Gramofon - zesilovač

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
Lemon505
Příspěvky: 4
Registrován: 17 pro 2016 15:23

Gramofon - zesilovač

Příspěvek od Lemon505 »

Ahoj,
mám gramofon "NZC – 040" a bedny "Tesla PF 067 08" , ale hraje to docela potichu, vzhledem k velikosti a síle beden. Problém bude asi v tom, že nemám zesilovač, že? (Nebo předzesilovač? Nevím, jaký je v tom rozdíl.) Jsem v tomhle docela neznalý. Mohli byste mi nějaký doporučit? Raději nějaký starší, bazarový (Tesla?). Díky moc!

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Gramofon - zesilovač

Příspěvek od Pytkin »

to pismeno Z v nazve (NZC) znamena , ze to ma zabudovany zosilovac .. bez zosilovaca boli NC modely .. Zosilovac ma vsak len 2x 5W , preto to hra ticho .. Treba kupit silnejsi ..

Lemon505
Příspěvky: 4
Registrován: 17 pro 2016 15:23

Re: Gramofon - zesilovač

Příspěvek od Lemon505 »

A je třeba kupovat nový gramofon, nebo se to dá vyřešit nějakým externím zařízením?

biscuit
Příspěvky: 10636
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Gramofon - zesilovač

Příspěvek od biscuit »

podle tohohle:
http://stareradia.blog.cz/1004/tesla-nzc040
to ma vystup primo z prenosky. tzn. gramofon bez uprav pouzijes i k zapojeni s jinym zesilovacem, ktery ma vstup pro magnetodynamickou prenosku (integrovany ten spravny predzesilovac). potrebujes akorat kabel DIN (petikolik) -> 2x cinch (za predpokladu, ze novej zesilovac bude mit RCA vstup pro gramofon).
btw. ten vestavenej zesilovac v tom gramofonu je teda opravdu z nouze cnost i na tu dobu. on zrovna i tenhle gramofon nepatril k tomu nejzdarilejsimu co tesla uklohnila... jestli mas ambice poslouchat desky nejak seriozneji, mozna by nebylo marny se kouknout aspon po necem z te rady nc, nebo vubec necem modernejsim.

Lemon505
Příspěvky: 4
Registrován: 17 pro 2016 15:23

Re: Gramofon - zesilovač

Příspěvek od Lemon505 »

Děkuju moc! A nějaký povedený Tesla zesilovač (nebo řadu) neznáte? Taky už mi došlo, že ten gramofon nebude bůh ví jak dobrej, ale zatím mi stačí. Určitě kouknu na nějaký z té řady nc, s magnetodynamickou přenoskou. Ale teď mě spíš pálí to, že nemám ten zesilovač.

biscuit
Příspěvky: 10636
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Gramofon - zesilovač

Příspěvek od biscuit »

zesilovac od tesly bych asi nebral. sam jsem teda mel jen jeden (azs 220) a nemuzu rict, ze by to bylo neco, co by potesilo trochu narocnejsi ucho.

kdyby to mela bejt vylozene retro sestava, koupil bych treba neco takovyho:
http://www.midi.cz/inzerat/167489/pioneer-sa-720/

ale nevim, jaky mas bedny a taky jaky mas naroky...

Lemon505
Příspěvky: 4
Registrován: 17 pro 2016 15:23

Re: Gramofon - zesilovač

Příspěvek od Lemon505 »

Bedny jsem popisoval, mám "Tesla PF 067 08". K nárokům bych řekl, že čím lepší poměr cena-výkon, tím lépe :) řekněme, že bych to viděl do těch 3-5 tisíc, V lepším případě bazarového, protože bazarový zesilovač za 3 tisíce bude určitě hrát jinak, než nový za 3 tisíce, ne? Rád bych si časem koupil i lepsí gramofon. Nevíte, alespoň, na co bych si při výberu měl dát pozor, a čemu se třeba vyvarovat? Jaký zesilovač používáte vy?

biscuit
Příspěvky: 10636
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Gramofon - zesilovač

Příspěvek od biscuit »

jestli to "vy" ma bejt vykani, tak to se tady (myslim, ze zaplatpanbuh) nenosi - a neni to zadna neucta, nebo nevychovanost ;-)
bazarovej zesilovac je fajn, ale je treba pocitat se dvema dulezitejma nedostatkama, ktery te muzou s pomerne velkou pravdepodobnosti postihnout:
- vyschly elektrolyty
- opotrebovany, nebo zaneradeny potenciometry a prepinace (chrasti)

ja osobne travim 90 % veskeryho poslechu na dvojici aktivnich beden. treti sestavu mam klasickou a tam mam hifi sony ta-f530es. pouzivam ho sem tam na film (stereo me neurazi), na gramo a na kazetak. za me, jakejkoliv solidni hifi zesilovac s mosfet koncem a poctivym trafem udela dobrou sluzbu. btw. ja jsem u svyho zesilovace menil po case jak kondenzatory, tak i potenciometr ovladani hlasitosti.

Odpovědět