Mikrofon do 250 eur

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
andromedaboy

Mikrofon do 250 eur

Příspěvek od andromedaboy » 26 led 2015 16:49

Čaute, hladam nejaky mikrofon do 250 eur. Chcem na tom nahravat aj spev, ale primarne rap. Absolutne netusim ake mikrofony su najlepsie v tejto cenovej kategorií. Kazdopadne chcem ten mikrofon do normalneho studia, a chcem nahravat "profesionalne"..Neviem ci sa to vobec za 250 eur da splnit ale sak dufam ze nieco poradite. A poradte mi aj nejaky stojan a sietku, a popripade ak su nejake dalsie veci ktore by som k tomu mikrofonu potreboval napiste to tiez. Dakujem

Fractal

Re: Mikrofon do 250 eur

Příspěvek od Fractal » 26 led 2015 17:12

AKG D-5 (neboli BBB DFive)

rastis

Příspěvek od rastis » 26 led 2015 17:20

andromedaboy - keby si vedel, kolko takychto raperov sem tyzdenne da taku istu otazku, ako ty, ale fakt ze uplne presne rovnaku, tak by si si mozno aj rozmyslel, ci ma zmysel byt raperom, ked je Vas uz tak vela ;)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 26 led 2015 17:32

oktava mk319

peterslaby

Příspěvek od peterslaby » 26 led 2015 21:13

rastis píše:andromedaboy - keby si vedel, kolko takychto raperov sem tyzdenne da taku istu otazku, ako ty, ale fakt ze uplne presne rovnaku, tak by si si mozno aj rozmyslel, ci ma zmysel byt raperom, ked je Vas uz tak vela ;)
Aj mne to obcas tak pride ze tych co robia RAP je viac ako tych co ho pocuvaju, ale viac ide asi o to aby sa clovek niecomu venoval....tak preco nie.....ale zas investovat 250 euro do mikrofonu, uz nie je asi len na obcasne zabavenie.
Neviem ako stojis s ostatnou vybavou v studiu, a ake skusenosti mas s rapom, ja by som najprv vyskusal ist do nejakeho studia, tam nahrat par skladieb ..rapou ktore nie su stratou...za nejaku rozumnu cenu, nechal sa zhodnotit od nejakeho nezavisleho odbornika, a potom porozmyslat s nakupom veci do studia.
Pokial si uz rozhodnuty nieco kupit .....tak nezabudaj na nejaky absorbacny panel..alebo ak sa to nazyva..ak uz sa nenachadzaju v studiu na stenach, aby ti ten mikrofon nahral co najlepsie tvoj hlas, nemal odozvu a redukoval okolite nechcene zvuky......vysavac od susedovcov, prejavy lasky zo susednych bytov atd.

andromedaboy

Příspěvek od andromedaboy » 26 led 2015 21:40

Dík za rady ludia, práve rozmýšlam nad týmito dvoma typmi :
MXL 990 a Golden Age FC1 mk2 ..Ktorý z nich je podla vás lepší? A poradte mi aj nejaký stojan a sietku ak možete, lebo neviem, či všetky sietky a stojany pasuju aj na vsetky mikrofony? Prepacte mozno hlupu otazku ale naozaj neviem..

peteness

Příspěvek od peteness » 26 led 2015 22:02

jestli byvas v Praze, muzes si nejake levnejsi mikrofony vyzkouset v Music City, mai jich tam nejakych 10, mozna vic napichanych do mixu k vyzkouseni.
Stojan bych si pri koupi vyzkousel jestli nepada, treba levne Bespeca to bezne delaji.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 29 led 2015 23:06

Do normalneho studia bych si rozhodne kupil nejaky normalny, profesionalny mikrofon.
A ked uz ho tam donesies, tak ho tam aj nechaj. Aspon budu mat mikrofon. V normalnom profesionalnom studiu...
...
Podla mna este k tomu najviac budes potrebovat aj nejake know-how a trening. Aj to si kup. Aspon za 20€.
Sice zartujem, ale myslim to uplne vazne :!:

Odpovědět