Notebook na DJing (11", 12") do 13tis.

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
Mist

Notebook na DJing (11", 12") do 13tis.

Příspěvek od Mist » 06 pro 2013 10:58

Ahoj všem,
bohužel nastává čas, kdy budu muset pořídit novýho noťase.
Pro představu, hlavní pracovní náplň bude provoz Serato scratch live http://serato.com/scratchlive/features, potažmo Serato DJ http://serato.com/dj/features

Mělo by to utáhnout samotnej program + možná interní efekty.
Kompaktní velikost je podmínkou (max 12"). Výhodou je matnej display, více jak 2 USB, Výdrž při provozu na baterii více jak 5 hod. (abych odehrál set i když zapomenu zdroj), Dotykovej dispoly by mohl být výhodou na spouštění loopů a efektů, ale myslím, že bych se i bez toho obešel, páč na tohle můžu použít externí midi controler. Procesor 2jádro min 1.8 Ghz + pamět min 4 Gb je už asi samozřejmost....

Do finále výběru se dostali tito kandidáti:

http://www.czc.cz/porovnat?code=139952& ... ode=135482

vlastně teď řeším, jestli mám investovat trochu víc do
1) Lenovo ThinkPad EDGE E130 http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge- ... 64/produkt a přitom oželit dotykovej display, s tím, že je tam šance na vyšší spolehlivost (voděodolná klávesnice, ochrana disku při pádu, 8gb ssd, Lenovo.. )

2) Nebo se nechat zlákat dotykovým displejem (ale leský :( ) a pseudo hliníkovým designem ASUS VivoBook S200E-CT158H http://www.czc.cz/asus-vivobook-s200e-c ... 56/produkt

Ty ostatní v porovnání už asi předem vyřazuju i když z cenovějch důvodů by byly přijatelnější...

3) Lenovo IdeaPad S210 TOUCH,http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-s210-t ... 82/produkt má jenom 2 USB konektory a to je fakt málo.. jinak by se mi líbil..

3) ASUS VivoBook X200CA-KX007H http://www.czc.cz/asus-vivobook-x200ca- ... 52/produkt
tady je sice přijatelná cena, ale slabší procesor, zase nemá dotykovej display, a je to ASUS...

Shrnutí dotazu, má cenu připlácet za Lenovo, nebo byste riskli Asus.
Na MAC nejsou peníze ani chuť, a cenověj strop je opravdu těch 12- 13 tis, něbo se zaúpěním 14.
Nebo nějaký tip na rozumný bazarový kousek?
Předem díky za názory

dendy
Vybavení

Re: Notebook na DJing (11", 12") do 13tis.

Příspěvek od dendy » 06 pro 2013 12:02

ked to ma byt na DJ-ing urcite by som isiel do dotykovehoo -- sice je jasne ze k tomu budes mat aj HW controler ale predsa len este dalsia kontrolna plocha naviac sa pri DJ sete nazivo urcite hodi ...

co sa tyka toho ci asus ci lenovo ono je to asi jedno, aj ked subjektivne mam radsej lenova, zase ten asus hlinikovy vyzera velmi solidne .. leskly display imho vobec neni problem ak to ma byt primarne na DJ-ing je to uplne jedno..

hawkens

Příspěvek od hawkens » 06 pro 2013 12:40

Dotykovy displej by som asi moc neriesil, je to skor prijemna zbytocnost ako realne vyuzitelna. Ako pise Dendy, moze to byt prijemne, ale aj tak budes vsetko robit na kontroleri. Siel by som do toho len vtedy ak by boli dva modely za rovnaku cenu jeden s jeden bez - co urcite nebude, za dotykovy sa pekne priplaca. Dalsia vec je ci chces vypadat ako idiot ktory sa cely svoj set cumi do monitoru a cosi sa pokusa stuknut prstekom na 11'' displeji (no dnes sa to uz mozno tak neberie...) - alebo ci chces mat aj kontakt s publikom atd atd.

Chladenie - to by som riesil urcite - sam asi vies ze na party zvykne byvat hodne teplo a hodne vlhko, takze to su ine podmienky ako doma v obyvacke. To nemusi zniest kazdy notebook. Urcite by mal mat dobre chladenie, nie koli hlucnosti ale koli tomu aby ti notebook neskolaboval z tepla. V tomto smere su Lenovo spicka, ak nie uz rovno no.1, proste maju fakt dobre vyriesene chladenie, tak rady ThinkPad ako aj IdeaPad. Vseobecne by som ale ku konkretnemu modelu pozrel recenzie a precital si ci sa recenzent nestazuje na hlucny ventilator - opak je tichy chod co znamena ze ten konkretny model ma dobre vyriesene chladenie, v beznych podmienkach nemusi casto zapinat ventilator, cize znesie aj drsnejsie "klimaticke" podmienky.

Vydrz baterky - to by som opat neriesil, pri hrani budes urcite cely cas na zdroji a nikdy sa nebudes spoliehat na vydrz baterie aj keby mala byt X hodin. Jedine zeby si mal rad adrenalinove sporty - ale skor tipujem ze to posledne co potrebujes je aby ti notebook zacal pocas hrania hybernovat.

Mozno by som este pouvazoval aj o SSD - alebo aspon do buducnosti potencialne nahradit standardny HDD za SSD. Jednak budes mat notebook odolnejsi voci narazom ak nahodou niekto drgne do stola, jednak ti ostane jedina pohybliva suciastka ventilator co tiez prispeje k stabilitie, jednak ti odbudne jeden zdroj tepla vo vnutri notebooku.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 06 pro 2013 13:39

Asus u mna nemá už moc dobre meno .. za takmer rovnaku cenu davaju mizerne zdroje -adaptery tenke kratke kabliky , Matka ma asus 17" A75 nejaky model , čo je velky notebook a USB vstupy su tak blizko že sa nedaju použiť dva USB kulče vedla seba :roll: .. Našiel som kratko po kupe roztavenu klavesu akoby nejaka sučiastka zhorela pod ňou.
Mal som HP pavilion DV7 to je uplne inde ako tento Asus. uznaval som Asus ale len pokial som sa nan dival na obrazkoch

Páči sa mi ten thinkpad edge Lenovo , robia to na štyl IBM aj kvalite by som viac veril

jazzym

Příspěvek od jazzym » 06 pro 2013 23:20

no už vyzeram ako tradičny okecavačny pako :roll:
chcel som vlastne vyjadriť moj dojem že tie azijske značky sice postavia cenu nižšie o 30-50 eur ale za súčiastky s nižšou životnostou, potom musiš kupiť po dvoch rokoch novy adapter a po piatich matičnu dosku lebo jedna sučiastka nevydržala planovanych ..7 rokov :wink:

hawkens

Příspěvek od hawkens » 08 pro 2013 20:37

Ja mozem z osobnej skusenosti dat dve pozitivne odporucenia: odporucam nakup v bazare a odporucam kupovat modely z tzv. business radov. Totizto biznis modely priamo predpokladaju ze 1.je to pracovny nastroj 2.bude pouzivany aj prenasany denne 3. musi byt spolahlivy a nesmie sklamat v ten najmenej vhodny okamih. Trebars u vyssie spominaneho HP su to rady ProBook a EliteBook, pri Lenovo Thinkpad (ale v pripade Lenovo by som sa nebal ist ani do nizsej serie Ideapad) - tam sa nestane ze niekto ochcije model da horsiu suciastku len aby zrazil 2 eura z ceny.

Bazar stoji za uvahu tiez, osobne som poslednych X svojich notebookov kupoval z druhej ruky, samozrejme po dokladnom prezreti a vyskusani. Pred mesiacom som kupil 2-rocny EliteBook a ten kus vypada ako novy, na prvy pohlad prepracovana a spolahiva kostrukcia, slape ako hodinky, proste laska na prvy pohlad. Kedze su dnes trendy tablety a mobily, notebooky su OUT a da sa kupit naozaj kvalitny kus za vlastne smiesne peniaze.

Mist

Příspěvek od Mist » 09 pro 2013 13:13

Díky, pánové za rady,
asi půjdu do toho Lenova, ted dotykáč na hraní asi fakt nevyužiju, na 12" monitoru bych se stejně prstem netrefil na správné symboly.
Pravda je, že důležitější je to chlazení a mechanická odolnost.

Odpovědět