Jaký notebook na nahrávání + mix do 25 tis.

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
pm44

Jaký notebook na nahrávání + mix do 25 tis.

Příspěvek od pm44 »

Ahoj,

jsem ve zvukařině úplný amatér, a proto můj dotaz bude možná působit hloupě.
Nějakou dobu nahrávám vokály (rap), zatím ale vždy ve studiích, kde jsem nic neobsluhoval já. Rozhodl jsem se, že bude lepší naučit se nahrávat sám.
Rozhodl jsem se pro mikrofon : https://kytary.cz/lewitt-lct-240-pro/HN170440/
Zvukovou kartu zatím vybranou nemám.

Dotaz zní, jaký notebook byste mi doporučili, když budu primárně používat FL Studio a chci se naučit mixovat zvuk v CUBASE. Maximální cenový strop je cca 25 tisíc. Pokud by ale na tohle základní nahrávání stačil levnější a nějakou dobu by vydržel, budu rád.

Nějaký tip na nejlepší volbu?

Díky moc.

Pytkin
Moderátor

Re: Jaký notebook na nahrávání + mix do 25 tis.

Příspěvek od Pytkin »

na rap neni lepsi logic ?

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit »

ted jsem te pytkin moc nepochopil, teda :-) ja mel doted za to, ze jde spis o to, co komu sedne, nez jakej styl jede (pri vyberu sw).

pm44: nez na nb bych se v prvni fazi soustredil na zvukovku a dal si pozor, aby mela phantom pro ten kondik, co sis vybral.
nb, kdyz mas takovejhle budget, vybirej proste pragmaticky - co nejlepsi procesor, dostatecna ram, ssd... proste parametry + znacka, ktera v tobe vzbuzuje duveru.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Na znacku bych se vykaslal, stejne je to kus od kusu a v tyhle cenovy je to vsechno plus minus na jedno brdo imho. Takze bych nekam zasel, osahal si to a vybral to nejvykonnejsi co tam budou mit, co ti sedne i ergonomicky (LCD, klavesnice, pripadne vaha, pokud to pro tebe hraje roli), proste jak pise biscuit. Urcite chtej SSD. K tomu nejakej Scarlett, Audient iD nebo neco podobnyho a nahravej ;)

matucha

Příspěvek od matucha »

Plus si projdi recenze na to co te zaujme. Na odhaleni veci co nejsou zrejmy v obchode.

Pytin: Fruity Loops jsou kupodivu dost silna platforma pro nektery zanry a umi veci co jiny platformy ne. Logic mi prijde ze je hlavne videt na skladani v popu, ale dost velkej kolac vsem ukous samozrejme Ableton. Cubase je taky obcas videt jak na skladani tak michani. Protools samozrejme vladnou michani, ale tu a tam na tom i nekdo sklada.

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc »

Koukni na web, za tyhle kačky jsou třeba repasovaný Dell Precision v plné parádě, chtěj aspoň 16 GB RAM, SSD, Precision by byl v konfiguraci s i7 čtyřjádrem a samostatnou grafickou kartou. Mám takový dva a je to super tank, kterej jen tak nesundáš. A repase se není třeba bát, prodali jich tisíce do bank a teď to firmy skupujou a repasujou. Byly to stroje kolem 100k za novej.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

biscuit píše:
06 led 2020 16:56
ted jsem te pytkin moc nepochopil, teda :-) ja mel doted za to, ze jde spis o to, co komu sedne, nez jakej styl jede (pri vyberu sw).
ja som mal pocit z jutubu , ze raperi jedou na Logicu .. to je vsecko .. nic viac ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

matucha píše:
06 led 2020 20:14
Pytin: Fruity Loops jsou kupodivu dost silna platforma pro nektery zanry a umi veci co jiny platformy ne.
Ja ho nepodcenujem .. Ale skorej som myslel, ze v nom ludia robia elektronicku muziku ..

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit »

pytkin: me to jen zarazilo a vazne jsem to nepochopil. zadnej sarkasmus tam z my strany nebyl ;-) lidi jedou vsechno mozna napric zanrama, zadnej problem v tom neni. samozrejme ableton je nejspecifictejsi tema dvema rezimama...

to co pise markuc taky dava hodne smysl imho. repasovany delo bude asi opravdu lepsi (uz jen mechanicky), nez neco, na cem se setri, aby to za rozumnou cenu melo nejaky parametry... sam mam takhle (jako novej kus) dell g3. neni to spatna masina, ale hned jak to clovek vezme do ruky, vnima tu relativni "lacinost". mne to lezi na stole a mam to vicemene jen na mobilni kancelar, takze mi to vydrzi dlouho a moje potreby to pokreje komfortne, ale na hardcore vyuziti to fakt neni.

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc »

Repas Delly můžu jen doporučit, mám i dva desktop Precision serverový, koupil jsem oba pod 10k, dokoupil RAM a přídavnou desku pro druhej procesor, teď jsou oba 48GB RAM a 2 x Xeon 6core a neuhoním to. Mechanicky jsou udělaný naprosto dokonale.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Jo ja tu mam od Ventiho taky repas IBM Thinkpad .. I7 , 12G ram , SSd , 2 baterky .. magneziove telo .. proste tank .. a stalo to 500 eur .. I ked teda zene to moc nesadlo a chce radsej novy macbook .. tak uz mam od kamarata slubeny 5 rocny MB Pro ..

TonerLive
Vybavení

Příspěvek od TonerLive »

Hele za tu cenu sezenes retinovyho MBP 2012-2014 s i7 16ramkou a ssd a mozna zbyde i na zvukovku. Sam jsem to ted pred vanoci udelal a nechci nic jineho. Tyhle modely jsou jeste Steveovi napady nezkurvene panem Cockem ( takze slusnej hw, dobra klavesnice , porty , magsafe) .. jak mne ten clovek stve .. grrr :-)

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc »

To sice seženeš, ale jde o to, jestli chceš OSX nebo Widle, to je trochu širší rozhodování. Podle mě je i dobrá volba používat pěkně udělanej Apple HW s Windows. Taky jde o to, jestli chceš třeba 6 let starej noťas .. tam už lze počítat minimálně s výměnou baterky, ta se u Apple ráda nafukuje ..

TonerLive
Vybavení

Příspěvek od TonerLive »

2Markuc .. asi jo..a to na macu resi BootCamp nebo Parallels .. s baterkou problem nemam .. po 7letech 630 cyklu 75% kapacity :-)

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc »

Tak já měl smůlu, 4 Apple noťasy a 4 x nafouklá baterka, 3 x výměna napaječe .. jeden z důvodů, proč jsem na Widlích.

Odpovědět