Jakou zvukovku pro soucasne nahravani dvou kytar?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
ramai

Jakou zvukovku pro soucasne nahravani dvou kytar?

Příspěvek od ramai » 13 led 2008 15:08

Ahoj, na kompu tvorim hudbu osmy rok. Zatim pouze v sampleru pres plug-iny, kterymi se da castecne vykompenzovat a poladit "prdelni zvuk" pri nahravani na mic pres obycejnou creative audiginu4. Smycky nahraju, zamicham v Acidu a zkulturnim plug-iny. Na dalsi CD planuju s partakem soucasne nahravani baskytary a elektricke kytary, tak se rozhlizim po zvukovce s touto schopnosti. Zarazily me ceny, za ktere se porizuji, proto se chci nejdrive poradit, abych nekoupil zajice v pytli... (hudbu delam neziskove - volne siritelnou, proto nemam penez nazbyt.) Takze pokud mi nekdo dokaze poradit nebo doporucit, jakou zvukovku koupit, budu vdecny. Stacilo by mi, aby mela dva nastrojove vstupy, ktere mohou nahravat soucasne; pripadna hejblatka na lehky mastering a indikacni diody prebuzeni by vubec nevadily:) Idealni by bylo USB propojeni s PC pod XP. *

diky za kazdou prinosnou odpoved, zdravi Fila

--------------------------------------------------------------------------------
e-mail: filip.alex@email.cz
tel.: 721136756
my mp3: http://music.download.com/philasoff/360 ... 24313.html

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 13 led 2008 15:26

Vyhledávání už zase nefunguje?
Co třeba E-mu 0404 USB?

ramai

jeden z typů

Příspěvek od ramai » 13 led 2008 15:46

Ctirad píše:Vyhledávání už zase nefunguje?
Co třeba E-mu 0404 USB?
Vyhledavani funguje, stravil jsem tim cely tyden... zajimaly me spis konkretni zkusenosti a doporuceni, od nekoho kdo ma/mel neco podobneho doma. Existuje spousta druhu, znacek a recenzi. Do jake miry jsou relevantni a recenze objektivni, netusim. Proto se radsi ptam "beznych uzivatelu", abych se v nejake z moznosti utvrdil:) Tobe dik za jednu z nich.

psk501

Příspěvek od psk501 » 13 led 2008 20:46

A co edirol UA 4fx? http://audiotek.cz/Edirol-UA4FX-USB-zvu ... arty:11235
sou tam i neake hw efekty

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 13 led 2008 23:37

Pánové, jelikož jde už asi o třetí nebo čtvrtou podobnou diskusi za posledních pár dní, zajímalo by mě, co čekáte za odpověď?

V této cenové kategorii je to celkem na jedno brdo a většina karet je průměrných až podprůměrných a vesměs se od sebe vnitřnostmi ani moc neliší. To e-mu 0404 USB z toho jediné trčí jako nadpůrměr, je to opravdu dospělá karta se dvěma opravdu použitelnými MIC prampy převzatými z vlajkové lodi 1616M a pořádnými konektory. Jenom ta samotné preampy stojí za těch cca 5 tisíc, to vám nikdo jiný nedá.

ramai

Příspěvek od ramai » 14 led 2008 14:24

Ctirad: Diky za radu. Projel jsem jeste ostatni fora s touto zvukovkou a uz jsem ji objednal. Nutno dodat, ze na strankach venujicich se prodeji aparatur a hudebnich nastroju stala od 5-6.500, ale na pocitacovych strankach jsem ji sehnal do 4000kc (vcetne DPH). Je to samozrejme tim, ze vyrobcem je sound blaster, vyrabejici ve velkem mnozstvi PC komponenty, ale hlavne pocitacove firmy nemaji ani zdaleka takovou prirazku na vyrobkach jako audio-shopy. Kez by zacaly prodavat i dalsi produkty...

pateson

Příspěvek od pateson » 14 led 2008 15:54

ramai píše: Nutno dodat, ze na strankach venujicich se prodeji aparatur a hudebnich nastroju stala od 5-6.500, ale na pocitacovych strankach jsem ji sehnal do 4000kc (vcetne DPH). Je to samozrejme tim, ze vyrobcem je sound blaster, vyrabejici ve velkem mnozstvi PC komponenty, ale hlavne pocitacove firmy nemaji ani zdaleka takovou prirazku na vyrobkach jako audio-shopy. Kez by zacaly prodavat i dalsi produkty...
A také je to tím, že nedostaneš český návod a podporu prodejce :-)
Ale jináč su Moravák

Wohma

Příspěvek od Wohma » 14 led 2008 16:23

Jen takovy dotaz, proc potrebujes basku a kytaru nahravat zvlast? Pokud budes mit zvukovku s malou latenci, vyjde to podle me nastejno, kdyz budes nahravat po stopach. A pokud ti jde o to, aby nastroje slysely i ty ostatni, pak by nemel byt problem pustit si pri nahravani do sluchatek podkres z Guitar Pro... (Pokud teda nechces nahravat jamy :))
Sorry pokud jsem neco prehlid

ramai

Příspěvek od ramai » 14 led 2008 21:05

pateson píše:
ramai píše: Nutno dodat, ze na strankach venujicich se prodeji aparatur a hudebnich nastroju stala od 5-6.500, ale na pocitacovych strankach jsem ji sehnal do 4000kc (vcetne DPH). Je to samozrejme tim, ze vyrobcem je sound blaster, vyrabejici ve velkem mnozstvi PC komponenty, ale hlavne pocitacove firmy nemaji ani zdaleka takovou prirazku na vyrobkach jako audio-shopy. Kez by zacaly prodavat i dalsi produkty...
A také je to tím, že nedostaneš český návod a podporu prodejce :-)
To je taky pravda, jen zalezi, do jake miry je to u koho problem. Cesky navod se vestinou necha stahnout na netu, coz ani nepotrebuju, kdyz umim anglicky a rad experimentuju s metodou pokusu a omylu (nekdy se timto zpusobem daji objevit triky, ktere v manualech nepopisuji:-) Ohledne podpory je to minus... ale kdyz mi zvukovka nebude vyhovovat, muzu do ctrnacti dnu bez udani duvodu odstoupit od smlouvy (na coz jsou PC prodejci zvykli) a zkusit neco jineho. Takze az prijde, hned ji dam zahul...

ramai

Příspěvek od ramai » 14 led 2008 21:10

Wohma píše:Jen takovy dotaz, proc potrebujes basku a kytaru nahravat zvlast? Pokud budes mit zvukovku s malou latenci, vyjde to podle me nastejno, kdyz budes nahravat po stopach. A pokud ti jde o to, aby nastroje slysely i ty ostatni, pak by nemel byt problem pustit si pri nahravani do sluchatek podkres z Guitar Pro... (Pokud teda nechces nahravat jamy :))
Sorry pokud jsem neco prehlid
No prave ze chci nahravat jamy:-) Kolikrat pri improvizaci vzniknou neocekavane sledy tonu, ktere hbyte vystrihnu a zacyklim do beatu* Nekdy je lepsi, kdyz clovek neumi hrat, proze pak je sance na zaznamenani neceho nepredvidatelneho a originalniho o dost vetsi :wink:

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 14 led 2008 21:28

ramai píše:Je to samozrejme tim, ze vyrobcem je sound blaster
Výrobcem opravdu není soundblaster ;) Když už tak Creative, ale to vlastně není pravda, protože E-mu sice pod tuhle firmu spadá, ale vývoj má vlastní. Naopak to byli oni, kdo pro Creative navrhoval DSP do soundblasterů. Nicméně díky tomu, že jsou pod takovouhle velkou firmou s prošlapanými distribučními kanály a (pravděpodobně) i sdílení výrobnách linek a části součástkové základny, to mohou sekat jak Baťa cvičky a dovolit si takovéhle ceny.

ramai

Příspěvek od ramai » 14 led 2008 22:18

asi me zmatl nazev "SB E-MU 0404 USB Audio/MIDI rozhraní" - mel jsem za to, ze SB znamena Sound Blaster. Ale v podstate je to jedno, hlavne ze bylo poznat co tim myslim:) Jestli mas nejake hlubsi zkusenosti, rad bych se zeptal, jake levnejsi repro bys doporucoval pro tvorbu zvuku? Mam 5.1 a ty s E-mu nejspis nepropojim... Dobre by byly nejake, kde bych mel moznost kontroly LFE podobne jako u subwooferu, abych slysel rumble a vyvaroval se jeste horsiho masteringu* Pri finalu a nahravani pouzivam sluchatka, ale mit je na sobe cely den....

Vuid

Příspěvek od Vuid » 14 led 2008 22:30

Jasne ze 5.1 repro zapojis i ve stereu, ale budou to asi bedny opravdu jen orientacni.
Ohledne levnych monitoru je tu spousta temat, hledej:)

Odpovědět