Jaky byste doporucili maly mixik pro zive zvuceni

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
ripper

Jaky byste doporucili maly mixik pro zive zvuceni

Příspěvek od ripper » 17 dub 2009 15:05

Jde o mix, ktery by pojal dva mikrofony a jeden nebo dva linkove vstupy, vic je v tomto pripade zbytecnost - toto reseni by nemelo byt moc drahe. Byl by urceny pro zvuceni mluveneho slova + hudebniho podkladu. Jake je podle Vas v techto cenovych kategoriich nejmensi zlo? Neco dela Behringer (tomu bych se ale rad vyhnul), potom Tapco. Ja osobne mam Compact 4, ale ten je napevno "prikovan" k domacimu pocitaci a navic ma linkove vstupy jen na cinchich. Predem diky za doporuceni!

Venti

Re: Jaky byste doporucili maly mixik pro zive zvuceni

Příspěvek od Venti » 17 dub 2009 15:29

Ja som prave kvoli podobnym ucelom kupil Yamahu MG 102c
Na mikrofonovych vstupoch to ma taky jednoduchy kompresor, nesumi to, je to male, lahke... a dufam ze pri yamahe aj spolahlive.
Stoji u thomanna 129,- Euro

c9000

Příspěvek od c9000 » 17 dub 2009 15:37

Tapco Mix 120 nebo menší, je levnější naž Yamaha a ma slušný preampy pro Mic a celkově je docela odolně postavenej s velmi dobrým uvukem a z většiny kovovej ,Yamaha je plastová.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Settler

Příspěvek od Settler » 17 dub 2009 16:20

Od Tapco jsem mel ted v ruce Blend a byla to doslova katastrofa.. hromada sumu, po chvilce pouzivani zacaly chrchlat potenciometry.. katastrofa.. silne pochybuju, ze MIX serie na tom bude nejak vyrazne lepe..
Overena klasika za malo penez je prave MG12ka od Yamahy.. nic jineho v podobne cene doporucit nelze..

kexik

Příspěvek od kexik » 17 dub 2009 17:23

staru yamahu mg10/2, nie c. ta nema kompresory a je dobra. a nie je na nej nic plastove ;) (spodna vana akurat, ale cely plosak je nasadeny na predny panel, co je ohybany plech. obvodove riesenie na tuto cenovu vyborne, obzvlast nevidane mic preampy s diskretnymi tranzistormi na vstupoch a solidnym gainom 70dB (velmi vyhodne na srackove cinske dynamicke mikrofony). neviem kam sa to pohlo v tej C verzii, tu som v rukach nemal

peteness

Příspěvek od peteness » 17 dub 2009 17:30

taky mam maly mixak Tapco a je to takove trochu "divne" co z nej leze. Bral bych primo neco od Mackie. Mackie DFX6 - nevypada zrovna sexi a ma jen dvoupasmove korekce, ale zvuk je uplne v pohode i ty korekce zni pekne a limiter taky dela hezke veci.

knobtweaker
Profesionál

Příspěvek od knobtweaker » 17 dub 2009 17:50

Podle mě ta MG série od Yamahy je docela povedená, ten kompresor navstupech je příjemná a dobře použitelná věc. Jinak co se týče zvuku a spolehlivosti u malých pultů, tam podle mě vede Souncraft. Fajn je např. ten kompakt 4 , cena je v podstatě to samý co behringer, takže pokud ti to funkcemi stačí, asi bych to zas tak neřešil :-)

http://www.music-city.cz/eshop/yamaha-m ... 4_105478_0
http://www.music-city.cz/eshop/soundcra ... 8_104223_0
Studiový a live zvukař
http://www.sound-engineer.cz

mando

Příspěvek od mando » 17 dub 2009 22:37

pozri Mackie seriu VLZ3

jackies

Příspěvek od jackies » 18 dub 2009 05:54

knobtweaker píše:Jinak co se týče zvuku a spolehlivosti u malých pultů, tam podle mě vede Souncraft.
Velkou pravdu díš obecně se spolehlivostí a zvukem u Soundcrafta.
Ale asi bych zbytečně nešetřil, a poohlédl bych se po něčem alespoň s laditelnými středy pokud nemá ripper nějaký vícepásmový EQ na komplet výstup.
Každá výkonová aparatura je jiná a jinak hraje. Pokud bude mít svou,jednu a pořád stejnou a nějaký ten pidipultík s dvěma korekcema mu k ní vyloženě sedne, tak žádný problém.
(pochybuji, že sedne)
Jinak se bude trápit (nejen on) s "nevyladitelným" zvukem každý kšeft až se nakonec toho zbaví a půjde stejně do lepšího.

Těžko také říct co se myslí tím "zvuceni mluveneho slova + hudebniho podkladu" a jaké kvalitativněkritické nasazení je v jeho plánu.
Na vyhlášení vítězného družstva hasičů na místním fotbalovém plácku jednou za rok , mikrofonem zn. Hama, kdy celý den jede tiše v podkresu nějaká dechovka ze 150W Omnitroniků ale asi stačí cokoli a příspěvky typu "má to kvalitní předzesilovače", "na vstupech je kompresor", "má lepší zvuk" .... jsou asi docela zbytečné.

Měl by to ripper všechno trochu upřesnit.
Opravdu pravdu o záměru jeho použití a s jakým ostatním cajkem.

ripper

Příspěvek od ripper » 18 dub 2009 10:32

Fekvence neni vysoka - jde o nazvuceni opakujicich vernisazi v jedne male galerii (aktivni repro) a potom obcasne zvuceni minikoncertu s maximalne dvema ucinkujicimi (max. 2 zpevy a 2 nastroje) - taktez aktivni PA. Dival jsem se na tu Yamhau a zalibila se mi - pro moje potreby by byla dostatecna i 82cx, ktera vedle kompresoru ma io primitivni efektor, ktery pro bezne nenarocne potreby nezni nepouzitelne.

Odpovědět