Solidni repro na poslech

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Stunherald

Solidni repro na poslech

Příspěvek od Stunherald » 01 zář 2012 15:43

Pekne sobotni odpoledne preji. Byl jsem kolegou odkazan na toto forum, ze by se mi tady mohlo dostat odpovedi, tedy nelenim a ptam se :]

Musel jsem vratit leta puceny Logitechy, takze jsem ted bez repraku a resim co dal. Nechci kupovat klasicky 5.1 set, jelikoz neni na poslech hudby vubec vhodny. Z vyse zminenych logitechu jsem mel stejne pripojene jen predni repro + subwoofer, tak jsem si rekl, ze spis poridim nejaky solidni studiovky ci proste nejakou hi-fi sestavu.

Zbezne jsem prosel nejaky forka/weby a procetl par clanku, ale dost toho bylo starsiho data, takze spis bych rad nejakou aktualni informaci/tip ci podobne.

Pochytil jsem nasledujici info, tak snad to nezkonim, kdyztak me opravte...
- Prakticky si muzu vybrat mezi variantou "2x repro vcetne zesilovace" a nebo "2x regalove repro + solo zesilovac".
- U druhe varianty je obecna pomucka, ze cena dvou repraku by se mela rovnat cene zesilovace.
- Solo subwoofer neni treba, kvalitni repro maji i basak primo v sobe
- Zesilovac a repro by se melo brat s opacnou vyraznosti, cili pokud repro ma vyrazne basy, tak zesilovac by mel mit vyrazne vysky, a podobne
- Hodne zalezi na druhu poslouchane hudby (viz nize)
- Hodne znacek je predrazenych protoze proste "znacka", da se koupit stejne kvalitni zbozi za levnejc a nebo si nechat udelat repro na zakazku, za hubicku.... Ma nekdo nejaky tip na nekoho sikovnyho a overenyho?
- Dobre je podivat se po bazarech na audio webech, da se tak sehnat solidni kousek z druhe ruky "za hubicku".

Pak prichazi na radu hafo cisilek, hodnot, jednotek a podobne, kterym kulovy rozumim, je to pro me spanelka proste, takze si to rad necham nejak vysvetlit, respektive jeste lepe poradit co konkretne je pro me vhodne a co nikoli.

Co se one hudby tyce, tak nemam striktne vyhranenej styl. Posloucham obecne dance (techno, house, minimal a proste milion dalsich podobnych stylu), D'n'B, Chillout, ale i oldies (konec 70', 80', 90'....).

Co naopak neposloucham je metal, rock, hiphop, rap, dechovky, opery, vaznou hudbu, ... a kdyzuz, tak jen fakt minimalne.

Mam rad, kdyz je hudba "citit". Kdyz poradnej underground dramik/techno, tak at to stoji za to a neni to uchrchlany. Naopak mam strasne rad zenske vokaly, takze vejsky musej byt krasne cisty a ne uhvizdany, ze to pomalu vyskube plomby ze zubu.

Co se zdroje zvuku tyce, tak krmit to bude full X-Fi karta od Creative, zvladajic jak metalicky tak opticky vystup.
Dalsim pozadavkem je to, aby to umelo pozrat S/PDIF. Jde o to, ze na monitor mam pripojeny televizni signal digitalni televize pomoci HDMI, cili je treba z toho nejak dostat zvuk. Na monitoru je vystup jedinny, a to prave S/PDIF. Nechci kupovat dvoje repro jen kuli tomuto, takze mit to oboji v jednom, by bylo supr. (EDIT: Pokud mozno bez nutnosti fyzicky prehazovat kabelaz mezi vstupem z PC a S/PDIF z monitoru)
Vzhledem k cenovymu skoku v podani S/PDIF, lze TV resit uplne jinac (CaptureHD kartou primo do PC), cili tento pozadavek lze ignorovat.

Kazdopadne primarnim pouzitim repro bude hudba (prevazne FLAC ci 320/256/224 kbit/s MP3), vedlejsi zdroje zvuku jsou ostatni veci, jako serialy/filmy, hry, a vyse zminena televize, resp zvuk z ni.

Prostor pro poslech bude mistnost nakejch cca 30m^2, plovouci podlaha, gauc, stoly, obytna stena. Na zdech nic nevisi (zadny obrazy a tak), povrch klasika omitka+barva.

Cena ... no hruba predstava je okolo 10k za komplet, plusminus par tisicovek. Fakt nevim, za kolik se da poridit solidni sestava, ale 50k za to fakt nedam, mam to domu, neee do studia.

Predem diky za pripadnou odpoved/tip.

Stun
Naposledy upravil(a) Stunherald dne 02 zář 2012 20:21, celkem upraveno 2 x.

Kermitak
Moderátor

Re: Solidni repro na poslech

Příspěvek od Kermitak » 01 zář 2012 15:53

Vzhledem k tomu pouziti co pises, zanrum a pozadavku na digitalni vstup bych se vykaslal na studiovy monitory a koupil nejakej hifi zesilovac a bedny (i kdyz za 10k nevim co sezenes, za 15-20 by to podle me asi bylo veselejsi).

Stunherald

Příspěvek od Stunherald » 01 zář 2012 16:32

Diky za reply. OK, beru na vedomi. Nebyl by nejaky tip? Alespon znacku beden/zesilovace, abych se mel od ceho odpichnout. Nebo naopak od ceho se drzet dal. Na trhu je toho doslova mraky a samozrejme standardni obchodni veta u zbozi v eshopu je "nejlepsi kvalita za dobrou cenu" ...

Co se ceny tyce, tak 15k je aktualne uplne nejvyssi hranice (nemuzu si ted moc vyskakovat, dal jsem prave majlant za vybaveni bytu :D ), takze idealka proste v tom rozmezi 10-13k. Neprahnu vylozene po novem, pokud se naskytne prilezitost na zachovaly kousek v bazaru za peknou cenu, tak proc ne ze :] Hlavne aby tu neco bylo, je tu ticho jak v marnici (nezvyk jak svina, kdyz se clovek prestehuje z rusne ctvrti na opacnou stranu mesta kde projede pet aut denne ... jde z toho strach :mrgreen: )

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 01 zář 2012 21:45

V hifi se moc nevyznam, pred deseti lety jsem mel vetsi prehled. Ale urcite ti tady nekdo poradi, uz se tady podobny veci resily. Z tech mainstreamovych znacek jsem mel vzdycky rad zeilovace od Yamahy, ale je mozny, ze se za ty prachy da sehnat neco lepsiho. Do beden se radsi poustet nebudu ;) Co jsem slysel ruzny Shany a B&Wcka, nikdy jsem nebyl zklamanej, ale to bude asi v jiny cenovy kategorii (i kdyz ty B&Wcka by nemusely, tusim ze jsem nedavno videl nejaky regalovky v tyhle cenovy).

STi

Příspěvek od STi » 02 zář 2012 18:59

tu sa dozvies o hifi viac... forum.avmania.cz
FB | SC | T

Stunherald

Příspěvek od Stunherald » 02 zář 2012 20:29

2 STi: Diky, shodou okolnosti jsem tam uz taky hodil svuj dotaz, tak snad se postesti.

EDIT:
Mno, jak jsem tak zjistil, tak ten digital vstup dost sponuje cenu. Trocha jsem se zamyslel (moc to nebolelo :D) a on vlastne ani neni potreba, protoze jina a podstatne levnejsi varianta jak poresit tu televizi, je CaptureHD karta od AVerMedia, HDMI ze STB nacpat do ni a TV poustet komplet pres PC (ktery je stejne vesmes furt zaple).

Cili ignorujeme-li ten pozadavek na S/PDIF, stale plati divat se po nake HiFi sestave a nebo tady uz se vyplati koupit studiovky?

Predem diky :]

Jens Ludwig

Příspěvek od Jens Ludwig » 02 zář 2012 20:31

nejni-li potřeba digitál, tak bych asi pořídil např. Alesis M1 mkII - podle mě hrajou hodně slušně...

Stunherald

Příspěvek od Stunherald » 02 zář 2012 21:01

2 Jens Ludwig: Dik, mrknu na ne.

Apropos ted jsem si v bazaru vsiml: ./bazar/m-audio-profire-610-krk-rockit-6-g2-t17741.html

Nazor?

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 zář 2012 03:07

Stunherald píše:2 Jens Ludwig: Dik, mrknu na ne.
Apropos ted jsem si v bazaru vsiml: bazar/m-audio-profire-610-krk-rockit-6-g2-t17741.html
Nazor?
Stuherald, ja osobne by som urcite nebral ziadne monitory. Dosial si frcal na pozicanych Logitech (kde basy hucia a vysky sicia a vsetko je skreslene.
Monitory maju suchy a neutralny zvuk. Budu Ti chybat basy aj vysky... a ze to zahra detailne, to neocenis.
Nebude sa Ti to pacit. Fakt nie. (si myslim)
A jak Ti uz pisal Kermitak - skus este posetrit na 2x taky rozpocet...

Stunherald

Příspěvek od Stunherald » 05 zář 2012 11:04

Okaj, diky, takze studiovky nebrat.

Jeste teda dotaz ... tripasmove nebo dvoupasmove repro? A na co si dat bacha pri vyberu zesilovace?

Diky

Milan

Příspěvek od Milan » 05 zář 2012 11:06

Pro tyto účely mám u počítače M-Audia BX5A za ekvalizerem Uli FBQ800 a místnost (obývák) korigovanou IK Multimedia ARC, kterou mám otevřenou ve Winampu jako VST plugin. Jinak poslouchám z Winampu mp3 většinou ve 320kbps, na FLAC si nepotrpím, myslím, že na běžnej poslech je to zanedbatelný.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 zář 2012 11:45

Stunherald píše:Okaj, diky, takze studiovky nebrat.
Jeste teda dotaz ... tripasmove nebo dvoupasmove repro? A na co si dat bacha pri vyberu zesilovace?
Diky
v tejto cene pravdepodobne 2-pasma... (jedine, ze by si kupil z duhej ruky za 20% ceny nejaku pecku)
zosilovac - najlepsie zabudnut na "komercne firmy" z nakupneho domu (Sony, Panasonic, Samsung a pod).
a nekupit multikanal ale radsej iba stereo

uplne najlepsie je presudovat hodnotenia a kupit nieco, co ma dobre referencie...
v tvojom pripade nejde o ziadnu zivotnu investiciu - toto bude najlahsia ceta

matucha

Příspěvek od matucha » 05 zář 2012 15:08

MDudas píše:Stuherald, ja osobne by som urcite nebral ziadne monitory. Dosial si frcal na pozicanych Logitech (kde basy hucia a vysky sicia a vsetko je skreslene.
Monitory maju suchy a neutralny zvuk. Budu Ti chybat basy aj vysky... a ze to zahra detailne, to neocenis.
Nebude sa Ti to pacit. Fakt nie. (si myslim)
Jak to muzes vedet? Podle me nektery monitory fungujou jako hifi pekne. Treba takovy tannoy reveal za par susni jsou moc prijemny (i kdyz zadnej subbas z toho samozrejme neleze). Jediny co bych na hifi asi nechtel, tak to aktivni bedny. Pasivni s normalnim zesikem jsou praktictejsi.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 zář 2012 15:33

matucha, ale to nebola rada pre pokrocileho. ty si inde....

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 zář 2012 21:12

ja nevim, ale ja uz bych doma na nicem jinym nez na svejch socialnich alesisech poslouchat nechtel. zvyk je zelezna kosile.. (jasny ze kecam a na nejaky ty geithany bych si klidne zvyknul :-) )
ale prijdou mi jako hifi bedny uplne v klidu, rozhodne nejsou suchy az neprijemny..

Odpovědět