Lacinější synth

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
demsky

Re: Lacinější synth

Příspěvek od demsky » 13 kvě 2010 09:49

http://www.flickr.com/photos/11208647@N07/3448624394/

aj Joy Division cover band pouziva microKorg :) a ked pocuvam tie
stringy v tej pesnicke, tak to v podstate zmakne podla mna hocaky
rompler, ani by som neuvazoval nad napriklad second hand K2000...
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

SmallRabit

Příspěvek od SmallRabit » 13 kvě 2010 10:20

Pavel Hošek píše:Nazdar.
Napadá mě waldorf blofeld. Aktuální cena v k-audio cca 10.000 Kč. A navíc lze za nějaký 2 klacky dokoupit SL licenci a tím pádem do něj můžeš
v nějakym formátu(asi waw) natáhnout do paměti vlastní zvuky(samply).V podstatě stejnej koncept jako nord wave(jenže 46 000)ale pravděpodobně
co do editace zvuku daleko vymazlenější nežli blofeld. Ale blofeld má zas 3 oscilátory a nord wave jen dva, aspoň se teda domnívám. A vzhledem k tomu
že blofeld je desktop, budeš potřebovat ještě nějakej ten masterkeyboard.
Jasně, je to víc než 5000 ale na druhou stranu přece správnej pankáč na prachy moc nekouká :P
Měj se. Pavel
Správnej pankáč ty prachy hlavně věčně nemá :D Ale koukám, že ta škatulka post-punk je docela zavádějicíí :wink:
Ok díky za radu, mrknu se na to, ale těch 10 asi bude už přece jenom moc. Navíc se rýšuje nákup vysněného Fender Jaguara, takže kdo ví koliki mi zůstane.
Ale dík

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 13 kvě 2010 14:33

listonos píše:Za tie peniaze sa da kupit Yamaha cs1x, snad aj cs2x. Ne midi.cz som videl cs1x za rovnych 5k. Potom tam este bol Roland RS-5 za 6500, to by tiez nebolo zle za ten peniaz.
jenomže to jsou krámy k ničemu ;)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

jackies

Příspěvek od jackies » 13 kvě 2010 16:03

Pročítal jsem tohle vlákno, a vzpoměl jsem si na Roland JV-90 na který jsem zapoměl, že se mi válí na půdě.
Nedalo mi to, a zase jsem ho musel provětrat :wink:
Takový nějaký zachovalý stařeček by se ti možná hodil ( neprodávám )

btw abych nezakládal nové vlákno : jak se vám JV-90 líbí ?

Obrázek

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 13 kvě 2010 17:50

JV90

- trochu horší JV1080 v klávesách ;) (hlavně horší efekťák)
- zvuková koule jako všechny Rolandy
- strašnej digitální filtr jako na všech JV (ale i třeba na JP je ta samá zubní vrtačka)
- málo hlasů
- dost slušná klávesnice + slidery na panelu
- fajn, že jde rozšířit standardním boardem
- tj. celkem použitelná věc, párkrát jsem uvažoval o levném JV80, který se mi prostě jenom vizuálně líbí ;) ... XP řada a dál už byly designové ohavnosti
- nicméně při dnešních úsměvných cenách JD800 bych tohle nebral
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Pavel Hošek

Příspěvek od Pavel Hošek » 13 kvě 2010 18:49

SmallRabit píše:
Pavel Hošek píše:Nazdar.
Napadá mě waldorf blofeld. Aktuální cena v k-audio cca 10.000 Kč. A navíc lze za nějaký 2 klacky dokoupit SL licenci a tím pádem do něj můžeš
v nějakym formátu(asi waw) natáhnout do paměti vlastní zvuky(samply).V podstatě stejnej koncept jako nord wave(jenže 46 000)ale pravděpodobně
co do editace zvuku daleko vymazlenější nežli blofeld. Ale blofeld má zas 3 oscilátory a nord wave jen dva, aspoň se teda domnívám. A vzhledem k tomu
že blofeld je desktop, budeš potřebovat ještě nějakej ten masterkeyboard.
Jasně, je to víc než 5000 ale na druhou stranu přece správnej pankáč na prachy moc nekouká :P
Měj se. Pavel
Správnej pankáč ty prachy hlavně věčně nemá :D Ale koukám, že ta škatulka post-punk je docela zavádějicíí :wink:
Ok díky za radu, mrknu se na to, ale těch 10 asi bude už přece jenom moc. Navíc se rýšuje nákup vysněného Fender Jaguara, takže kdo ví koliki mi zůstane.
Ale dík
Tak jsem si vygooglil toho Fendera. Kytary jdou sice mimo mě, ale musim uznat že všechny vypadaj ďábelsky. :evil: A asi taky skvěle zněj.
Ani se ti nedivim, že ho chceš. Původně jsem chtěl taky napsat něco v tom smyslu, že jako správnej pankáč smrdí korunou :lol: ale pak mě
napadlo, že by ses moh třeba urazit. No zřejmě asi ne jak tak čtu. Jo hele, můžu se tě zeptat na nějakýho interpreta, kterej ten post punk
hraje? To abych si rozšířil vzdělání.
Měj se a dík za reakci.
Pavel

kexik

Příspěvek od kexik » 14 kvě 2010 11:34

pavel hosek: postpunk je obycajny punk akurat sa pred to dava post aby sa ospravedlnilo ze sa to produkuje 20rokov potom ako punk platil za progresivny zaner ;)

SmallRabit

Příspěvek od SmallRabit » 15 kvě 2010 12:28

Pavel Hošek píše: Tak jsem si vygooglil toho Fendera. Kytary jdou sice mimo mě, ale musim uznat že všechny vypadaj ďábelsky. :evil: A asi taky skvěle zněj.
Ani se ti nedivim, že ho chceš. Původně jsem chtěl taky napsat něco v tom smyslu, že jako správnej pankáč smrdí korunou :lol: ale pak mě
napadlo, že by ses moh třeba urazit. No zřejmě asi ne jak tak čtu. Jo hele, můžu se tě zeptat na nějakýho interpreta, kterej ten post punk
hraje? To abych si rozšířil vzdělání.
Měj se a dík za reakci.
Pavel
Jojo jsou to pekelný kytary - dost specifický, takže se jich tu moc nevyskytuje.
Jinak k tomu post-punku ten styl vznikal na konci 70.let převážně v Anglii. Hráli
ho v podstatě mladý lidi, ale žádný hlupací. Spíš studenti provinčních, nově založenejch univerzit, kteří pomalu zjišťovali, že punk vůbec nic nevyřešil a vláda tím spíš ne.

Jinak post-punk není v porovnání s punkem ani zdaleka tak agresivní, spíš temnější, v podání třeba těch Joy Division dost depresivní.
Co se týče kapel, tak pár svých oblíbenců nahodim:

Gang of Four - tihle kluci se snažili eliminovat cokoliv teplýho a příjemnýho v jejich muzice, takže ke kytarám používali tranzistorový zesilovače, aby dosáhli právě studenýho zvuku
http://www.youtube.com/watch?v=JFU_1h7io0Y

O Joy Division je tu řeč pořád, takže ještě třeba The Fall jejich kolegové z Manchesteru:
http://www.youtube.com/watch?v=i4VdcMXVO_g

Magazine:
http://www.youtube.com/watch?v=nImOq_eWHEM

Kapel se našlo dost, bohužel některý nestály za mnoho - asi pozůstatek punku:) Dneska už těch kapel moc není, docela to upadlo. Spíš si z toho berou inspiraci kapely hrající dnes oblíbenej úzkokalhotovej indie rock - tam je ten vliv slyšet často. Spíš mě ale štve, že nemůžu dneska tady u nás sehnat 3 lidi, který by to chtěli dělat.

EGA

Příspěvek od EGA » 14 srp 2010 17:03

čo tak poly800, ktorú imho zoženieš aj za 1500 kč. k nej nejaké zaujímavé kreslítko, napr. eh bassballs a drsný temný sound za pár korún je na svete. navyše, poly800 sa relatívne veľmi jednoducho modifikuje, tých modov je kopec a veľa ľudí ti ich vie urobiť za ďalších pár korún.

ale na nejaké plochy to nie je, skôr basy a leady..

ekral

Příspěvek od ekral » 14 srp 2010 18:52

SmallRabit píše:Kapel se našlo dost, bohužel některý nestály za mnoho - asi pozůstatek punku:) Dneska už těch kapel moc není, docela to upadlo. Spíš si z toho berou inspiraci kapely hrající dnes oblíbenej úzkokalhotovej indie rock - tam je ten vliv slyšet často. Spíš mě ale štve, že nemůžu dneska tady u nás sehnat 3 lidi, který by to chtěli dělat.
Zdar, ja bych to delal, libi se mi ta melodicka basa a na uzkokalhotovy indie rock nejsem dost hubeny :). Jinak post punk je takova klasika co poustel hodne John Peel na Radiu 1.

SmallRabit

Příspěvek od SmallRabit » 26 srp 2010 09:12

EGA: Díky mrknu. Teď jsem zase zkoušel z jednoho pána vytáhnout ten Ensoniq a on že né, jenom prej vyměnit :)

ekral: :D no to že nejsi hubený by u toho Post punku nevadilo - odkud jsi? :)

Eye

Příspěvek od Eye » 26 srp 2010 09:59

I když jsem OT, a na synth otázku neznám odpověď, tak mne se přitáhnulo slovo "postpunk", na který rozhodně slyšim. A když už jsem tady, nedá mi to se nevyžvejknout - stačí si poslechnout punk (viz třeba Pistole) a postpunk (Joy Division apod.) a je celkem jasný, že je to úplně jinej sport :). A že se teď moc nehraje - právě naopak, postpunk zažívá poměrně značnou renesanci, jasně, je pravda, že v "komerčnějších" sférách se často dost prolíná právě třeba s indie (všichni ti White Lies a podobně), ale v "undergroundu" zase naopak třeba s deathrockem apod, ty odkazy jsou poměrně silný. V Čechách mne napadají z tohohle ranku snad jenom Prostitutes, u kterých bych řekl, že tam nějakej "postpunk" feel cítím, ale určitě ne jako jedinej nebo nejsilnější prvek. Takže rozhodně takovýmhle nápadům fandím! ;)
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

SmallRabit

Příspěvek od SmallRabit » 26 srp 2010 11:09

Eye píše:I když jsem OT, a na synth otázku neznám odpověď, tak mne se přitáhnulo slovo "postpunk", na který rozhodně slyšim. A když už jsem tady, nedá mi to se nevyžvejknout - stačí si poslechnout punk (viz třeba Pistole) a postpunk (Joy Division apod.) a je celkem jasný, že je to úplně jinej sport :). A že se teď moc nehraje - právě naopak, postpunk zažívá poměrně značnou renesanci, jasně, je pravda, že v "komerčnějších" sférách se často dost prolíná právě třeba s indie (všichni ti White Lies a podobně), ale v "undergroundu" zase naopak třeba s deathrockem apod, ty odkazy jsou poměrně silný. V Čechách mne napadají z tohohle ranku snad jenom Prostitutes, u kterých bych řekl, že tam nějakej "postpunk" feel cítím, ale určitě ne jako jedinej nebo nejsilnější prvek. Takže rozhodně takovýmhle nápadům fandím! ;)
Prostitutes lehce znám, ale jinak o ničem českým taky moc nevím. Ze zahraničních to poměrně slušně v poslední době zvládli Editors- ten jejich zpěvák má super hlas, takovýho najít tady, tak jsem vysmátej-ale zatím se mi po skoro půl roce hledání neozval ani jeden, natož abych si moh ještě vybírat.

Eye

Příspěvek od Eye » 26 srp 2010 11:32

Jo, souhlasim, Editors to zvládli moc pěkně...zkus se třeba podívat i na ty White Lies, pokud máš rád tenhle styl...a ohledně lidí, nadšenejch do trochu jinejch kapelních stylů, to mi povidej... přijde mi, že všichni chtěj hrál hlavně metal, punk a bigbeat...a vůbec, myslim, že jsme celkem OT, takže přecházim do pošty, tohle asi nikoho nebude zajímat... :)
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

Odpovědět