High-end sluchátka

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
Potoso

High-end sluchátka

Příspěvek od Potoso » 13 lis 2014 17:40

Dobrý den,
Hledám si nějaké sluchátka pro nošení do školy a různě. Nechci on eary, nejsou mi tak pohodlné jako over eary. Max bych za ně chtěl dát 7 tisíc, ale nejraději bych byl kolem 5ti. Zatím moji dva favorité jsou Sennheiser Momentum a Sony MDR-1R. Většinou budu hudbu poslouchat přes mobil. Doma přes PC. Chtěl bych nějaké pohodlné se super zvukem a né nějaké ošklivky :D.
Děkuji za všechny rady
Děkuji.

akusobick

Re: High-end sluchátka

Příspěvek od akusobick » 13 lis 2014 18:59

Momentum mam asi rok - krmim je iPodem- kapku vic basy(to mam rad) a nejsou nahore tak svetly, ale zase neunavijou. Na obyc. prenosny prehravac toho moc lepsiho neni.

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 13 lis 2014 21:18

Sorry za mozno prizemnu uprimnost, ale sluchatka za 7tis k mobilu=E
V zaujme tvojej penazenky a zdravemu pomeru cena/vykon k danemu retazcu, ti bude stacit polovicny rozpocet bohate

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 13 lis 2014 21:32

Momentum stojí 4k (už)
Slyšel jsem je sice jen asi patnact minut v kramu, ale láska na prvni poslech i pohled.
Oprava: jo pořád stojí skoro 7, za čtverku je ta menší verze on ear....uniklo mi že se vyrábí
Naposledy upravil(a) longsleeper dne 13 pro 2014 18:12, celkem upraveno 2 x.

Potoso

Příspěvek od Potoso » 13 lis 2014 21:43

To souhlasím s tím, že mobil není nejlepší zdroj. Mám ještě doma iPod nano asi 4 roky starý. Mobil mám nexus 5. Nakonec jsem si ještě našel V-moda sluchátka, které se mi též zamlouvají. Ano ty on eary stojí 4k. Velké over eary stojí 7k

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 lis 2014 22:08

kolega si zrovna kupil dake Marshall a dost si ich pochvaluje ..

Potoso

Příspěvek od Potoso » 13 lis 2014 22:28

Já se nemůžu rozhodnout :D. Ještě pořád koukám na sony MDR-1R, ale nějak mizí z obchodů :/.

Stan

Příspěvek od Stan » 13 lis 2014 23:44

Koss Potra Pro. Mam dvoje a nemuzu si ztezovat. Celozivoni zaruka taky neni k zahozeni. Mam i jedny Koss Sporta ale ty se vali v supliku jiz nekolik let. Myslim ze tyhle sluchtaka te nezklamou.

http://www.koss.com/en/products/headpho ... _Headphone

lavender

Příspěvek od lavender » 14 lis 2014 07:30

Sennheiser Px100. prave z porta pro som na ne presiel a su ovela pohodlnejsie a zvukovo vyvazenejsie. aj na dlhe posluchy. porty hraju cosi, co mi unavovalo usi.

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 14 lis 2014 07:48

Stan píše:Koss Potra Pro. Mam dvoje a nemuzu si ztezovat. Celozivoni zaruka taky neni k zahozeni. Mam i jedny Koss Sporta ale ty se vali v supliku jiz nekolik let. Myslim ze tyhle sluchtaka te nezklamou.

http://www.koss.com/en/products/headpho ... _Headphone
Za ty peníze jsou Porta dobrej kup, ale s výše zmiňovanýma bych je radši nesrovnával :twisted:

Stan

Příspěvek od Stan » 14 lis 2014 11:21

Ja nic nesrovnaval ale jen regoval na " do skoly" a "na mobilu"

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 14 lis 2014 14:36

No Koss porta pro mám někde 5let v šuplíku taky, ale je to zahuhňaná katastrofa :-)

Zase už se opakuju, a slibuju že už naposledy :-)
doporučuju nové Apple Earpods , za 700,-kč jsou zvukově exceletní,
Já také nesnáším in eary sluchátka ten pocit jako když se člověk potopí pod hladiunu a zalehlne mu ucho, ale Earpody jsou pro mne velice pohodlné a "dlouho nositelné" bez jakékoliv bolesti ucha.

POZOR !! na čínské kopie !!! , které už jsou všude po netu, doporučuji je koupit ve slušnějších obchodech.Kde je jistota originálu.

Dále pozor !! na 4 pinový Jack 3,5 ,nemusí se to se vším kamarádit, jistota je redukce.Nebo Apple zařízení.
Třeba na mixu je musím zapojit jenom tak lehce na 80% díry :-) jinak jedou v takovém jakémsi hnusném mono rozfázovaném zvuku o 10db potišeji. Pokud by je takhle někdo slyšel a na vině byla právě tahle nekompatibilita konektorů, řekl by co je to za hnus sluchátka ? :-)

Potoso

Příspěvek od Potoso » 14 lis 2014 17:37

Ahoj,
Dneska jsem se šel podívat do audigo.cz. Mají jich tam opravdu dost na vyzkoušení. Hned ze začátku na mě vykoukly momentumy. Říkal jsem si to jsou to on eary koukám, podívám se na cedulku a vidím tu cenovku, kouknu se znova a opravdu to byly over eary. Byly tak neskutečně malinké. Skoro žádný rozdíl oproti on earum. Over eary bych je tím pádem ani nenazval. Pokračoval jsem dál. Dal jsem se k V-modám. Na obrázku vypadaly obří. V realitě stejné zklamání jako momentum. Malinké skoro jako on eary. Ani jedny mi neobepnuli uši a to je veliké nemám. Zkouknul jsem také solrepublic master tracks. Mušle už měly dostatečně velké, ale měly moc tlustou výstuž (nevím jak bych to nazval :D). Pocit při nasazení bylo jako kdybyste měli na hlavě on eary. Dostal jsem se až k Audio technikám ATH-M50X. Konečně trochu připomínali over eary. Pořád bych chtěl trochu větší, ale s nimi jsem byl již spokojen. Jen tak ze srandy jsem se kouknul na AKG Q 701. Zvuk bomba :) a pocit z otevřených sluchátek byl také zajímavý. Mají oválné mušle. A to mi asi sedlo nejlépe. Takto zkončil moje zkouška. Doma jsem se ještě podíval na AKG 550 a to jsou moji favoriti. Velké mušle, zvuk podle recenzí také super, celé z kovu (domnívám se) a prostě bomba :).
Docela zklamání :D.
Děkuji za všechny rady :)
Pokud byste něco věděli o AKG 550 napište prosím :)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 18 lis 2014 00:11

No, tak tomu hovorim sluchatka k mobilu... :lol:
Btw. chcel by som byt synom tvojho otca. Kolko mas kapesne ?
Velke sluchadla Ti mobil neutiahne. Nema na to stavane vystupy. Zaplatis X-tisic Kc a zvuk bude stejne ako za 1200.

Odpovědět