Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio test

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
RP7
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2011 16:46

Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio test

Příspěvek od RP7 »

Zdravím,

přemýšlím o koupi zvukové karty, požadavky: Mic.pream.-in, Midi, XLR input, Phono input (není nutný), SPDIF x ADAT, Headphone-out.
Karty bych chtěl používat také s HP-620-Celeron-Dual-Core-T3000-1,8Ghz-3GB-RAM (lze až 8GB RAM)-64bit-Windows-7.
Přemýšlým o : E-MU 1616m, RME Babyface nebo RME FF 400.

U E-MU 1616m mne mate relativně nízká cena. RME FF 400 je skoro řádově dražší, naproti tomu podle technické specifikace a z reakcí (např. na Gearslutz.com ) spíše doporučují E-MU 1616m pro lepší technické hodnoty...
E-MU 1616m je zajímavá připojením PCMCIA na laptoop, ale můj HP 620 má Express Card tzn. musel bych dokoupit redukci. A existuje i redukce z PCMCIA na PC, až za čas postavím PC.
RME FF 400 má připojení přes fireware tzn. dokoupit řadič Fireware - Express card.
RME Babyface má připojení přes usb (HP 620 má vstup), ale několik známých odrazuje kvů-li usb, údajně to bude už při několika stopách a vst efektech v Nuendu nebo FL 10 pomalé...

1) Porovnával někdo testem výše napsané zvukové karty, může zhodnotit případně poslat audio vzorky?
/mic preampy, ad-da převodníky, phono input, headphone output/
2) Zkušenosti s rychlostí pokud použiji řadič-redukcí PCMCIA na Express Card a PCMCIA na PC u zvuk. karty E-MU 1616m
a řadič Express card - Fireware u zvuk.karty RME FF 400?
3) E-MU 1616m bych chtěl používat také s HP-620-Celeron-Dual-Core-T3000-1,8Ghz-3GB-RAM (lze až 8GB RAM)-64bit-Windows-7
, nebudou problémy s výkonem laptoopu a 64 bit Windows 7 ?
4) Proč E-MU 1616m nekoupit, pokud mám i nabídku použité za 3900,-Kč?
Proč RME Babyface nekoupit, pokud mám nabídku použité za 8900,-Kč?
Proč RME FF 400 nekoupit, pokud mám nabídku použité za 12 000,-Kč?

Cenové rozdíly nehrajou velkou roli, jedná se mi o co možná "nejlepší zvuk",rychlost-stabilitu v rámci kategorie uvedených zvukových karet.
Právě proto by potěšily i audio ukázky z případného testu.
Díky za reakce.

Která ukázka z odkazu má lepší zvuk?

http://www.ulozto.cz/xHf74Du/1-a-noeffects-wav

http://www.ulozto.cz/xd4MGgK/2-b-noeffects-wav

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Re: Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio

Příspěvek od delay »

Měl sem E-MU 1212m, což je zvukově to samý jako 1616m a rozhodně hraje hůř, než ostatní "dospělé" karty. Konkrétně byla testována s ECHO Audio Layla 24/96, která zase dále s Yamaha 01x a nějakou RME. Kromě 1212m hrály všechny karty prakticky identicky bez signifikantních změn v podání sterea i frekvencí. Už sem to tady psal aspoň 2x, ale 1212m měla oproti ostatním méně výrazné stereo, nepřesné výšky i basy...

Tudíž bych šel klidně do bazarovky, ale ne E-MU, navíc ty jejich drivery stojej za prd.

RP7
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2011 16:46

Re: Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio

Příspěvek od RP7 »

Díky za reakci.
Pokud můžeš zašli audio vzorky z testu.

Wohma
Příspěvky: 1655
Registrován: 05 říj 2007 08:30

Re: Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio

Příspěvek od Wohma »

Pokud by ses rozhodl pro FF, tak mi rozhodne napis, kde muzes mit bazarovku Babyface za 8900 :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio

Příspěvek od Pytkin »

urcite by som radsej bral zvukovku na USB , resp. strasne fandim tym novym RME zvukovkam , co idu aj na FW aj na USB ..

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Re: Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio

Příspěvek od delay »

RP7 píše:Díky za reakci.
Pokud můžeš zašli audio vzorky z testu.
Sorry, já nic nenahrával, pouze poslouchal, měl sem to hozený do splitteru a jen přepínal drivery. Byli jsem u toho dva a děllai si poznámky a postřehy se shodovaly na 100%.

RP7
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2011 16:46

Re: Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio

Příspěvek od RP7 »

OK, škoda.

Jenom malej test.

Která ukázka má nejlepší zvuk?
Která z nich je E-MU 1616m?

http://www.ulozto.cz/xfCvmih/ad-convert ... -1-2-3-wav

Uživatelský avatar
Vrzalík
Příspěvky: 488
Registrován: 27 říj 2009 10:29

Re: Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio

Příspěvek od Vrzalík »

Mám RME FF UCX a jsem spokojený. Pokud je méně peněz, vzal bych Babyface, jinak zřejmě FF UC či UCX. Jak zmiňoval Pytkin, zvažoval bych, jestli je vhodné firewire řešení. To je dle mne v dnešní době na ústupu. Mám totiž pocit, že výrobci čím dál víc protlačují USB řešení ( např. Apogee Duet 2, Babyface, Fireface UC, UCX má i firewire) nebo si můžeš počkat na nějakou thunderbolt kartu ( znám zatím jen Apollo) :). Tam je zřejmě budoucnost.

Také ne každý běžný notebook firewire rozhraní má :(. Takže pokud se pro firewire rozhodneš, budeš mít např. při výběru notebooku užší výběr. Můj názor :wink:

Wohma
Příspěvky: 1655
Registrován: 05 říj 2007 08:30

Re: Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio

Příspěvek od Wohma »

U notasu se to da resit PCMCIA kartou (nebo jak se ten posledni standard jmenuje, vsak vite, co myslim), ale jsou to dalsi naklady a potencialni trable. Souhlasim, ze FW to ma do budoucna spocitany, i kdyz jsem jeho velky zastance.

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Re: Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio

Příspěvek od fova »

RP7, reaguji na tvoji PM:

EMU 1616M není špatná volba . Pokud budeš nahrávat na mikrofon typu Neumann TLM102, tak úplně v pohodě postačuje. On se vliv karty a převodníku někdy zbytečně moc přeceňuje. Ve výsledném zvuku má obrovský vliv na kvalitu interpret a zvuková úprava místnosti, pak teprve mikrofon, pak předzesilovač a téměř na konci je převodník, následován např. kabeláží.
Rozdíl mezi EMU a RME určitě slyšet je, ale není to nic zásadního, udělá ti to dejme tomu 10% výsledné kvality zvuku. To rozdíl mezi mizerným a dobrým mikrofonem ti klidně udělá 30% výsledné kvality zvuku.
Skok z EMU na Lavry už je podstatný a skoro se to rovná rozdílu mezi kvalitním a nekvalitním mikrofonem. Najednou slyšíš úplně nové věci, o kterých jsi předtím ani netušil, že v nahrávce jsou. Zase je to obrovský skok cenově a každý si musí rozmyslet, jestli mu to za to stojí. Pro ty mikrofony, které jsi zmiňoval mi přijde Lavry až zbytečně dobrý a EMU jim bude rovnocenným partnerem. Pokud nejsi omezený finančně, tak RME bude o něco lepší volba.
Radši ale zainvestuj do nějakého slušnějšího preampu a poslechu, pokud už tohle nemáš také vyřešeno.

USB bych se osobně vyhnul. Najdi si tady na fóru o tom nějaké články.

Zvukové ukázky srovnání karet někde mám, ale hledat je nebudu. Nemám na to čas. Takže asi tak...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio

Příspěvek od Pytkin »

Lacne notasi casto nemaju ani express card.. Usb je dnes urcite lepsia volba..

RP7
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2011 16:46

Re: Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio

Příspěvek od RP7 »

fova píše:RP7, reaguji na tvoji PM:

EMU 1616M není špatná volba . Pokud budeš nahrávat na mikrofon typu Neumann TLM102, tak úplně v pohodě postačuje. On se vliv karty a převodníku někdy zbytečně moc přeceňuje. Ve výsledném zvuku má obrovský vliv na kvalitu interpret a zvuková úprava místnosti, pak teprve mikrofon, pak předzesilovač a téměř na konci je převodník, následován např. kabeláží.
Rozdíl mezi EMU a RME určitě slyšet je, ale není to nic zásadního, udělá ti to dejme tomu 10% výsledné kvality zvuku. To rozdíl mezi mizerným a dobrým mikrofonem ti klidně udělá 30% výsledné kvality zvuku.
Skok z EMU na Lavry už je podstatný a skoro se to rovná rozdílu mezi kvalitním a nekvalitním mikrofonem. Najednou slyšíš úplně nové věci, o kterých jsi předtím ani netušil, že v nahrávce jsou. Zase je to obrovský skok cenově a každý si musí rozmyslet, jestli mu to za to stojí. Pro ty mikrofony, které jsi zmiňoval mi přijde Lavry až zbytečně dobrý a EMU jim bude rovnocenným partnerem. Pokud nejsi omezený finančně, tak RME bude o něco lepší volba.
Radši ale zainvestuj do nějakého slušnějšího preampu a poslechu, pokud už tohle nemáš také vyřešeno.

USB bych se osobně vyhnul. Najdi si tady na fóru o tom nějaké články.

Zvukové ukázky srovnání karet někde mám, ale hledat je nebudu. Nemám na to čas. Takže asi tak...
Díky za obsáhlou odpověd!
Vidím problematiku podobně až na zkušenost-možnost srovnání v rámci EMU - RME -Lavry, kterou zatím nemám.

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Jakou zvuk.kartu:E-MU1616m-RME Babyface-RME FF400-audio

Příspěvek od hubert »

Tiez som roky uprednostnoval FW karty pred USB...ale tie casy kedy bol na to nejaky relevantny dovod su uz prec. V tych casoch mala vacsina USB zvukovych kariet pomerne mizerne napisane drivre....teda az na par vynimiek. Dnes sa aj vyrobcovia kariet zrejme viac snazia, kedze ich vyrobcovia PC a NTB jednoznacne tlacia do USB. Vysledok je fakt vidiet....dnesne USB karty su uplne v pohode aj po stranke latencie aj stability a nevidim v nich ziaden problem oproti FW. Kedze okrem toho ze mam s pouzivanim takychto kariet aj prakticke skusenosti, dost tychto kariet instalujem nakolko ich predavam a musim ich zakaznikovi predviest. Sam som v minulosti v studiu pouzival FW kartu Presonus Firestudio.Dnes prave z dovodu prechodu na NTB (bez FW) uz pouzivam RME Babyface. Rovnako nove karty od Presonusu serie VSL (22,44 alebo 1818) su s USB pripojenim a slapu bez problemov.

Odpovědět