Lacný 4 kanálový mixpult s vstupom pre el. klavír

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
erasermusic

Re: Lacný 4 kanálový mixpult s vstupom pre el. klavír

Příspěvek od erasermusic » 10 črc 2014 20:24

peteness - Vďaka za ponuku, ten mix však vyzerá byť overkill na moje potreby. Presnejšie, ide to pre otca, čím jednoduchší setup - tým lepšie. Podstatná je funkčnosť.

jazzym - Digitech RP 155 vyzerá byť presne to, čo som hľadal. Čiže postačí zapojiť klavír do input ? Nebude mať efekt problém s levelmi ? Pokiaľ viem, gitarové kombá majú Z-tkový vstup... a tento klavír má, ako som sa dočítal, line-in úrovne. Neodpáli sa tam niečo ? Ďakujem.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 10 črc 2014 23:23

jak som malinko čital má ten hohner aktivne snimače .. ..aktivne mavaju aj basgitary a občas sa vyskytuje na basovych kombách Hi aj Lo vstup ...ten Lo Z vstup je na to keby bol vystup z basgitary moc silný a na Hi by skreslovala.
Gitary sa tiež vyskytuju s aktivnymi snimačmi ..ale to neni moc problem ..gitaristom nevadi trochu skreslenia navyše .. a zvykne sa zapajať aj niekolko krabičiek za sebou , z ktorych každa je Hi -z .. skreslenie samotne je vlastne Hi-z over :lol: kill .
aktivny snimač ma v sebe predzosilnovač .. jeho vystup je nizkoimpedančný .. , dalšia krabička s linkovym vstupom je vždy až desať nasobne vačšej impedancie a vystup zasa desatnasobne nižšie ,.to koli šumu a skresleniu ..Hi -z vstup je ešte o trošku viac vybudeny ako bežne linkove vstupy ..je to skoro to iste ako kvalitný Line in .. podla ucha.
takže nevadí.

existuje aj takyto analogovy simulant 3 najznamejšich Aparatov /boxov Behringer GDI, mam ho doma je to kupodivu velmi verne .. :wink:
ale ten digitech bude asi kôli reverbom zaujmavejší .. RP255 je tušim aj s pedalom keby bolo treba. :D

možno by stačilo aj niečo lacnejšie treba pozret napr . zoom G1 :roll: neviem či to tatino bude vediet nastaviť ..neni to tak že si vyberieš Twin rewerb a hraš.

možno male kombičko modelingove by mohlo byť lepšie so sluchatkovym..
http://www.muziker.sk/gitary/gitarove-k ... STANG-I-V2
http://www.muziker.sk/gitary/gitarove-k ... 5-vox-VT40 toto ma aj lampu :wink:
http://www.muziker.sk/gitary/gitarove-k ... TANG-II-V2
..
včera som pozeral čo s tym robia ..tak tento to strka cez cry baby do Marshallu
:palec+: :lol:

erasermusic

Příspěvek od erasermusic » 11 črc 2014 19:22

Ďakujem za vyčerpávajúce info. Vidím že sa to dá mega nakombinovať :palec+: Zatiaľ objednám ten Digitech RP 155 a potom to nejak ďalej nastackujeme. Zatiaľ díky moc !

jazzym

Příspěvek od jazzym » 11 črc 2014 20:06

škoda že sa tema nenazvala "..pre Clavinet D6"
takto by bola vačšia pravdepodobnosť že sa sem pozrie aj majitel D6 so skusenostami.

digitech RP155 pozeram aj ja na bazaroch či niekto nedava extra dobru cenu. :D má to looper a sluchatkovy je extra oproti stereo output..to sa cení :wink:

..inač.presety budu všetky bez simulacie reproboxu ,..bude to treba pozapinať a uložiť. simulacie boxu budu asi len tri (plus nejake čisla miery šumovej brány) tak to mam na Zoom G1xn.

Odpovědět