jakou interní "universální" zvukovku s S/PDIF?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
scream

jakou interní "universální" zvukovku s S/PDIF?

Příspěvek od scream » 09 pro 2009 13:18

Zdravím, toto fórum sem objevil nedávno a jak sem to tu tak pročítal, došlo mi, že bych se měl zeptat právě zde, protože je tu spousta lidí s dobrým přehledem o slušných zvukových kartách. Sice je primárně využívají na něco jiného, ale to snad nebude až takový problém....

Sháním vhodného kandidáta na místo zvukovky do HTPC, který bych chtěl používat jako transport převážně pro přehrávání hudby. Sem tam bych rád i něco změřil, ale spíš orientačně, zde by to nebylo kritické (akustika místnosti, bedny, atd....), preferoval bych interní verzi. Stejně tak bych byl raději za coaxiální výstup, pokud by to nemělo mít i současně optiku. Digitální vstup nepotřebuji. Analogové výstupy by byly fajn, ale nejsou podmínkou. Jako velkou výhodu bych viděl, kdyby zvládala multikanál (kdybych se někdy v budoucnu zbláznil) a operační systémy x64. U toho multikanálu (bohatě stačí 5.1) by mi defacto i stačito, kdyby to šlo jen po digitálu ven, protože bych určitě využíval DAC v AVR. I v momentálním stavu pro stereo předpokládám použití ext. DAC, ale stereo analogový výstup na monitory by se někdy hodit mohl. Jestli někoho napadá nějaký vhodný kandidát s cenou řekněme do cca 6000, byl bych opravdu vděčen. Já sem zatím nenašel nic, co by splňovalo vše. Nebo jsou to klasický spotřební PC značky, kterých se docela obávám. Předem velký dík za postřehy. :mrgreen:

Neural_I

Re: jakou interní "universální" zvukovku s S/PDIF?

Příspěvek od Neural_I » 09 pro 2009 21:22

RME HDSP 9632 nebo 9652
spolehlivy zvukovky na PCI port, latence 3ms realna, SPDIF IO, ADATy, moznost rozsireni o LINE IO, cena prijatelna (bazar), kvalita solidni
mam HDSP 9652 a je to hodne univerzalni, ma SPDIF a 3xADAT IO, tj, mam hafo moznosti pripojit¨jakykoliv externi DA a AD prevodniky nebo nastroje nebo efektovky atd, pricemz zaklad zustava. muzu jen doporucit

kexik

Příspěvek od kexik » 10 pro 2009 09:21

rme je overkill... uplne vyhovie hocaka poloprofi zvukna, m-audio z delta serie, esi julia, e-mu 1212m, atd, atd. vsetky vedia bypassnut ac3 na spdif, cize multikanal mas jasny. ak chces mutikanal aj s analogom, tak m-audio revolution (uz sa nerobi ale snad ju este kupis) alebo m-audio delta 1010lt, ta ma dokonca v driveri plnu podporu 7.1 vratane vyhybiek a eq na nastavenie retazca... a dokonca ma wordclock, keby si tym chcel napajat nejaky hi-end

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 pro 2009 14:01

pripadne emu 0404 .. maju jednu v sofose ..

scream

Příspěvek od scream » 17 pro 2009 01:57

děkuji za odpovědi. nemá někdo z vás zkušenosti s nějakou z těchhle karet a její kompatibilitou s Vistama 64bit? Moje představa je, že jak ve stereu, tak na kino bych chtěl využívat zvukovku pouze jako transport pro externí DAC. Našel sem jeden zajímavý přístroj (yamaha dsp-e800), což je dekodér (DD,DTS, DPL) s 3kanálovým zesilovačem pro cent a surroundy, který by mi maximálně vyhovoval v tom, že nezasahuje do stereo aparátu. Nevím, jak to hraje, ale na kino nemám žádné velké nároky, takže si myslím, že by mě to nezklamalo. V takovém případě bych ale asi potřeboval 2x digital out, což jak koukám je asi problém, že?

kexik

Příspěvek od kexik » 17 pro 2009 12:11

najdu sa karty s dvoma konektormi, s optikou aj koaxialom, napriklad e-mu 1212. tam mozes zapojit jeden pristroj do koaxialu, druhy do optiky a softverovo prepinat, kam pojde spdif signal.
http://www.emu.com/products/product.asp?product=9872
a aj inak je to celkom solidna volba

scream

Příspěvek od scream » 17 pro 2009 19:53

kexik: ta se mi docela líbí. Nejdřív sem myslel, že neni vista ovladač, ale něco sem tam o něm našel, tak by to snad mohlo makat. Trošku mě mrzí, že to nemá podporu 192khz po koaxu, ale to by se asi dalo přežít. Jak tak koukám ale do tý specifikace, tak jestli tomu dobře rozumim, tak na 6-8 kanálů to podporuje po optice vzorkovací kmitočty do 48khz. To znamená, že to je schopný poslat po optice Dolby Digital signál, ale DTS a novější formáty už to nezvládne? Nebo sem to blbě pochopil? Mohlo by to bejt to správný řešení. I cena je fajn. Jediný, co to nemá je teda mikrofonní vstup, je to tak, že :?: Nepotřebuju phantom, ale napojit klasickej PC mikrofon by se mi hodilo. :mrgreen:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 pro 2009 22:41

HDaudio formaty sa cez optiku (globalne cez spdif) poslat nedaju .. na to treba HDMI ..

kexik

Příspěvek od kexik » 18 pro 2009 09:03

klasicky pc mikrofon zapojis do obycajnej onboard zvukovky a nakonfigurujes ju ako default recording device vo windows... to vobec neni argument proti nicomu, takto sa to bezne robi koli skypu a tak...

co sa tyka viackanalu s vyssim samplerate, je to ako vravi pytkin... uz ac3 v 48kHz rozliseni je vlastne porusenie spdif standardu, ale rychlostou to staci. na vyssie samplovacky uz nestaci sirka pasma beznych spdif chipov, takze to nepobezi na ziadnom zariadeni

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 pro 2009 10:39

Myslím že tam ide aj o ochranu. Spdif neponúka take moznosti ako hdmi.

scream

Příspěvek od scream » 19 pro 2009 00:34

Pytkyn: Jasně, toho sem si vědom. Nejde mi ani tak o HD formáty. DTS je poslední co mě zajímá. A jestli se nepletu, tak to je 96khz. To by mělo po optice nebo koaxu ještě projít ne? Nebo se pletu? HDMI je jistě super, ale když bych měl nějaký AVR s HDMI, tak bych musel mít základní desku nebo grafiku s HDMI a pak bych asi ani zvukovku nepotřeboval ne? Nebo myslíš, že by tam mohl být nějaký zvukový rozdíl? Ono jich ani moc zatím není. Napadá mě bez hledání snad jen Asus Xonar, o ktrém nevím co si mám myslet.
Kexik: Jasně, to je taky řešení. Koupil sem si ale měřící mikrák a rád bych i měřil. Nevím, jestli onboard Realtek je uplně nejstastnejsi :roll:
ESI Juli by ho měla mít ne?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 pro 2009 01:39

scream : jasne .. DTS 2496 ide v pohode po spdife .. pisal si ale o novsich formatoch , z coho som usudzoval , ze ti ide o DOLBY TRUE HD a DTS MASTER ..

nunu

Příspěvek od nunu » 20 pro 2009 22:13

Obavam se ze true hd a dts master ti kokoti bloknou a jedinne do ceho je "dovoli" pustit bude HDMI 1.3, takze lamat si hlavu s zvukarnou ktera je prehraje nema smysl. Ona je prehraje jiste kazda, ale trosku je predem degraduje -)) Treba do 16/48. Fuj -)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 pro 2009 00:03

nunu : no to neni tak jednoduche .. aby ich degradovala do 16/48 , tak by to musela napred dekodovat ..

nunu

Příspěvek od nunu » 21 pro 2009 09:52

myslim ze ne, dekoduje a prevede to softwerovy prehravac a ten to posle uz na zvukarnu zprnene, viz dvd-a na pc a nebo LPCM stopy v dvd, taky je nepusti do spdif v "plne" kvalite. nastesti to driv nebo pozdeji nekdo prolomi a pak se to vyextrahuje a prehraje spriznenyma prehravacema nebo prevede rovnou na vicekanalovy wav tak jak se to bezne deje s dvd-a. Ale verim ze takovy film s 8ch zvukem ve 24/96 musi byt masakr. u nejakeho hororu bych byl posrany strachy -)

Odpovědět