SM Pro Audio M-PatchV2 Passive Stereo Controller

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Liquid Sound
Profesionál

SM Pro Audio M-PatchV2 Passive Stereo Controller

Příspěvek od Liquid Sound » 12 lis 2012 22:37

Někdo praktickej názor na tohle? Znáte to někdo? Na GS na to pějou chválu, ale ten main pot se prej samo posléze vysírá... S tim ale nějak počítám, je to čína. Prej to frčí bez napájení, který slouží pro sluchátkovej zesilovač a na ledky. Audio path by měla bejt 100% pasiv. Otázkou je, zda-li jí nějak nezatěžuje ten navěšenej sluchátkovej zesilovač. Ten by se hodil, ale v nejhoršim (tj. kdybyste mi potvrdili že v tom může hrát nějakou významnější roli) půjde na diy odepínač...
http://www.smproaudio.com/index.php/en/ ... m-patch-v2

Alternativy?

Potřebuju to na doma. Rosetta 800 a PC onboard Out do Adam S2.5a plus NS10M honěný Dudkem. Btw. nepotřebuju na doma Avocet :)

Obrázek
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Liquid Sound
Profesionál

Re: SM Pro Audio M-PatchV2 Passive Stereo Controller

Příspěvek od Liquid Sound » 12 lis 2012 22:40

Btw. linkuju z Muzikusu a tam píšou že

Nabízí opravdovou pasivní konstrukci, která zajistí zvukovou čistotu a nabízí také ty neryzejší cesty pro audio zdroje do vašich aktivních monitorů nebo do zesilovačů. Výsledkem je čistější audio výstup s dynamičtějšími detaily.

Strašný fantastové v tom Muzikusu. :twisted: Kdyby na tom bylo ale zblo pravdy, kašlu na to. :wink:

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 12 lis 2012 22:47

Geardevky na to pejou chvalu? Asi ne v High End sekci co? :) Mel jsem predchudce (kterej se imho lisi jen krabickou) a jo, funguje to, proste potak v krabicce. Pokud nemas 10m kabely, tak naprosto v pohode. Sluchatkac je na nic, jestli nejak przni zvuk nevim, ja jsem si niceho nevsiml.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 12 lis 2012 22:56

Kermitak píše:Geardevky na to pejou chvalu? Asi ne v High End sekci co? :) Mel jsem predchudce (kterej se imho lisi jen krabickou) a jo, funguje to, proste potak v krabicce. Pokud nemas 10m kabely, tak naprosto v pohode. Sluchatkac je na nic, jestli nejak przni zvuk nevim, ja jsem si niceho nevsiml.
No jasně že v nějakym lowendu, vypliv to na mě Google. Tohle mi ale nepřišlo důležitý... :)

Kdyby to byl jenom poťák v krabičce... Je to vstupama a výstupama přesně to co potřebuju. Navíc si moje přítelkyně nebude muset něco složitě nacvakávat/nedejbože routovat, aby se mohla koukat na nějakej seriál nebo co když občas na mym audio workstationu renderuje 3dčko. Nebude muset nahazovat Rossetu nebo tak něco. Prostě si cvakne aux a pustí Adamy. Nebo NS10M. Na co bude mít chuť ostatně. :)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 13 lis 2012 00:08

Kermitak píše:Geardevky na to pejou chvalu? Asi ne v High End sekci co? :) Mel jsem predchudce (kterej se imho lisi jen krabickou) a jo, funguje to, proste potak v krabicce. Pokud nemas 10m kabely, tak naprosto v pohode. Sluchatkac je na nic, jestli nejak przni zvuk nevim, ja jsem si niceho nevsiml.
hmm... takze zrejme lepsi nez big knob (ten ma docela spatnou reputaci) a podobni (treba presonus monitor station)?

co mas vlastne ty? avocet?

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 13 lis 2012 00:20

Big Knob je špatnej, ten znám. Znatelný rozdíly zapojenej nezapojenej. :(

A od Presonusu bych nechtěl nic už ani zadarmo, zaim nejdivočejší výrobek co jsem viděl, plus support úplně k ničemu. :(

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 lis 2012 00:34

Liquid : viacery tu mame predchadzajucu verziu a je v pohode ..

http://www.on-board.sk/%7B0%7Dm-patch-2 ... hegory=104

ta starsia verzia sa da namontovat aj do racku ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 13 lis 2012 02:04

Brooklyn / juanita juarez píše:
hmm... takze zrejme lepsi nez big knob (ten ma docela spatnou reputaci) a podobni (treba presonus monitor station)?

co mas vlastne ty? avocet?
S big knob srovnavat nemuzu, nemel jsem ho v ruce, jen jsem slysel to co se o nem rika (jedna pani povidala). Monitor station taky nemuzu komentovat, ja mam central station a to mi prijde zvukove totez (taky je to obycejnej pasiv).
Avocet je hezkej, ale ten teda nemam ;)

Liquid: co jsi mel za problemy s Presonusem?

delay

Příspěvek od delay » 13 lis 2012 09:39

Sem měl M-Patch 2 dlouhou dobu a nyní jsme ho prodal.
Hlavním důvodem ani nebylo to, že většina přepínačů více či méně chrastí (hlavně nejpoužívanější MUTE), ale ke konci užívání mě naštvalo, že když jsem připojil druhý pár beden, tak se mi do nich infikovalo nechutné bzučení kolečka myši a seekování HDD (a to i do druhého páru), dlouho jsem hledal příčinu v PC, ale na nic nepřišel. Nakonec jsem druhé monitory za použití stejných kabelů zapojil přes externí DA a DEAD SILENCE. Zvukovka to rozhodně nedělá a M-Patch nebyl napájenej. PS: Ten hlavní velkej ovladač nikdy nechrastil, je v pohodě.

Ještě bych zvážil takovej ten modrej půlrack od Samsona, mám ten 4-kanál sluchátkovejc preamp a je slušnej...

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 13 lis 2012 10:53

Kermitak píše:Liquid: co jsi mel za problemy s Presonusem?
Je to OT, ale měl jsem 2 kusy modelu Firestudio Lightpipe, jeden původní druhej vyměněnej. První se neudržel ani půl hodiny na FW a prostě zmizel. Druhej - opravenej se nedokázal lockovat na externí clock. Support spočíval v radách tipu reinstall OSX, unplug and plug the firewire cable again, powercycle the unit. Ztráta času. Na ten samej port jsem pak navěsil M-Audio Lightbridge a bylo po problémech.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 lis 2012 11:05

delay : to je divne.. to chrastenie mysi predsa musi ist zo zvukovky .. volume controler si ho predsa nemoze vymysliet ..

hubert

Příspěvek od hubert » 13 lis 2012 11:29

jo tomu tiez nerozumiem co ma pasivny regulator spolocne s rusenim od mysi a HDD...

delay

Příspěvek od delay » 13 lis 2012 11:33

Pytkin píše:delay : to je divne.. to chrastenie mysi predsa musi ist zo zvukovky .. volume controler si ho predsa nemoze vymysliet ..
Jasný, já jsem to tak automaticky bral, ale pokud jsem měl do XLR výstupu zapojený jen hlavní monitory, tak v pohodě. Pokud jsem do druhého výstupu XLR dal kabely od druhých beden, i přes to že byly vypnuté mi do hlavních šel bordel. Přes externí DA v pohodě. Hádám tedy, že v M-Patchi musí být nějaký problém s odděleným zeměním nebo něco podobného, nejsem elektrikář, tak jen hádám... Možná je problém ještě uplně jinde, ale logicky mne nenapadá kde, bednama to taky není, zkoušel jsme různá zapojení...

Moc bych neoperoval s tím jeslti je to pasiv, malokdo z nás asi uplně v konečeném důsledku ví, co to "elektricky" znamená. Kabel je taky pasivní a může způsobovat brum, ne?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 lis 2012 11:35

m-patch nema oddelene zemnenie si myslim .. skorej ti vznikla daka zemna slucka , cez ktoru sa ten ruch nejak zvysil .. ale uz tam musel byt ..

delay

Příspěvek od delay » 13 lis 2012 11:38

Jasně, je to možné, ale pokud ho normálně nevnímám a díky standardnímu zapojení v M-Pathci mi vznikne, tak nemám důvod to používat. Jde o to, že 2 roky jsem měl jeden pár beden a po připojení druhého jsem si toho po čase všiml. Není to totiž žádnej výraznej bordel, je to slyšet spíš až večer... Každopádně už mám pokoj :)

Odpovědět