Studiove monitory - produkcia

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
sequel78
Příspěvky: 37
Registrován: 14 bře 2013 10:41

Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od sequel78 »

ahoj,

uvazujem o monitoroch do izboveho studia... presiel som si zlahka forum a prispevky nadsenych zvukarov :) ja mam zaujem len o produkciu, ak by ta produkcia znela fajn, mix a mastering rozhodne prenecham sikovnejsim, skusenejsim a v oblasti zvuku dlhodobejsie pohybujucim sa osobam... :) nakolko dolezity je vyber monitorov pre len producentsku cinnost? potrebuje zvukar podklady pre mix a mastering vo vinikajucek kvalite, v nesfusovanych zvukoch pri produkovani? alebo si s tym zvukar poradi?

o znacke som v podstate rozhodnuty - KRK, otazne je teda ci mi staci uvazovat o rade Rokit, alebo ist do VXTckovej rady... ma vobec pre mna zmysel uvazovat o vacsej investicii, alebo mi staci k notebooku pripojit "repraky od Geniusu" :D

tuto temu som tu nikde nepostrehol, pokial som len slepec, tak sorry a poprosim ma pripadne nasmerovat... :)


a este poznamka - nepotrebujem monitory ktore by pri vyhuleni spodkov vysklievali okna o dve ulice dalej, nejedna sa o elektroniku kde potrebujem silny bass.


dik

Uživatelský avatar
STi
Příspěvky: 387
Registrován: 01 úno 2011 03:07

Re: Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od STi »

zalezi aky mas rozpocet ale urcite VXT6, prinajhorsom VXT4
FB | SC | T

Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Re: Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od Fillippos »

STi, můžeš prosímtě (aspoň pro mně) rozvést, proč přinejhorším VXT4? Jak jsi k tomu došel?? :) dík

Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Re: Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od Fillippos »

To sequel78: Co si představuješ v tvém případě pod pojmem produkce. Co konkrétně budeš dělat a co chceš předat zvukaři?

Uživatelský avatar
STi
Příspěvky: 387
Registrován: 01 úno 2011 03:07

Re: Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od STi »

Fillippos: nema zaujem produkovat hudbu v ktorej je bass taky dolezity a v pripade ze by nemal rozpocet na VXT6, tak vzdy lepsie zobrat VXT4 ako by mal brat Rokity. VXT4 stale vedia zahrat cca od 60Hz
FB | SC | T

sequel78
Příspěvky: 37
Registrován: 14 bře 2013 10:41

Re: Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od sequel78 »

Fillippos: mam zaujem len o skladanie songu, to je to co mna na muzike laka, dalsie upravy zvuku do finalnej podoby chcem prenechat ludom, ktori sa v problematike vyznaju. tj odovzdam im na mix jednotlive stopy... to bol dovod mojho postu, nakolko je k tejto cinnosti dolezita investicia do drahsich monitorov. v oblasti zvuku upravy zvuku a mixu sa vobec nevyznam, nakolko si dokaze poradit zvukovy inzinier so "sprasenym zvukom"... mozno sa vyjadrujem blbo, ale snad sa da z toho co tu pisem pochopit o co mi ide :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od Pytkin »

Ja by som odporucil behringer 2030A .. Rockit nie .. Akebo VXT, ake to stoji 2x tolko

Andrey Bobrov
Profesionál
Příspěvky: 97
Registrován: 05 říj 2012 20:31

Re: Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od Andrey Bobrov »

Rockit nedoporučují. Prioritní je nahrávácí řetězec, tzn. mikrofon - preamp - ADC. Tam bych investoval. S behringerem se nedá dělát mastering. Pro dobrý mix je třeba mít dlouhodobé zkušenosti. Ale základ je samotný materiál. Pokud hodláte mrvit materiál na "so so" bednách plug-inama, tak prosím. Ale pochybují o návratností investice.
Studiový zvukař, producent a umělec
http://www.soundcloud.com/kaze_records

sequel78
Příspěvky: 37
Registrován: 14 bře 2013 10:41

Re: Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od sequel78 »

ok, diky za postrehy, tympadom je to jasne, pojdem do rady VXT a vzhladom k velkosti miestnosti bude myslim postacovat VXT4.

jackies

Re: Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od jackies »

Takže pouze budeš skládat muziku stylem klepání midi podkladů (not) a na které pak chceš od externího člověka navěsit ty správňácké zvuky a smíchat ?
Popřípadě midi stopy přehrát ve studiu živým nástrojem ?

Na to ti stačí ty geniusy.

Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Re: Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od Fillippos »

to STi: no však právě, že mi příjdou ty VXT4 jako fajn bedny...
to Sequel: Jinak mě zajímal samozřejmě postup skládání, vs. styl hudby, použití nástrojů, MIDI atd. Podle toho se odvíjí taky bedna, potažmo celý řetězec. Jackies to říká správně..
Pokud však chceš kvalitně snímat mikrofonem, chce to minimálně aspoň dobré sluchátka. Základnímu rough mixu se při skládání asi nevyhneš, pokud nejedeš striktně podle not a metronomu a výsledek si potom nebudeš chtít doma poslechnout. (Což si nedovedu představit.)
Se spraseným zvukem se blbě pracuje. :|

sequel78
Příspěvky: 37
Registrován: 14 bře 2013 10:41

Re: Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od sequel78 »

ok diky este raz, o monitoroch je rozhodnute


jackies: sorry ze te moje tupost urazi... :mrgreen:

zazz
Příspěvky: 177
Registrován: 09 říj 2007 10:55

Re: Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od zazz »

http://www.avantonepro.com/Avantone-Act ... Black.html

Pro me naprosto nejlepsi monitory pro domaci skladani :)

jackies

Re: Studiove monitory - produkcia

Příspěvek od jackies »

sequel78 píše:jackies: sorry ze te moje tupost urazi... :mrgreen:
Nerozumím té poznámce, ale nepotřebuji jí vysvětlit, ať se daří ve skládání.

Odpovědět