klávesy pomoc s výběrem

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
holodroid

Příspěvek od holodroid » 14 říj 2007 14:17

Jo super přesně tohle jsem potřeboval slyšet :) díky moc stručné ale naprosto výstižné :)

ještě jakej shledáváš rozdíl mezi těmito a těmito máster keyboardy:

master keyboardy

http://www.hudebnicentrum.cz/inshop/scr ... ?level=281

master keyboardy s audio

http://www.hudebnicentrum.cz/inshop/scr ... ?level=280

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 14 říj 2007 14:55

holodroid: No tady je ten rozdil taky velice markantni - jednoduse receno ten prvni je pouze master keyboard na ovladani cili lezou z neho jen midi data (rika to softwaru nebo jinemu syntaku co ma udelat), kdezto v druhem pripade jsou to taktez master keyboardy, kterymi muzes neco ovladat, ale navic maji v sobe zvukovou kartu - kartu jakou mas treba v PC ale tady je zakomponovana do klaves. Takze kdybys mel pocitac bez zvukovky a pripojil tam pres USB jeden z tehle keyboardu tak razem naleznes ve win zvukovku, kterou pouzijes pro prehravani nahravni apod.

To, ktera externi zvukovka ma v tehle keyboardech smysl tu bylo asi receno ve vice threadech hlavne ja to resil na zivaky a muzu doporucit asi jen OZONIC pac to ma MAC / Win podporu a je to 4kanal navic firewire a ne USB. Co jsem se dozvedel na HUVELU tak od Disku sme tam probirali i ty CME a to pry nema moc velky support.. dokonce snad i vyrobce nekdy tvrdil:"Pouzijte Asio4All" coz je teda nulovy software support od vyrobce hh.

holodroid

Příspěvek od holodroid » 14 říj 2007 15:11

TOM-Thak píše:holodroid: No tady je ten rozdil taky velice markantni - jednoduse receno ten prvni je pouze master keyboard na ovladani cili lezou z neho jen midi data (rika to softwaru nebo jinemu syntaku co ma udelat), kdezto v druhem pripade jsou to taktez master keyboardy, kterymi muzes neco ovladat, ale navic maji v sobe zvukovou kartu - kartu jakou mas treba v PC ale tady je zakomponovana do klaves. Takze kdybys mel pocitac bez zvukovky a pripojil tam pres USB jeden z tehle keyboardu tak razem naleznes ve win zvukovku, kterou pouzijes pro prehravani nahravni apod.

To, ktera externi zvukovka ma v tehle keyboardech smysl tu bylo asi receno ve vice threadech hlavne ja to resil na zivaky a muzu doporucit asi jen OZONIC pac to ma MAC / Win podporu a je to 4kanal navic firewire a ne USB. Co jsem se dozvedel na HUVELU tak od Disku sme tam probirali i ty CME a to pry nema moc velky support.. dokonce snad i vyrobce nekdy tvrdil:"Pouzijte Asio4All" coz je teda nulovy software support od vyrobce hh.
Aha to je docela chytré takže vlastně kdybych tzo chtěl píchnout k noťálu tak takhle můžu "ušetřit" na externí zvukovce.Trochu mi ale nejde do hlavy že všichni házite špínu na rozhaní USB páč firewire má jen o pár megabitů rychlejší přenosový rozhraní...dokocne sem se dozvěděl že je lepší propojení přes klasickej game port než USB že prý má špatnou latenci no příjde mi to podivné...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 14 říj 2007 16:05

holodroid: Presne k notasu je to urcene :). Ted si spojil dve ruzny veci dohromady - zvukovka pres USB a Firewire je neco jineho nez Midi keyboard pres USB / Midi rozhrani / Gameport.

Zvukova karta pres USB se ti nainstaluje jako zarizeni a je tam problem v tom, kdyz to pichnes treba do jinyho portu a nebo vubec vypnes a zapnes notas a hodis to do sameho portu.. me napriklad na tatove notebooku blbne i USB klavesnice.. takze to zarizeni se proste neprihlasi a chce to treba reinstalaci nebo i format. Firewire takhle udajne nepada.

Co se tyce USB MIDI a klasickeho MIDI pres zvukovku nebo gameport na zvukovce, tak jsem o tom slysel, ze klasicke midi je lepsi nez USB emulace, ale vlastni zkusenost nemam a doslechl jsem se o tom problemu asi tak pred tremi roky, takze dnes uz to bude asi pase..

holodroid

Příspěvek od holodroid » 14 říj 2007 16:24

dobrý! díky za cené info !

PS:už jsem našel ty pravé : )))) http://www.hrackyuterezky.cz/product_in ... cts_id=257

holodroid

Příspěvek od holodroid » 14 říj 2007 21:11

jaký je váš názor na tento midi kontroler viz:
http://www.midi.cz/Default.aspx?c=16

v názvu jen MIDICONTROL s modrými poťáky za 2300Kč

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 říj 2007 22:45

holodroid : len pre tvoje info , USB (480) je rychlejsie ako Firewire (400)

ten midikontrol by mohol byt v pohode .. asi by su to lepsie vyuzil , ako to casio ..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 14 říj 2007 22:55

Pytkin: Otazkou zustava, jestli to nekdo zpozoruje pri tomhle typu zarizeni.

holodroid

Příspěvek od holodroid » 14 říj 2007 23:11

pravda spletl sjem se
USB2 : 480 Mbit/s
firewire : 400 Mbit/s

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 říj 2007 23:41

tom : jasne ze nespozoruje .. ale aby sme nazyvali veci pravymi menami :)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 15 říj 2007 17:18

Pytkin: tak mas pravdu - poradek musi bejt

Odpovědět