Kurzweil pc2r vs. Yamaha motif es rack

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
shayooo

Kurzweil pc2r vs. Yamaha motif es rack

Příspěvek od shayooo » 29 pro 2009 13:26

Rozhodujem sa medzi modulmi Kurzweil pc2r a Yamaha motif es rack. Nepotrebujem ziadny sekvencer, sampler ziadne siahodlhe programovanie ani ziadne specialne funkcie. To na com mi zalezi je hlavne zvuk akustickeho klaviru, rhodesov a hammondov, popripade slakov a nejakych analogovych synthov(leady, pady) a samozrejme kvalita efektov(reverb, tremolo, chorus, leslie, wah,...) Ktorý z tychto modulov by ste mi odporucili???

demsky

Re: Kurzweil pc2r vs. Yamaha motif es rack

Příspěvek od demsky » 29 pro 2009 13:33

ja by som odporucal PC2r :)
zahraj si na obidvoch, eventualne, ked nie je moznost,
tak kukni nejake dema ( http://kurzweil.com/Product.php?product=46 )
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

shayooo

Příspěvek od shayooo » 29 pro 2009 13:37

praveze nie je moznost ich vyskusat....ale viem, ze nech kupim hociktory z nich, nespravim chybu...len neviem ktory mi bude viac sediet

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 29 pro 2009 13:43

No jo, ale to se pak radí blbě; přesněji - jde napsat skoro cokoli :lol: (někdo holky, jiný vdolky). Jak tu máme vědět, který z nich ti lépe sedne? :P

P.

demsky

Příspěvek od demsky » 29 pro 2009 13:44

urcite by som si pred kupou na tom zahral,
tato yamaha motif es je v podstate priamo
v kategorii niecoho ako pc2r, tak velmi zalezi
na tom aky zvuk sa ti viac zapaci...
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 pro 2009 14:29

Prečo chceš dobre efekty? Na live ich nepotrebujes. V štúdiu sa to dohana krabicami. Alebo to ideš pouzivat doma na komponovanie ?

martinrx

Příspěvek od martinrx » 02 led 2010 01:44

PC2 má skvělou kvalitu efektů. bez efektů to ani na live opravdu nejde. měl jsem pc2 několik let a je to zvukově velmi solidní nástroj se kterým nikdy nic nezkazíš. těd jsem vyměnil za pc3.

Obecně z mých zkušeností ve studiu i live bych charakterizoval rozdíl mezi yamahou a kurzweil tím že yamaha má trochu nablýskanější, nebo chce li někdo noblesnější zvuk. to ovšem má jednu nepříjemnou vlastnost že se s ní musí pracovat velmi citlivě - občas hrozí horší prosazení v celkovém soundu nebo naopak tzv efekt "svatbového" či "barového" vyznění.
kurzweil má zvuk naproti tomu - nazval bych to - důstojnější, není tolik blyštivý nicméně téměř vždy zapadne do muziky a nikdy s ním nic nepokazíš.

oba nástroje jsou velmi kvalitní jsou případy kdy lépe vyhoví ten nebo ten.
:D
Kurzweil PC3, Clavia Nord rack3, Roland A37, Apogee Duet, Event ASP6

Martas

Příspěvek od Martas » 17 led 2011 20:46

Ahoj, az tak jasna volba se nenabizi, ale stejne bych se priklonil k PC2r. Ja pouzivam jak PC2r tak Motif ES8. Ve studiu a na koncertech s kapelama. Par mych zkusenosti z praxe: Jestli potrebujes akust. piano, tak v Motifu neni. Je tam jen neco hnusnyho. V Kurz. je vynikajici a navic zni opravdu zive i na koncertech. Na druhou stranu Rhodes pouzivam z Motifa. V Kurz je ale taky pouzitelnej. Smycce pouzivam z Kurz., dokonce jsem si je i nasamploval do Motifa. Celkove Motif zni vic synteticky, ma hezky leady, plochy a vubec jakoby moderni zvuky. Kurz. jich ma min, ale jsou pekny a celkove se ti Kurz lip prosadi pri hrani. Hammondy pouzivam z obou. V Motifu si jednodusejc upravujes zvuky, myslim treba filtry, obalky a tak... a ma lip vyresenej multitimbral, pro pripad pouziti vice klaviatur. Dal pravda je, ze Kurz mam hlavne kuli zvuku a Motifa spis kuli pameti na samply, ze je to vic otevrenej system(ale jen klavesove verze, coz u tebe neplati) a pripojuju k nemu jeste dalsi klaviaturu. Pisu ti jen moje zkusenosti z me praxe. Oba pouzivam aktivne asi 5 let a chci je v budoucnu vymenit, ale za Motif XF a PC3K. Takze asi tak :lol:
Martas

Odpovědět