Mackie MR5 MKII vs. KRK Rokit 5G2 vs. M-Audio BX5 D2

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
oldcable

Re: MACKIE MR5 MKII vs. KRK Rokit 5G2 vs. M-AUDIO BX5 D2

Příspěvek od oldcable » 13 zář 2012 08:41

Ja mam aj M-Audio a som prekvapeny. Je dobre mat 3-4 pare a vysledok je to prave orechove.

kos99

Re: Mackie MR5 MKII vs. KRK Rokit 5G2 vs. M-Audio BX5 D2

Příspěvek od kos99 » 08 kvě 2014 10:48

ahoj všichni
něco k tomu to o malých monitrech
mám už nějaký čas M audio BX5 D2 a ted se mi naskytla příležitost vyzkoušet i M audio BX5a a krk rokit G3 společně s Yamaha HS5
stejně jako vám mi pořád vrtalo hlavou co si vybrat a když už jsem měl tu šanci vše si pujčit cca na měsíc domů hned jsem tomu dal šanci a já a začal tak zvaně přebírat co je pro mě lepší ...

tak první pro mě neznámí byly M audio BX5a neb vlastním typ D2 , myslel jsem si že tady by měl být nejmenší rozdíl o proti D2 omyl
BX5a byli naprosto jinde méně basových složek ale byly jako by čitelnější a silnější ve středech s těmy středy to bylo až nepříjemné zkusil jsem si udělat pár poslechů abych si zvykl a pak cca po třech dnech udělat nějaký mixi co tu mám nabraný ostat ně stejným způsobem jsem postupoval u každého páru
pak jsem dal Krk rokit G3 zde musím ocenit přední subwoofer kde bylo pocitově daleko lépe slyšitelné spektrum od 250 khz dolů myslím tím že to ocení ti co nemají pro usazení repro dostatek místa a stavý repra na někde blízko zdi celkový dojem je timto předurčen pro domácí studia lepe než ostatní zminované odposlechy , muj osobní dojem z reprodukce byl příjemný snadno se ve zvuku četly i detajly jednotlivých nástrojů , opět mixi pro zkoušku atd.
Yamaha HS5 u těchto monitorů mě překvapila čistota zvuku ale součsně dost ledový vysloveně inertní přednes vše co jsem na tom poslouchal bylo pro mě novým zážitkem ale současně to působylo zvláštně trvalo mi více času než jsem to do sebe vtřebal a začal jsem se ve zvuku orientovat po čase jsem nabyl přesvědčení že tyto monitory si právě pro jejich netečnost ke stylům muziky asi pořídím jako druhý pár i když mi vadí zadní subwoofer rád bych sub do předu
opět mix atd..

nárat k M audio BX5 D2 předesílám mezi testováním jsem je neslyšel cca 20-25 dní
nevím zda má ucho takovou paměť ale nahle jsem byl zas doma přišlo mi že BX5 D2 mají více či méně blíže k nějakým Hifi přednesům cca na pul cesty bych řekl ač by měly být svým předchudcům blíže poslech se odehrává přijemnějších plochách a zvuk je o proti předloze daleko plnější a přijenější ve svěch spektrech
nelenil jsem a ještě jednou v reálném čase zkusil prohodit BX5 D2 za BX5a dokonce jsem udělal druhé dva kabely ke zvukovce abych to mohl v reálné čase během chvilky přehodit , no ideal by byl tak někde v půlce ale zustal jsem u mých nacvičených D2

tak ted nějaké resimé by to chtělo :)

pokud máte dilema zda bedny takové či takové v této cenové relaci cca do 10tis za pár a chcete muziku opravdu raději míchat miřte finačně co nejvíše vaše kapsa dovolí při mixech se vám to jisto jistě vyplatí pokud to však není na profi bázi a děláte si mix pro sebe a kapelu přípdně vše točíte sám je M audio BX5 D2 nebo BX5a dostačující navíc když jsem poprosil ženu aby mi na nezávislém přístroji pouštěla pokusné mixi byl jsem překvapen jak špatně mi zněl třeba mix na Rokit G3 , a ostatní jsem nebyl schopen rozlišit je to jen o pocitu a tom jak se vám s danými bednami bude pracovat zda je to pro vás přínos k práci aby vás to třeba neunavovalo ...
došel jsem spíše k závěru že je dobré dostat do uší ty dané boxi jako takové znát jejich silné i slabé stránky a ke slušným výsledkům se propracujete vždy kdybych tu měl stvořit jakýsi žebříček dle mého by dopad asi takto ale pro jiné to nemusí mít pra žádný význam

Yamaha HS5 - výsledkem to byl nejzdařilejší zvuk a poměr nástrojů i když v celém testu je jedno malinké či velké mínus každý den se člověk stejně nevyspí :)

M audio BX5 D2 - tady ač tyto bedny znám velmi dobře se mi proti Yamahám malinko strácely středy a přehled vnástrojích ale to by se dalo naučit

M audio BX5a - v mixu bylo malinko více bassů je to dáno tím že bedny jsou jako by bez teto složky i když spekrtum kolem 50Khz vyzařovaly velmi dobře ale pocitově tam bassová složka při poslechu jako by chybí to by se dalo naučit jaký poměr používat

KRK Rokit G3 - výsledný mix byl fakt špatný musel bych tomu asi věnovat daleko více času než bych je dostal do ucha možná je to ovlivněno i tím že jako jediné mají přední woofer a nejsem na to zvyklí

škoda že jsem následně po vrácení beden vše smazal jinak bych se rád podělil o výsledek
pokud máte někdo konkrétní zkušenosti s těmi to bednami račte se pochlubit

no ještě by mě zajímalo kam se posumuly třeba poslední M audia BX5 carbon ??? :) zda se firma vyvíjí nebo dělá jen marketingové tahy

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 kvě 2014 00:26

kos99 : mozno by stalo za to si pozicat dake monitory z vyssej triedy a porovnavat tolko lacnejsich monitorov s tymi drahsimi .. aby si mal akysi etalon a hladal v tych lacnych tie , ktore sa im najviac podobaju ..

Sanchez

Příspěvek od Sanchez » 09 kvě 2014 12:53

kos99: možno by stálo za to začať používať čiarky vo vetách a bodky na ich koncoch. Veľké a malé písmená nemusíš - to je už zbytočný luxus. Ďakujem pekne za seba aj za ostatných čitateľov Tvojich príspevkov.

kos99

Příspěvek od kos99 » 25 lis 2014 16:33

dík všem hnidopychům na muj učet za čestinu ...už jsem se smířil s tím že lepší už to nebude ......

k tematu ... ano mohl bych si pujčit drahý monitory a vybrat jim nepodobnejší ...vycházejme však z toho je stejně na víc nikdo z nás nemá pokud budem hodnotit tuto cenovou hladinu .

v testu jsem pokračoval u profíka který se živícím hudbou ve studiu již mnoho let a M-Audio BX5 D2 jsem porovnal s profi kousky http://kytary.cz/event-20-20-bas-v3/HN134194/ a http://kytary.cz/genelec-8130-apm/HN133073/
ano rozdíl byl slyšitelný hlavně u Event kde byl kladem větší reproduktor ale u nepoměrně dražších Genelec již jsem měl jiný pocit zvuk vychladl k naprosté netečnosti až mrtvému výrazu ano jistě přesný poslech byl zřetelný ale taky bych si na normální poslech tyto bedny asi nepustil tot mé dojmy

názor zvukaře profíka byl jasný po několika dnech pořídil si třetí pár monitorů

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 25 lis 2014 18:58

Znamej dela na novych Yamahach - ty bile tusim HS8 a na to ze je to docela low end bedna, tak z toho nelezou spatne veci. Jinak VXT6 aspon.. kdyz uz KRK. Docela me prekvapilo srovnani BM6A a Krk VXT6. Neni to zase takovy prusvih ty VXT kdyz vezmu vpotaz, ze jsou cenove jinde. VXT6 maj docela bouli na basech mi prijde a celkove bas je takovej no ne tak konkretni, ale co by clovek chtel na tak male bedne a za ty penize..

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 26 lis 2014 09:45

Inak v tejto cenovej kategorii je viac moznosti. Nijak som tu nevidel spomenute Tannoy Reveal 502, Monkey Banana Gibbon 5 alebo Fostex pm05. Pocul som tie Gibbon 5 v Music City a za tie prachy vobec neboli zle.. Mimochodm ja mam tiez hlavne monitory Yamahy HS80 a da sa s nimi pracovat. Aj ked tu na audiozone su trocha zatracovane..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 lis 2014 09:54

sabiani : so vsetkym sa da pracovat .. len je otazny komfort a vysledok ..

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 26 lis 2014 09:58

Tak samozrejme ze teraz by som si kupil ine monitory ale pred 4 rokmi mi to prislo ako najlepsi pomer cena vykon v ramci toho co som si mohol dovolit.. A vysledky si mozes checknut na mojom soundcloude. Sice je ten zvuk trocha zmrvneny soundcloud playerom, ale aj tak myslim ze moje mixy obstoja v konkurencii.. Teda aspon dufam :-)

Odpovědět