Digintálne piano

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
Jonas.S

Digintálne piano

Příspěvek od Jonas.S » 25 črc 2013 14:13

Čaute, po niekoľkých rokoch som sa rozhodol, že sa znovu začnem učiť hrať na klavír a kedže predtým som cvičil len na keyborde tak som sa rozhodol, že do toho trochu zainvestujem a kúpim digitáne. Pravdepodobne sa budem učiť tak trochu od základov, takže nemám v pláne kupovať čo najdrahšie. Môj limit je nejakých 400-500 € (aj menej ak by sa niečo našlo samozrejme). Pozeral som na internete a našiel som toto: http://www.bigmusic.sk/pianonova-hp4?id=12106&ItemIdx=9
Chcel by som aby vyzeral podobne ako vyššie zmienený a hlavne mal 88-klávesovú klaviatúru.
Ďakujem za rady.

Pytkin
Moderátor

Re: Digintálne piano

Příspěvek od Pytkin » 25 črc 2013 14:24

Ak chces hentaky celokabinet, tak asi lacnejsie nebude.. Obavam sa, ako to bude hrat.. Urcite si na to chod zahrat do predajne..

Inak tem, kde sa vybera digitalny klavir, je tu viac ne dost.. Staci pohladat..

jazzym

Příspěvek od jazzym » 25 črc 2013 14:44

ja som pred časom predaval yamahu arius140 v zaruke za 450 , nova stala 720 , nechal som sa pri kupe nahovorit prave na take celokabinetne ,.čo som potom lutoval , yamaha hrala vyborne .., pred kupou som čital aj o pianonove nejake recenzie a chvalili ju.
možno najdeš nejakeho blbečka ako ja, čo ti preda za taku sumu daleko lepši nastroj ak ti to teda z druhej ruky nevadí :? , ..
ja už viac nechcem to drevo okolo keybordu.

Jonas.S

Příspěvek od Jonas.S » 25 črc 2013 15:46

z druhej ruky mi absolútne nevadí. a ešte jedna otázka, to čo si napísal že drevo okolo keybordu, myslel som že digitálne piana hrajú lepšie ako keybordy ? a záleží teda odpovedi na túto otázku, ale ešte jedno kritérium, že to piano by malo mať čo najdôveryhodnejší zvuk v tej cene

jazzym

Příspěvek od jazzym » 25 črc 2013 16:56

keybord som myslel klaviaturu akukolvek mimo tej na skutočnom akustickom klaviri, ..
Digitálne piano s tým drevom môže hrať lepšie pokial sa mu urobí kvalitná integrovaná reprodukcia, čo podla mňa yamaha mala zvládnuté výborne.
Teraz by som sa uspokojil so Stage pianom ktoré ani nemusi mať vlastné ozvučenie alebo moc kvalitné. napr.
http://www.muziker.sk/klavesy/stage-pia ... SP-170S-BK
len by som si kupil stojan .. ja totižto velmi rád stahujem nábytok a občas chcem mať klaves v spálni občas v obývačke :wink: to je jediny môj dôvod
prečo nekupovať aj to drevo.
v tychto cenách sa asi len yamahe podari najvernejší zvuk .. ale to necham na iných.. ja som neni prioritne klavesak. nevim. :D

nechcem sa tvarit ze mi to drevo vadilo až tak aby som to predal .. ja som potreboval money :lol: ..s tym že neskor si kupim stage piano ake chcem.

Odpovědět