TRUTH B2030a vs. Alesis M1 Mk2

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
orbis

TRUTH B2030a vs. Alesis M1 Mk2

Příspěvek od orbis » 12 zář 2007 15:14

Ahoj,
mám opět takový hloupý dotaz. Hledal jsem to na foru (asi blbe), ale presne toto srovnání jsem nenasel. Myslíte si, že je lepší jít do aktivních B2030a nebo spíše do Alesisů M1 Mk2 (pouze z hlediska zvukové stránky)? Ptám se, jen jestli náhodou tu nepanuje jednoznačný názor. jinač si to budu zřejmě muset vyzkoušet. Díky moc, t.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 12 zář 2007 15:18

Vyzkouset to je nejlepsi, kazdy preferuje neco jineho, monitory si podle zadnych rad nevybirej. A jak uz tu bylo receno, v tehle kategorii je celkem jedno, po cem sahnes, rozdily jsou subtilni, rozhodne vyrazne mensi, nez jake zpusobi uprava akustiky mistnosti.

orbis

Příspěvek od orbis » 12 zář 2007 15:38

dobre, dobre.) dekuju..

BS

Příspěvek od BS » 12 zář 2007 16:54

Jasne nejlepsi bude kdyz si to vyzkousis. Bude to asi prast jak uhod, kdyz v dany cenovy kategorii vyberes jedno nebo druhy.
Alesisy jsem mel, a co vim, tak byly hodne citlivy na umisteni, obcas mely hodne basu a po delsim poslechu unavovaly usiska.. Jinak byly ok.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 zář 2007 18:26

BS píše:Jasne nejlepsi bude kdyz si to vyzkousis. Bude to asi prast jak uhod, kdyz v dany cenovy kategorii vyberes jedno nebo druhy.
Alesisy jsem mel, a co vim, tak byly hodne citlivy na umisteni, obcas mely hodne basu a po delsim poslechu unavovaly usiska.. Jinak byly ok.
s tou unavou asi trosku souhlasim, i kdyz mam pocit, ze v mojem pokoji by unavovaly vsechny monitory. jsem s nima spokojenej. myslim, ze pomer cena/uzitna hodnota je u tehle beden kurevsky dobra.

na ulibedny plivat nebudu, taky muzou udelat dobrou sluzbu.
Naposledy upravil(a) biscuit dne 13 zář 2007 00:00, celkem upraveno 1 x.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 12 zář 2007 19:23

Kermitak píše:Vyzkouset to je nejlepsi
Jo, to je pro nezkušeného začátečníka úplně nejlepší. To, že za nejlepší bude považovat dunící lavórek takřka zaručeno. Ale nic, už zase mlčím a odcházím....

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 12 zář 2007 19:27

Ctirad: a co bys radil ?
1) vyjadroval jsem se k uvedenym bednam
2) bavime se o monitorech, ne o hifi bednach
3) predpokadam, ze uzivatel neni blbej a vi ze potrebuje rovny bedny ;)
4) kdyz napisu "vem Truthy", za chvili nekdo napise vem Alesisy a orbis bude kde ? Vsichni vime...

Orbis: jeste je mozny to udelat tak, ze az si skutecne vyberes jeden konkretni typ a budes rozhodnutej, muzes sem napsat, cos vybral, jen pro pripad, aby to nebyl uplnej pruser. Ale myslim ze nebude, kdyz vyberes nejakou normalni znacku (Behringer, Krk, Yamaha, Alesis, Tapco, ...)

orbis

Příspěvek od orbis » 12 zář 2007 20:54

Ctirad: máš pravdu. Je to taková investice, kvůli které tu ani nemá cenu rozpoutávat diskuzi. Navíc máš pravdu v tom, že by mi připadaly lepší i hrnce, než to co mám. Jsem ale rád, že jsem si alespoň vědom, k čemu ty monitory jsou, a proč je kupuji.;)

Kermitak: Děkuji. Truthy tu hodne začátečníků chválí. Samozřejmě jsem si vědom toho, že za tu cenu to nedostatky mít bude, o tom není pochyb, ale ať už půjdu do čehokoliv, život jde dál. Na něčem začít stavět musím. A na vlastních chybách se člověk učí nejlépe, ač je to někdy kruté;) ale o tom to je. Stále ale nevycházím z údivu, že jsou tu lidé ochotni poradit a pomoci i takovejm, jako jsem já :?

bassline

Příspěvek od bassline » 12 zář 2007 22:32

Tiez som uz dlhsie rozmyslal nad monitormi a rozhodol som sa pre TRUTH...idem si ich zajtra objednat aj s Tapco mixom :P ...

hawkens

Příspěvek od hawkens » 13 zář 2007 10:31

Alesisy mam doma, Berhigery ma kamarat. Asi cosi na tom o citlivosti Alesisov na umiestnenie a akustiku miestnosti bude, ja ich mam v akuticky dost prisernom priestore a hlavne v basoch su dost nevyrazne a treba davat pozor, aby to clovek s basmi vo vyslednom zvuku neprestrelil, co sa mi pravidelne stava. Inak ale OK, v ramci cenovej danej kategorie. Behringer som pocul len parkrat kratko. Clekovo si ale tiez myslim ze ci jedny alebo druhe je viac-menej oboje dobra kupa, ani jedni nie su zla investicia a ci sa rozhodnes jedni alebo druhe, nebudes skodovat.

Zazy

Příspěvek od Zazy » 13 zář 2007 11:34

Zdarec. Mám Alesis M1 MK2 včetně jejich RA300 zesilovače.
Rozmístění jsem zkusil udělat podle jejich návodu. Místnost mám poměrně přetlumenou a ne zcela vyhovující (je to prakticky krychle).

Míchám na to převážně rock. Zatím jsem se nesetkal s výraznějšími problémy, když jsem nahrávku na nich smíchanou poslouchal jinde.

Asi by bylo dobré vzít si nahrávku, kterou máš hodně dobře naposlouchanou a která se Ti líbí a vzít si jí poslechnout na co nejvíce různých aparátech.

Samozřejmě, jak už bylo řečeno, je to i otázka peněz.
Každopádně téhle koupi nelituji. Hrají dobře.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 zář 2007 12:27

Zazy píše: Míchám na to převážně rock. Zatím jsem se nesetkal s výraznějšími problémy, když jsem nahrávku na nich smíchanou poslouchal jinde.

Asi by bylo dobré vzít si nahrávku, kterou máš hodně dobře naposlouchanou a která se Ti líbí a vzít si jí poslechnout na co nejvíce různých aparátech.
me se stava naprosto pravidelne, ze problemy odhalim az pri poslechu jinde. je to zajimavy, protoze k jejich odstraneni mi staci si zapamatovat, co bylo problemem a pak to jsem schopnej vnimat i doma na monitorech a problem odstranit.

BS

Příspěvek od BS » 13 zář 2007 16:02

biscuit: taky jsem to tak driv mel na Alesisech. Pri poslechu jinde se objevily veci, ktery clovek driv neslysel. Samozrejme neni to problem opravit, ale furt to mixovat na nekolikrat je pruda. a hlavne, kdyz jsem z Alesisu presel na Adamy, tak mi to prislo jako kdyz si nasadis bryle a najednou mnohem lip vidis. Clovek to poznal hlavne pri praci s EQ a verbama... Samozrejme stejne tak to bude, kdyz pujdes o dalsi cenovou kategorii vys... atd.
At uz Alesisy nebo Truthy je to imho uplne jedno, zalezi na tom co cloveku vic sedne.

Odpovědět