Yamaha ns10 nebo jiné?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
jsem.devka
Příspěvky: 270
Registrován: 07 kvě 2007 19:36

Yamaha ns10 nebo jiné?

Příspěvek od jsem.devka »

ahoj snažil sem se neotravovat dalšim tématem a pokusit se načíst moji odpověď z ostatních, ale bohužel...

prosím vás ezone mám Event ASP 8ky a k nim ALESIS MONITOR ONE. uvažuju že bych alesis vyměnil za yamaha ns10m objednal bych je zítra z japonska a sakum prdum i se clem daní by vyšly na 13 tisíc. zastaví mě tu někdo? :) zesilovač mám sony f420 spontaneous drive kvalitní práce kovový knoby, není ještě made in china. o tom mi tu tenkrát někdo říkal že na ty ns10ky bude stačit. skládám tvrdý elektro, nic jemnýho. doufám že se na to budou hodit. potřebuju se teď soustředit na kvalitní mix, potřebuju šestipalce který mi nic nedarujou, tak jako eventy mě obdarovávaj kvalitnim zvukem i za velký hlasitosti, já se ale teď chci soustředit na ten mix jak řikám :)

díky za rady pánové :?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha ns10 nebo jiné?

Příspěvek od Pytkin »

Jo .. Kovovy knoby.. To sa pozna kvalita..

Uživatelský avatar
jsem.devka
Příspěvky: 270
Registrován: 07 kvě 2007 19:36

Re: Yamaha ns10 nebo jiné?

Příspěvek od jsem.devka »

rozumim že pro člověka co je v řemesle zběhlý jako ty je to vtipný. to se o mě fakt říct nedá, proto sem prosil o radu 8)
tady sou kdyžtak podrobné specifikace toho zesilovače http://hifi-leipzig.de/shop/product_inf ... 53ef0f4843
Naposledy upravil(a) jsem.devka dne 07 led 2013 23:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha ns10 nebo jiné?

Příspěvek od Pytkin »

Sorry.. Mna to pobavilo, tak som si musel ripnut :)

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Re: Yamaha ns10 nebo jiné?

Příspěvek od c9000 »

Na NS10 bych se vyprd, když si o nich něco přečteš tak zjistiš že hrajou.... slyšel jsem je :)... jako mala krabička s hnusným zvukem bez basů. Když to na tom ale hraje dobře je to dobrej mix. Spíš bych se poohlídnul jinde, dynaudio maj taky pasivky s neutrálním zvukem malý BM5p sou trochu podobný těm NS 10tkam nic neodpustěj. Alesisy jsem měl je to dobrá bedna do začátku ale rochu hi-fi .Nehledě na to že na NS10 je cena uměle vyšponovaná.

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Yamaha ns10 nebo jiné?

Příspěvek od Fractal »

pokud jsi v mixu opravdu zběhlý, tak klidně do těch ns10 jdi, neexistuje důvod je nekoupit, spíše bych hledal důvod proč je koupit :)

asi jsi četl.. http://www.soundonsound.com/sos/sep08/a ... hans10.htm

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Re: Yamaha ns10 nebo jiné?

Příspěvek od c9000 »

přechod z Alesisu na NS 10 bude ale pořádnej šok :)

Uživatelský avatar
jsem.devka
Příspěvky: 270
Registrován: 07 kvě 2007 19:36

Re: Yamaha ns10 nebo jiné?

Příspěvek od jsem.devka »

Alesisy už sem nezapojil ani nepamatuju :)
Teď sem ale byl v jednom studiu poslechnout skladby co dobře znám na NS10kách a taky na KRKách VXT 6. Ty KRKy hrajou skvěle prostorově, panoramaticky taky slyšim všechno, ale ty ns10ky tak špatně nehrály, a x lidí mi říkalo že když to hraje na nich, hraje to všude. Stojej stejně jako ty krky a to ještě bez záruky a starý posílaný z japonska. Ale já nechci kvalitnější poslech, já chci fakt aby to hrálo všude, soustředim se teď na mix, a přepínal bych mezi nima a eventama asp 8, sluchátkama beyedynamic dt 990. fakt nevim jak se rozhodnout, a když mi někdo pomůže, budu mu nadosmrti zavázán :))) VXT 6 nebo NS10?

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: Yamaha ns10 nebo jiné?

Příspěvek od Kermitak »

Jen takova poznamka na okraj - ns10ky maji lidi casto zapojeny na zesilovacich typu Bryston apod., to je taky dobry v techhle uvahach brat v potaz ;)

Uživatelský avatar
jsem.devka
Příspěvky: 270
Registrován: 07 kvě 2007 19:36

Re: Yamaha ns10 nebo jiné?

Příspěvek od jsem.devka »

Kermitag ale slyšel sem že de i jinak. Proto se ptám... díky za rady

Odpovědět