Malé monitory, pro změnu do 5K :D

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
Anarki
Příspěvky: 92
Registrován: 27 říj 2009 13:11

Malé monitory, pro změnu do 5K :D

Příspěvek od Anarki »

Přemýšlím o pořízení malých, aktivních monitorů k notebooku - do malé místnosti na poslech hudby. Nejedná se o monitory na mix, ale měly by mít alespoň trošku vyvážený zvuk, v rámci možností, samozřejmě. Strop by byl tak kolem 5000.

Zatím se rozmýšlím mezi těmito:
http://kytary.cz/kurzweil-ks-40a/HN116570/
http://kytary.cz/mackie-cr4/HN152862/
http://kytary.cz/m-audio-bx5-d2/HN120086/

Napadají někoho nějak jiné varianty, případně jsou některé z těchto beden vyloženě špatné?

Díkymsmucr
Příspěvky: 255
Registrován: 03 črc 2014 14:12

Re: Malé monitory, pro změnu do 5K :D

Příspěvek od msmucr »

To je hodně subjektivní s monitory. Osobně bych asi trochu přitlačil a koupil bych si JBL LSR305... Ve své cenové kategorii mi přijdou vcelku vyjímečné. Mají opravdu široké poslechové pole (zvuk se při změně poslechového místa mění výrazně míň než u ostatních beden z této kategorie), proto je to první, co bych doporučil i na normální poslech hudby.
Ty bedny pod 5000 se ještě většinou liší od vyšších řad tím, že mají zesliovač jen v jedné bendě a k druhé pak vede výkonový repro kabel.. Tzn. je to spíš konstrukce bližší "bedýnkám" k PC. narozdíl od typických monitorů, kde jsou oba kusy identické, každá se svým zesilovačem (někdy i odděleně pro středbas a výškový reproduktor - biamp) a zdrojem. Většinou to vše udělá docela výrazný rozdíl v podání sterea v nahrávce.
Jinak pokud by opravdu bylo třeba udržet nízkou cenu, tak mám zkušenost i s těmi Kurzweily KS-40.. Kupoval jsem je sestře k notebooku. Hrají dobře a velmi neutrálně, preferoval jsem je i před dražšími bendami.. a za ty peníze mi to přijde jako dobrá koupě s tím, že za to člověk nedá moc peněz a pak udělá nějaký výraznější finanční a kvalitatvní skok. Jen si u nich dej případně pozor, abys používal cinch vstup B, protože A má pevnou korekci, co přidává výšky (myšleno pro hraní s klávesami).

Michal

Uživatelský avatar
developdevice
Příspěvky: 160
Registrován: 05 bře 2014 11:05

Re: Malé monitory, pro změnu do 5K :D

Příspěvek od developdevice »

To je hodně subjektivní s monitory. Osobně bych asi trochu přitlačil a koupil bych si JBL LSR305... Ve své cenové kategorii mi přijdou vcelku vyjímečné.
Souhlas. Slyšel jsem je v porovnání s několika páry podobných beden a hrají opravdu velmi slušně.
Develop Device
mixing / mastering / reamping
https://www.developdevice.com

Odpovědět