Monitory RCF vs Pioneer

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
calajs
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2014 07:03

Monitory RCF vs Pioneer

Příspěvek od calajs »

Dobrý deň, zariaďujem si hobi štúdio a potreboval by som poradiť s výberom monitorov. Štúdio bude slúžiť na mixovanie hudby.
Aktuálna technika: Mix Pioneer DJM-T1+ 2x Pioneer CDj-350. Mix má vstavanú zvukovú kartu, ale ak by som chcel používať aj midi klávesy tak by som potreboval asi aj externú, pravdepodobne by som vybral FOCUSRITE Scarlett 2i4, čo by asi na začiatok zlá voľba nebola. A teraz hľavne k monitorom: Rozhodujem sa medzi: RCF Ayra Five a Pionner S-DJ50X. Ktoré z nich budú lepšie? Od tejto cenovej kategórie samozrejme nechcem čakať zázraky ale na začiatok by mohli postačovať. Subwoofer bude Diy takže o níske frekvencie bude postarané.
Vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

longsleeper
Příspěvky: 546
Registrován: 03 lis 2011 21:13

Re: Monitory RCF vs Pioneer

Příspěvek od longsleeper »

Ahoj
Než budeš něco kupovat, poškádli zdejší vyhledávač a zkoušej spojení "monitory do studia" "levné monitory" atd. Už milionkrát se to tu probíralo. Myslím že ti do hledáčku přibudou další :wink:
Který jsou lepší ti nikdo neřekne...bedny si běž poslechnout do nějakýho velkýho obchodu... to ti dá 1000x víc než měsíc strávenej googlováním.
Na subwoofer se vykašli. I kdyby byl dobře spočítaný i postavený, je velice pravděpodobne že ti způsobí víc problémů než užitku (při mixáži). Dobre studiove sluchátka ti udělají mnohem lepší službu.
Neni jednoduche ho vhodně umístit, aby ti nedělal paseku. Akustiku máš pořešenou ? Případně hledej tady "akustika studia", "rockwool", "diy pasti" apod.

Odpovědět