Jaké studiové monitory?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Torch

Jaké studiové monitory?

Příspěvek od Torch » 01 pro 2010 16:57

Dobrý den,

delší dobu uvažuji nad výběrem nových studiových monitorů. Při výběru jsem narazil na tyto ovšem nevím které z nich vzít. Popř. jiné monitory do 15 tisic pro skladbu. (Viz http://www.youtube.com/watch?v=6xQnsCZfYKQ, tedy záleží na silném kicku a bassách).
Právě díky kicku a bassám se více přikláním ke KRK 8 G2 (8"), ovšem pro ostatní hrajou také jiné přednosti...

Pobeží se zvukovkou LEXICON LAMBDA.

Zmiňované vybrané monitory:

GENELEC 8020
http://www.thomann.de/gb/genelec_8020bpm_anthrazit.htm
KRK Rokit 8 G2
http://kytary.cz/krk-rokit-8-g2/HN100815/
KRK VXT4
http://kytary.cz/krk-vxt4/HN092616/

Popřípadě někdo něco doporučte... Děkuji Torch

c9000

Re: Jaké studiové monitory?

Příspěvek od c9000 » 01 pro 2010 17:01

never, never,never ending story! :)
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 01 pro 2010 17:49

Prihreju si trosku polivcicku, mam na prodej Mackie HR824 (prvni verze, Made in USA), musel bys sice lehce pritlacit na cenu, ale zas by to bylo lepsi, nez RP8 (sam jsem Rockity predtim mel, i kdyz mensi). Puvodni majitel byl KAYKO tu z fora a ja je mam celou dobu na stole u me doma, takze 100% stav.

Jinak pokud ti jde o silne basy, tak bych rozhodne nesel pod 6", VXT i Genelecy sice budou celkove hrat lip nez ty Rockity, ale u basu bys mohl mit dost problem. Jedine pak poridit k tomu sub, ale to je zas cenove nekde uplne jinde.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 pro 2010 18:09

Rockit urcite nie .. Radsej VXT .. a pritlacit na VXT6 , ak ide o basy .. alebo VXT8 .. ale zvukovo je VXT seria uplne inde ako rockit ..

Torch

Příspěvek od Torch » 03 pro 2010 17:02

Rozhodl jsem se tedy investovat o něco víc, přitlačil bych i na ty VXT8... Ale říkám si za cenu VXT8 bych mohl mít DYNAUDIO BM5A MKII (http://www.thomann.de/gb/dynaudio_bm5a_mkii.htm). Dyna jsou na tom zvukově ještě lépe, nebo ne?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 pro 2010 02:27

Chystame sa spravit porovnanie VXT a Dynaudio MB5a MK2 .. ale nejak zatial nebol cas ..

emptysound

Příspěvek od emptysound » 04 pro 2010 10:13

Slyšel jsem vedle sebe VXT6 a Dynaudio BM5a. Dynaudia mají daleko lepší podání prostoru, mají velmi nenucený a přirozený zvuk (ve srovnání s VXT). VXT mají naproti tomu víc středů a oproti Dynaudiím mě zněly tak nějak chemicky a zkresleně. VXT mají podle mě takový kompaktnější zvuk, Dynaudia zase víc detailnější. Celkově se o Dynaudiích říká že jsou trochu hi-fi, což podle mě pramení z toho že jsou na středech lehce jakoby propadlé (opět jen ve srovnání s VXT6), já jsem si vybral Dynaudia, protože mi na VXT6tkách vadila právě ta přemíra vyšších frekvencí a taky mi přišel zvuk z Dynaudií velmi prostý a docela kritický.

Jinak co se týče basů, tak oba monitory nezahrají spodní spektrum téměř vůbec. Tak od 50 Hz dolů sice basy jsou, ale se značným útlumem.

Záleží na tobě co ti bude vyhovovat a taky v jakém prostoru budou. Pokud máš třeba prostor ve kterém je hodně pohltivých materiálů (úběr výšek), tak budou fungovat dobře právě VXT8. Dej si ale bacha na malou nevytlumenou místnost, do které narveš VXT8, to nebude téměř určitě fungovat, protože na basech ti to ta místnost hódně zkreslí. Tam jsou právě vhodnější menší palce.

Další věc na kterou si dej pozor je, že pokud budeš mít bedny které budou hrát hodně basů, tak materiál který budeš produkovat bude mít tendenci ty basy nemít (protože je má poslech). Je to vždycky naopak. Taky to záleží ale na naposlouchání monitorů, takže pokud ty monitory znáš tak tohle nebude platit.

Celé jenom pár mých nezkušených zkušenosti. Berte z nadhledem a rozhodujte se podle toho co Vám vyhovuje.

Jirka

emptysound

Příspěvek od emptysound » 04 pro 2010 10:20

Ještě poznámka: Ty Mackie co nabízí Wohma mi příjdou jako velmi dobrá volba. Míchá na nich třeba Simon Posford (Shpongle, Halucinogen, Younger Brother).

Fractal

Příspěvek od Fractal » 04 pro 2010 11:44

pokud ti jde o kick a basu vyhnul bych se genelecům a šel bych opravdu do těch Mackie, v žádném případě neprohloupíš a když tě začnou nudit, prodáš je s minimální ztrátou

Daihen

Příspěvek od Daihen » 09 čer 2013 13:41

Mám doma studiové monitory na kterých se snažím dělat drum and bass, ale zdá se mi, že maji příliš silnou basu jsou to Alesis M1 active Mk2 máte nekdo zkušenosti jestli to jsou vhodné studiové monitory.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 09 čer 2013 14:10

daihen: monitory urcite nemaji "prilis silnou basu". maji vcelku vyrovnanou charakteristiku. problemem bude tva mistnost a mozna nejaky kmitocet, ktery ti v ni rezonuje. u me doma napriklad rezonuje ton "a". doporucuju temata o akustickych upravach mistnosti zde na foru.

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 26 čer 2014 12:33

Zdravím ľudkovia, viem že sa tu podobná téma riešila už X krát, ale som v oblasti štúdiových monitorov úplný amatér, takže budem rád ak mi poradíte.

Potreboval by som na doma pár aktívnych štúdiových monitorov na ozvučenie stage piana a taktiež na občasné mixovanie pri tvorbe štýlov na samohrajke.
Monitory budú používané v byte, pri relatívne nízkej hlasitosti a v nie veľmi dobre akusticky riešenej miestnosti (obývačka - plávajúca podlaha a iba malý koberec).

Viem, že hlavne tá neupravená akustika mi bude robiť dosť problémy, ale spolieham sa na to, že mi to bude hrať vždy o čosi obstojnejšie ako teraz jedna aktívna 400W bedňa, ktorá tu je absolútne nepoužiteľná. Aj preto teraz hrávam 99% času na slúchadlá...

Cena za oba monitory spolu max 350 Eur... Ďakujem za každú radu.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 26 čer 2014 13:15

vubec to neres, bez nekam, poslechni, vyber, dones domu a pouzivej. jestli to nemas daleko do blavy, zkus onboard ;-)

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 26 čer 2014 13:19

OK, len by som potreboval aspoň trochu poradiť, akým smerom sa uberať... Veľkosť, značka atď...

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 26 čer 2014 13:31

Nekupuj na slepo, nejdřív si jich několik poslechni. Tady je několik tipů.
Presonus Eris 5 nebo 8, Adam F5..7, Krk Rokit 6..8, Mackie mr 5, Behringer Truth, M-Audio BX ...
Nebo z bazaru Krk vxt4, Adam a5x,

Odpovědět