ze si do toho pustam mono signal a len do spravnej musle
spunty nie su spatny napad, oni vlastne hraju rovno do uska na mensom vykone... vyskusam, ale obecne nemam problem s presluchom, ked tam daky je, mne to nevadi, kedze tocim zive nastroje nie do kliku ale do elektronickych podkladov, ktore tam potom ostanu...

pHp

Příspěvek od pHp » 12 lis 2008 12:00

SENNHEISER HD 280 PRO: Hrají sice hůř než výše uvedené a mechanicky zdaleka tolik nevydrží, ale z hlediska zatlumení je (i poměrně dost) překonávají. Špunty jsou řešením, pokud je zpěvák snese! Počítat s mnohem menší životností a zásobou náhradních špuntů. (Skoro ideálně, pokud si zpěvák donese vlastní custom IEM.)

Becherius

Příspěvek od Becherius » 16 lis 2008 01:34

hmm, zajímavý nápad s tím mono do jednoho ucha. Teď se dala otevřít nová debata, na téma, jak nejjednodušeji pustit zpěvákovi mono do jednoho ucha a sám poslouchat stereo. Asi by to uměl nějaký sluchátkový zesilovač že? Teda asi každý co umí u jednotlivých kanálu měnit panorama. Jinak všem díky za typy.
**** Becherius ****

kexik

Příspěvek od kexik » 16 lis 2008 12:09

ked mas viacvystupovu zvukovku, je to hracka, narutujes si signal do viacerych insertov, do toho osposluchoveho das zmonovac s panoramou a posles mu vystup na iny hw out zvukovky. ja mam audiophile a hlavny vystup ide cez DA prevodnik na spdif out, kym odposluch pre nahravaneho cez analogovy vystup

Odpovědět