Adam A7X a KRK Vxt 6

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Lahi

Adam A7X a KRK Vxt 6

Příspěvek od Lahi » 29 črc 2013 13:05

Zdravím vás, nemá niekto, alebo nevie tu niekto, kde by sa dali tieto dve bedne vypočuť a navzájom medzi sebou porovnať(najlepšie západné slovensko)? poprípade by som ocenil vaše názory, ktorý z nich je lepší/horší a prečo, ak máte s nimi skúsenosť a kde sa dajú najlepšie zohnať, dík.

Pytkin
Moderátor

Re: Adam A7X a KRK Vxt 6

Příspěvek od Pytkin » 29 črc 2013 14:19

KRKy a kopu inych maju v http://www.on-board.sk .. ale ADAMY nie ..

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 29 črc 2013 17:08

Krky jsem neslyšel, ale Adam A7x je za tu cenu bezkonkurenční bedna. Pěkný středy, vejšky a basy to taky hraje obstojně krom hlubokých subbasů, ale to žádná bedna pod 8 palců nezahraje. Zkrátka vcelku vyrovnané spektrum.
Krky budou mít jiný vejšky.

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 29 črc 2013 21:31

Řešil jsem loni na jaře stejný dilema. Oboje jsou dobrý bedny. Jestli děláš/posloucháš akustickou muziku, kytary, zpěv apod..tak určitě a7x... Jestli elektroniku..hiphop...dnb.. a nemáš moc peněz, tak budeš hodně spokojenej i s vxt6. Já skončil u a7x protože měli na netu víc pozitivních recenzí a taky mi přijde že vxt měli možná až moc pěknej (plnej) bass. Ale neslyšel jsem je vedle sebe...jen s odstupem času a v jiných podmínkách. Určitě někam zajeď si je poslechnout, není nad vlastní zkušenost

delay

Příspěvek od delay » 30 črc 2013 07:42

Možná je zbytečný se omezovat jen na tyhle dva modely ne? Osobně bych dal do výběrovýho hledáčku ještě Focal CMS65, případně Dynaudio BM5A.
Naposledy upravil(a) delay dne 04 čer 2014 06:16, celkem upraveno 1 x.

Lahi

Příspěvek od Lahi » 30 črc 2013 11:20

longsleeper píše:Řešil jsem loni na jaře stejný dilema. Oboje jsou dobrý bedny. Jestli děláš/posloucháš akustickou muziku, kytary, zpěv apod..tak určitě a7x... Jestli elektroniku..hiphop...dnb.. a nemáš moc peněz, tak budeš hodně spokojenej i s vxt6. Já skončil u a7x protože měli na netu víc pozitivních recenzí a taky mi přijde že vxt měli možná až moc pěknej (plnej) bass. Ale neslyšel jsem je vedle sebe...jen s odstupem času a v jiných podmínkách. Určitě někam zajeď si je poslechnout, není nad vlastní zkušenost
jo, v recenziách na oba monitory som sa dočítal viacmenej toto isté.
pozeral som aj nejaké shopy, či by ich tam nemali, ešte ich vyskúšam kontaktovať, či by to nebolo možné dakde si ich ísť porovnať, lebo bez toho je to risk.
Focal CMS60 som našiel akurát už len Focal CMS50 alebo 65, a to už sú trochu mimo môjho dostupného cenového rozsahu a dynaudio BM5k som vygooglil MK2 - cena tiež zaujímavá a porovnateľná s A7x. nejaké výhody/nevýhody dynaudio vs už spomínané dva?

delay

Příspěvek od delay » 30 črc 2013 11:43

CMS50 je fajn bedna, řekl bych přímo moc fajn, ale neměl sem jí vedle A7, A7 sem měl na den s Tannoy Reveal 8D a KRK Rokit 8, tehdy sem si nechal Tannoy, ale dneska bych volil A7. A7X budou trochu jiný.
Abych se ti pokusil lépe poradit, tak by mě zajímalo, jakej máš pokoj (velikost) a akustické úpravy. Je to jeden z faktorů, který bych zvážil při výběru velikosti wooferu.

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 30 črc 2013 13:34

bm5 mk2 mají o dost měkčí..papírovější výšky. Což mě osobně přišlo jako nevýhoda (mám rád jak kdosi tady psal "skleněný" výšky adamů) ale na druhou stranu si umím představit, že na bm5 bych asi vydžel dělat dýl, než si unavím uši. Jo a myslím že bm5 nehrajou tak hluboko jak a7x. Taky byly na mým shopping listu vedle krků a a7x. Ale fakt je to o tom co komu sedne.

delay

Příspěvek od delay » 30 črc 2013 13:52

Co jsem měl možnost slyšet (BM6A) tak podání výšek je určitě zcela jiné, tyhle bedny dominují spíše v basech, které podávájí malinko přikrášleně nebo lépe vyjádřeno přednostně, protože jinak by na nich spousta lidí asi nemíchalo. osobně jsem dal přednost těm Focalům, přišly mi právě někde na půl cesty mezi Adama a Dynaudio. Během roku používání jsem fakt spokojenej, nehrajou tolik dolů, jako sem byl zvyklej ("jen" 55 Hz - proto jsem radil ty CMS65 - já už na ně tenkrát prostě neměl), ale musím říct, že mi to stačí a nic mi nechybí, když slyším problém, tak je to fakt problém a většina věcí mi líp zní kdekoli jinde než na těch monitorech, takže nic nemaskujou a neodpouštěj.
Adamy bych určitě volil též, chybu s nima neuděláš a troufám si říct, že za podobnou cenu získáš trochu hlubší monitoring. Před rokem jsme taky zvžoval 2 + 1 řešení, které by od ADAMA bylo taky na zvážení. Třeba 2x A3X + Sub7 Pro a máš za dvacku celofrekvenční monitoring, se Sub8 tutovka.

Lahi

Příspěvek od Lahi » 30 črc 2013 17:35

zatiaľ to teda vyzerá v prospech Adamov... no tá voľba 2+1 je síce cool, lenže riešiť sub v miestnosti, ktorú ešte nemám akusticky poriešenú (pribudnú bass trapy, panely a difúzory) je trošku riskantnejšie a inak miestnosť je rozmerov 3.8 x 3.41 m, preto mi napadlo už neriešiť 8 palcové speakre, ale len okolo 6-7 palec. a stretol sa niekto s problémami u Adamov, o ktorých som čítal? že šumel tweeter alebo nejaké iné problémy?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 30 črc 2013 20:15

lahi: vsechny adamy celkove sumi o malicko nad prumerem. zalezi, jak daleko je mas. jestli te treba irituje bzuceni LCD (a mas mistnost osetrenou tak, ze ho dobre slysis), mohlo by te to taky stvat. mne to nevadi...

sequel78

Příspěvek od sequel78 » 30 črc 2013 23:19

a co takto nova F-kova seria? konkretne F7? testoval ju uz niekto? cena sa mi zda celkom slusna, podla infa na webe je cena posadena nizssie ako by sa mohlo od tychto monitorov ocakavat...

Lahi

Příspěvek od Lahi » 03 srp 2013 14:45

Brooklyn / juanita juarez píše:lahi: vsechny adamy celkove sumi o malicko nad prumerem. zalezi, jak daleko je mas. jestli te treba irituje bzuceni LCD (a mas mistnost osetrenou tak, ze ho dobre slysis), mohlo by te to taky stvat. mne to nevadi...
to myslím, že taký problém nebude. ako teda pozerám, určite sa posnažím si ich dať na porovnávačku, ale zatiaľ tie adamy vyzerajú, že by to nebola zlá kúpa, vďaka za názory.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 23 srp 2013 13:46

Já jsem poslouchal F5 a "je to hnus velebnosti" A3X byla o dvě kategorie jinde , až jsem si myslel že jsem měl zapůjčený poškozený kousek :-) ale bohužel ne. Za mě určitě řadu F nedoporučuju.
Přišlo mi že ji dělají jenom pro to aby si lidi raději koupily řadu X :-) ,každý soudný posluchač si musí po kontrolním poslechu vybrat řadu X.

sequel78

Příspěvek od sequel78 » 23 srp 2013 21:23

Odpovědět