Uzavřená circumaurální sluchátka s vyrovnaným zvukem

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
hatrson

Uzavřená circumaurální sluchátka s vyrovnaným zvukem

Příspěvek od hatrson »

Zdravím,
akorát mi do sbírky sluchátek přibyl model Audio Technica ATH-M50x, ale zdá se, že mi tak úplně nevyhovuje...

Pro běžný každodenní poslech používám in-eary Etymotic mk5, takže jsem dlouhodobě zvyklý na jejich poměrně věrný projev a vyrovnanou frekvenční charakteristiku. Dále mi na těch Etymoticích vyhovují právě ty o něco méně výrazné, ale za to dosti konkrétní basy.

Z dosavadního poslechu bych proto řekl, že jsou ATH-M50x na můj vkus celkem přebasové a mají jaksi "méně čitelné" spodky. Dále mi u nich chybí takové ty jemné detaily, které jsou u Etymoticů skutečně patrné.

Navíc bych rád ta sluchátka používal nejen k běžnému poslechu, ale také k nahrávání, občas snad i k nějakému tomu mixování, když zrovna nebudou po ruce bedýnky...

Nemá tedy někdo zkušenosti s nějakým jiným modelem, který by se mohl mým požadavků trochu přiblížit? Četl jsem např. dobré reference na Shure SRH-840. Cenově by to mělo vycházet podobně jako výše jmenované modely. Levnější alternativou samozřejmě též nepohrdnu. ;)

Díky.

Amorph
Moderátor

Re: Uzavřená circumaurální sluchátka s vyrovnaným zvukem

Příspěvek od Amorph »

Ty Shure SRH840 jsou docela fajn. Poslechni si je nekde v obchode a uvidis;) Btw. ty Audiotechniky spousta lidi chvali a me taky prisly takovy prebasovany a kelimkovity nebo co:)

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Len take vseobecne poznamky:
a/ 20-30 hodin zabehu zvuku obvykle pomoze
b/ 38 Ohm neni moc. Cim ich krmis?

hatrson

Příspěvek od hatrson »

Díky za tipy. Mám v plánu koncem týdne zajít do Audiga. Jen si předběžně zjišťuju, po čem tam mám sáhnout.

Jinak sluchátka nejsou nová, takže zaběhnutá jsou už až až. Co se zdroje zvuku týče, sluchátkový zesilovač nemám. Mimo domov přehrávám z obyč telefonu, případně ze zvukového výstupu notebooku, když jsem doma, tak z externí zvukovky, dále pak jako tichý odposlech přes sluchátkový výstup na multiefektu (baskytara) a u keyboardu, když jsou lidi v bytě a nechci je moc rušit.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

MDudas: obecne cim min ohmu, tim snadneji je vybudis ne? Ty shury s 38Ohm hrajou v pohode skoro se vsim.

hatrson

Příspěvek od hatrson »

Ještě jsem narazil na rok používané Focal Spirit Professional, které bych mohl získat za srovnatelnou cenu jako nové SRH-840. Bohužel snad nejsou nikde k poslechu. Má tu s nimi někdo zkušenost?

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Amorph píše:
31 říj 2017 09:33
MDudas: obecne cim min ohmu, tim snadneji je vybudis ne?
Asi to nebude az takto uplne jednoduche, si myslim. Inak by sa vyrabali iba 10 ohmove sluchadla. :wink:
Menej ohmov znamena vacsi odber. Ked zariadenie neda dost prudu, zvuk bude plochy. Sice hlasny, ale nejasny.
Rozhodne si nemyslim, ze by napr. telefony dobre hrali s velkymi zravymi sluchadlami...

hatrson, tie Audio Technica ATH-M50x su uzavrete. Ak chces krasny bass, asi by si mal hladat skor polootvorene.

hatrson

Příspěvek od hatrson »

Díky za rady. Stojím si ovšem za tím, že chci sluchátka uzavřená. Budou sloužit i k nahrávání, tudíž žádný leak není žádoucí.

Odpovědět