Jakou zvukovou kartu za cenu kolem 12tis? (specifika uvnitř)

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
netharin

Jakou zvukovou kartu za cenu kolem 12tis? (specifika uvnitř)

Příspěvek od netharin » 06 zář 2010 11:52

Zdravím,
snad příliš neunavuji tématem, které se zde objevuje poměrně často. :)
Sháním externí přenosnou zvukovou kartu k notebooku (nemá FW, jen USB), která se
uživí bez napájení ze sítě, když na to přijde. Byla by používána pro nahrávání
nástrojů (stačí jeden nebo dva vstupy) - jednak el. kytary, ale také pro akustické
nástroje (sitar, bansoori..) i zpěv. Proto bych uvítal kvalitní preamy.
Předtím jsem měl dvě E-mu 0404, tak bych si rád nepohoršil, ale spíš přilepšil,
což může být možná těžké u karty, nenapájené ze sítě. Další využití zvukovky by bylo
při tvorbě hudby se softwarem Sony Acid pro7, pod W7 (offtopic: nejradši bych používal
linux, i když čtu o mac, ale z toho co jsem vyčetl, na linuxu nový Acid neběhá,
kvůli provázanosti Acidu s NET framework). Také jsem měl problémy s ,,lupanci",
při větším zatížení skladby plug-inama. Nepomohlo ani nastavování bufferu, ASIO latence
atd., přitom vytížení procesoru bývalo cca kolem 60-70% a zbývalo cca 1GB RAM.
Teď jsem zkusil pustit skladbu, u které se myslím lupance projevovaly, na integrované
notebookové zvukové kartě - problém se neobjevil a vytížení procesoru bylo asi o 10% nižší.
Působí to na mě, že to E-mu při větší zátěži nepobírala (několik naefektovaných tracků pod sebou
spuštěných současně), nebo až tak nespolupracovala s Acidem, nebo to nějak nepobírám já :)
Byl bych rád, kdyby nová zvuková karta toto zvládala lépe, pokud to bylo kartou.
Další věc - rád bych, kdyby karta uměla DSP efekty (při přímém nahrávání i při
editaci v SW a výsledném vyexportovaném mixu).
Ještě bych se chtěl zeptat, zda někdo nemá zkušenost s kartou výše splňující, která
by fungovala přes FW adaptér (z toho co jsem četl, je doporučován většinou TI chipset).
Notebook má USB vstupy a expresscard/34. Zvuková karta by byla používána převážně pro
domácí tvorbu a nahrávání, ale pro práci v terénu by měla umět i napájení z notebooku.
Snad jsem vše napsal tak nějak srozumitelně, aniž by to někomu zvyšovalo krevní tlak,
protože chápu, že neznalost jednoho může vyvolat nepochopení druhého, který to zrovna
umí, ale on sám se zase učívá jinde, něčemu jinému, třeba i tomu, jak vycházet s lidmi,
aniž by se mu zvyšoval krevní tlak :))
Jinak líbí se mi Motu Ultralite MK3 hybrid. Mám ni inzerát na bazaru, ale nikdo se neozývá;
asi je ještě moc nová?.. Preferoval bych, kdyby zvukovka měla hodně knobů nebo jiných
hejblátek, aby člověk nemusel skoro všechno ovládat přes SW.

Ukázka hudební tvorby zde: http://bandzone.cz/tharian

Zdraví Filip a díky za trpělivost i případné odpovědi.

Amorph
Moderátor

Re: Jakou zvukovou kartu za cenu kolem 12tis? (specifika uvn

Příspěvek od Amorph » 06 zář 2010 12:13

Napajeni z notasu ti po FW imho nepujde, protoze notasy maj zpravidla 4pinovej FW port a ten ti nic elektrinou nenapoji. Jak je to s USB presne nevim. No vubec mas docela hodne pozadavku a nevim jestli je na trhu vubec neco, co by je uspokojive splnovalo. Snad ta tebou zminovana motu. Co se tyce dsp, tak prichazi do uvahy jeste TC Konnekt, ale ty jsou myslim vsechny na firewire. Nicmene ja bych si spis rozmyslel, jestli dsp na karte je opravdu neco co potrebujes, protoze ve srovnani s dnesnima vst puginama to nebude nic svetobornyho, takze bys to vyuzil asi leda na live reprodukci, ale to mi pak zas prijde lepsi uvazovat uz o nejakem mixaku. No zkratka, podle me chces mit zbytecne moc veci v jedny krabicce:)

netharin

Re:

Příspěvek od netharin » 06 zář 2010 16:23

Ahoj, díky za rady. Pár dní zpátky jsem uvažoval o prodeji notebooku a o koupi jiného s FW, ale na to bych neměl, kdybych pak chtěl koupit ještě zvukovku a teď jak od tebe slyším o problému s napájením, asi je to dobře. Také jsem tu četl na diskuzi, že ani notebook s FW chipsetem od TI, nemusí vždy fungovat podle představ. Máš pravdu že toho chci na jednu krabičku dost; věc se má tak, že o víkendech se budu pohybovat cca o 200km jinde než přes týden a chtěl bych mít na obou stanovištích stejné zařízení, takže nějaké rackové řešení na obou místech by bylo dost drahé, zato malá kouzelná krabička, která by hodně uměla a nechala se pro tyto účely převážet je optimální řešení, i když je jasný, že kvalitou někde jinde. Mno možná bych oželel ty DSP efekty, kdyby karta zvládala plynulý chod při zatížení spousty pluginama. Jakou bys doporučil? Na TC electronic jsem koukal už předtím, ale jak jsi napsal, jsou pod FW.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 06 zář 2010 16:34

kolik utahnes pluginu zavisi hlavne na cpu. Ale je pravda, ze ruzne karty se i ruzne chovaji co se tyce mozneho zatizeni bez lupancu. No pro tebe prichazi v uvahu asi jedine neco usb, coz krom Motu v tyhle tride uz moc vyrobcu nedela. Ale nejsem si ani jistej, jestli si s motu nejak pomuzes oproti ty emu v kvalite zvuku. A nebo tedy vyuzit express card, ale tam vim jen o RME a to uz je zas cenove asi trochu jinde. No takze opravdu tezko neco poradit.

EDIT: tohle by skoro mohlo vyhovovat, az na to, ze si nejem jistej, jestli to ma fantomovy napajeni http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,5326

EDIT: aha, tak ma fantom, dokonce individualne pro oba preampy. Tak to myslim neni vubec spatna volba a ma dokonce i nejaky to dsp v total mixu.

http://www.rme-audio.de/en_products_babyface.php

netharin

Re:

Příspěvek od netharin » 06 zář 2010 21:55

To vypadá jako dobrej nápad, i když cena je trochu omračující, na to že to vypadá jako malá plastová krabička (je to plast?), ale v dnešní době technickýho pokroku by bylo asi naivní myslet si, že co je masivní bude líp hrát, i když si to pořád trochu myslim :) Zase z hlediska mobility a značky spokojenost. Koukal jsem se na sklady a nikde nejsou. (V diskuzích jsem našel, že je po nich hlad, tak kdo ví kdy budou a taky že první várka je nějak nedopečená - ./pc/vyber-ext-zvukovky-pro-live-hrani-t13045-15.html?hilit=babyface). Už jsem skoro tejden bez zvukovky a hodila by se nová, tak bych rád nějakou v dohlednu koupil. Ono se to nějak vyvine, každopádně díky za další tip.

delay

Příspěvek od delay » 07 zář 2010 07:38

Ahoj. Když ne FW, tak bych třeba doporučil FOCUSRITE SAFFIRE 6 USB (http://www.focusrite.com/products/audio ... fire_6_usb). Ušetřené peníze z rozpočtu bych dal na lepší mikrofon než jsi popisoval v mailu. Zdraví Lukáš.

netharin

Re: Focusrite Saffire 6 USB

Příspěvek od netharin » 13 zář 2010 13:59

Tak jsem se po dlouhém rozmýšlení rozhodl pro tuto zvukovou kartu. Ale po hledání na internetu a následném obvolávání dostupnosti zboží, jsem na tuto zvukovku skladem nikde nenarazil. Dodací doba při objednání by měla být cca 1měsíc. V jednom e-shopu je snad nějaká na cestě, tak by mohla být koncem týdne, ale kdo ví..

Odpovědět